Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Egyesek miért nevezik őszentsé...

Egyesek miért nevezik őszentségét, a 14. dalai lámát "vén pedofilnak"? Miért ekézik egyesek a buddhizmust is?

Figyelt kérdés

A nyugati emberek annyira szeretik a saját nézeteik alapján megítélni a többi kultúrát... Ezt láthattuk sok helyen. A tibeti-himalájai, de szerintem még a mongol kultúrában teljesen megszokott üdvözlési mód a nyelv kiöltése, majd a homlok és a nyelv összeérintése. Semmiféle szexualitás nem volt abban, hogy ezt kérte, amúgy viccesen attól a kisfiútól. A dalai láma annyira bölcs és magas szinten lévő szerzetes, hogy neki nem is lenne szüksége szexre, nem vágyakozik utána.


Másrészt miért kell megint a cencel culture? Ha valaki egyszer tesz egy tágabb kontextusban megkérdőjelezhető dolgot, az miért törli el a többi érdemét?


Aztán az RTL lehozta egy szenzációhajhász cikkben, a kommentek között meg sok ember teljes torka szakadtából szidta őszentségét.


A másik tábor meg ezzel próbálja támadni a szexuális absztinenciát, önmegtartóztatást és cölibátust és irkálja hogy mennyire beteges a szexuális önmegtagadás.



2023. szept. 1. 21:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
56%
A BBC is lehozta, ne keverd mar a szezont a fazonnal. Az a fiu, akit szajoncsokolt, maga is sokkolva volt. Mindenkit varatlanul ert. Egy mentseg volna, hogy szenilis.
2023. szept. 1. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

#1.

Én is láttam a felvételt, de nem láttam semmi sokkot a gyereken. Ez Tibetben egy teljesen megszokott szokás. A jógikat is így üdvözlik: kiöltik a nyelvet és összeérintik. Nevetséges számon kérni valami olyat egy más kultúrából származó emberen, ami nálunk nem megszokott.


Nem hinném, hogy "a BBC is lehozta" egy meghatározó érv lenne...


Én is aláírom, hogy egy ennyire magas rangú, a világ minden táján ismert vallási vezetőnek nem szabadna ennyire megosztó dolgot tenni, pláne nem úgy, hogy tisztában van más kultúrák szokásaival (már, ha tudja ezt megfelelően értékelni, hisz az egész életét szerzetesként élte le). De nem szabadna a háttérismeretek birtokában a buddhista szerzetességet is pedofíliával vádolni, meg az egész személyét elítélni.

2023. szept. 1. 22:17
 3/16 anonim ***** válasza:
64%

Neked valami nagyon nincs rendben a fejeddel. Aki egy gyerekkel akar franciázni az egy pedofil, tökmindegy hogy amúgy mi a foglalkozása; buszsofőr, tanár, drag queen, jobboldali politikus vagy a dalai láma.

Senki sem kap felmentést a pedofília alól, aminek evidensnek kéne lennie.

És senki sem hívja a buddhizmust pedofil vallásnak, hanem csak a dalai lámát, hiszen megint - az egész világ előtt nyelvezett egy gyerekkel. Nehogy már ezt a viselkedést mentegessük...

2023. szept. 1. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

#3.

Nem akart franciázni vele. XD :-D


Milyen alapon ítéled el az Ő kultúráját? Náluk ennek semmi szexuális vonatkozása nincs. Az eszkimóknál az orrot érintik össze, a tibetieknél pedig a nyelvet. Ez az üdvözlés és a tisztelet kifejezési formája. A nyugati kultúra átvétele mindenhol jelen van, de náluk ennek komoly hagyománya van. Képzeld el, hogy létezik egy számunkra eddig rejtett antarktiszi nép és birodalom, valahol a jég birodalmán belül és náluk a puszi, meg az ölelés és a kézfogás felér egy szolidabb szexuális aktussal! Te egy öreg szerzetes vagy, akit már akkor kolostorokba, templomokba vittek szerzetesnövendékként, amikor máshol még oviba járnak a gyerekek! Te adsz egy puszit valakinek, mint a jó pofizó, kezdeményező nagyika, ebben a Kutymuty Birodalomban meg lehozzák, hogy te szexuálisan zaklattál valakit.


Másrészt neki már nincsenek kötődései és vágyai.


De, eléggé sokan hisztiztek, hogy betiltanák a szexuális önmegtagadást és a szerzetesi intézményt minden vallásban, mert eltorzítja a személyiséget és hogy az összes vallás a pedofíliát bújtatja.

2023. szept. 1. 23:44
 5/16 A kérdező kommentje:

Másrészt létezik egy tibeti tréfálkozás, amit gyerekeknek szoktak mondani, miszerint "edd meg a nyelvem". A tibeti kultúrában az is normális, hogy a nagyszülők nyelvvel megcsókolják az unokájukat.


A buddhista tantrákban van egy olyan gyakorlat is, amiben az ember visszanyeli a saját nyelvét.


Más kultúra.

2023. szept. 1. 23:52
 6/16 anonim ***** válasza:
44%
Én megértelek kérdező, az előző két válaszoló csak egy tipikus túlurbanizált szerencsétlen, aki képtelen látni attól az egy fekete fától az erdőt, hagyd őket.
2023. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes hogy pont a magyarok vannak ezen felháborodva, holott mi pont az az ország vagyunk, ahol még tartja magát a szájrapuszi hagyománya. (Az én családomban hála istennek nem.) Sose felejtem el mikor gyerekként vártam az orvosi rendelőben, és tőlem nem messze anyukának az ölében ült a fia és szájra pusziztak. Ha 10 évvel idősebb lett volna a gyerek úgy néztek volna ki mint a buszon egymást faló kamaszok. De ha ezt kritizálja valaki akkor "DEHÁT EZ A MAGYAR KULTÚRA RÉSZE HOGY MERED BEMOCSKOLNI" De ha egy híreség csinál hasonlót már pedofil, fujjjfujj, cancel culture :D Egyébként én teljesen a kérdező pártján állok, a kultúrális különbségeket kellene megérteni. Pl. hogy nagyon evidens dolgot mondjak, van olyan ország ahol bunkóság idegenekre mosolyogni. Nyilván egy onnan pl. Amerikába látogató embernek nehéz lenne megérteni hogy az a bolti eladó nem paraszt, hanem a munkaköri leírása része hogy vigyorognia kell mint a tejbetök.
2023. szept. 2. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem nem fogjátok fel... Nem szájrapuszi volt. Konkrétan megkérte hogy "szopogasd a nyelvemet". Értitek?Utána tudtok nézni? Könyörgöm nézzetek már utána, bár aki nem pedo, annak elmondhatatlanul nehéz végignéznie. Nekem nem is sikerült. És nem, ez nem a kultúra része. Tudom hogy nagyon nehéz elképzelni hogy valaki aki ilyen szintű köztiszteletben áll (pláne spirituális tiszteletben, na az nagyon elveszi az emberek józan ítélőképességét) de van, hogy ezek a férfiak elárulják magukat valamivel. Pláne ugye öregen, amikor már nem is mindig tiszta az elméjük.


Szóval a dalai láma, aki egy 100%ig ugyanolyan ember mint itt mindenki, és ugyanazok a szabályok vonatkoznak rá, kiállt az emberek elé, magához húzott egy gyereket akit áldásért vagy fszom se tudja miért küldtek fel hozzá, megkérte az említett gyerekeket hogy "szopogasd a nyelvem", franciáztak egyet, majd később, amikor buddhista-nem buddhista (mindenki aki nem pedo) egyöntetűen kiakadt ezen, azt mondta hogy ez csak játék volt..

Na mármost értem én hogy sokan egyszerűen képtelenek nem imádni és isteniteni azt akinek bármennyi tekintélye van, de csak egy pillanatra gondolkozzunk már el.... Nagyon, nagyon erősen gondolkozzunk el, akkor is, ha nehéz.... Ez az eset valóban érdemes mentegetésre?


És még ha a kultúra része is lenne ez a "szopkodd a nyelvem" dolog (de nem az!!) , ez akkor is erősen molesztálás kategória lenne. Az emberi jóízlés és a gyerekek biztonsága fontosabban mint a tradíciók, a tekintélyes emberek, sőt, vallási vezetők pedig nem állnak kritikán felül, hiszen ugyanolyan emberek mint bárki más.

2023. szept. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
85%
Egy ideje már megszoktuk hogy a tekintélyes emberek (politikusok, papok, vallási alakok) pedofilok. Nincs új a nap alatt.
2023. szept. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, igen, egyes országokban meg a "kultúra része", hogy 8-10 éves kislányokat házasítanak ki pénzes vén pasasoknak. Akkor ez most egy normális, elnézhető dolog, csak mert ott "ez a hagyomány"? Hát rohadtul nem.
2023. szept. 3. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!