Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Van abban realitás, hogy...

Van abban realitás, hogy ezért ⬇️ nézhetnek?

Figyelt kérdés

Tudni kell rólam, hogy azok az emberek, akik nem ismernek vagy csak alig, azok kivétel nélkül súlyos évekkel szoktak fiatalabbnak nézni. Nem 2-3, hanem 8-10 évről beszélünk. Elsőre nagyon jól hangozhat, de sajnos még abban a korban vagyok (húszas éveim), amikor ez bizony hátránynak bizonyul. Csak, hogy néhány példát említsek: sokszor alábecsülnek, gyerekként kezelnek, de nem is erről a részéről szeretnék beszélni.

Bekerültem egy közösségbe, ahol tőlem többnyire idősebbek vannak jelen (30-40 évesek) és megfigyeltem már, hogy volt, aki például hosszasan nézett majd mosolygott rám vagy csak reakció nélkül nézett. Megmondom őszintén, hogy a túlzottan fiatalos külsőm miatt nagyon nagy önbizalomhiányom van és szerintem azért néznek meg mosolyognak rám, mert furcsállják, hogy ennyire fiatal létemre az ő közösségükbe tartozok.

Kérdésem, hogy emiatt egy ilyen közegben ti is ennyire megnéznétek valakit/mosolyognátok rá vagy csak én gondolom túl?



2023. szept. 7. 01:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nalunk simán elspanolnak a huszasok a negyvenesekkel is, semmiféle olyan nincs amirol te beszelsz.
2023. szept. 7. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
És ha igen akkor mi van? A közösségbe tartozol (bár ha nem tudják mennyi idős vagy akkor nem értem hogy lol) nem fognak kidobni csak azért mert fiatalnak néznek. Persze ha ebből ügyet csinálsz, akkor jó eséllyen megszabadulnak tőled, senki nem szereti a cirkuszoló embereket.
2023. szept. 7. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem aki érti miről szól az élet és azt képes magas minőségben élni, annál a mosolygás alap.

Valószínűleg bátorításként szolgál, annak kifejezése, hogy a korkülönbség ellenére közéjük tartozol.

Én hálás lennék a helyedben, nem zavarna, sőt...

Ha ez így annyira feltűnik hogy itt kell rákérdezned, akkor érdemes lehet átgondolni hogy mivel tudnád az önismereted, ezáltal az önbecsülésed, önértékelésed magasabb szintre fejleszteni.

2023. szept. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Én teljesen megértem a helyzeted.

Én is jóval fiatalabbnak nézek ki a korosztályomnál, és nekem is van egy önbizalomhiányom. Én is kerültem be olyan közegbe, ahol jóval idősebbek voltak, ráadásul politikaiba is, ahol már csak a más politikai nézetem miatt is megfojtottak volna egy kanál vízben. Aztán ment a szándékos idegesítés. becézgetés (Ferike), bár kértem, hogy ne, és elég frusztráló volt, hogy nem tudtam ezt akkor jól kezelni. Mai fejjel egyszer nyílvánosan helyretettem volna, hogy neki László vagyok, , és ha folytatja (ahogy ezt velem előfordult) visszabélácskáztam volna a 70 éves faszit, hogy észrevegye magát, és ezzel le lett volna tudva.


A nézésre lehet valami olyasmit reagálni, hogy "elnézést, segíthetek valamit?!" - Ez nem ellenséges, de észreveszi magát, hogy nem kéne bámulnia, nem az állatkertben van.


Ellenségesen reagálni nagyon nem jó, mert ők az "erősebbek" (nem fizikai értelemre gondolok), és könnyen lehet, hogy csak az ellenszenvüket vívod ki, amivel ilyen esetben csak még védtelenebb lennél.


Esetleg ha normálisabb, a társaság, és bemutatkozásról van szó, akkor lehet azzal indítani, hogy név mondása mellett megmondod, hogy a megtévesztő külső ellenére 2x éves.

2023. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!