Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Megis hogyan ismerkedik az ember?

Megis hogyan ismerkedik az ember?

Figyelt kérdés
Most lettem egyetemista es nem mondom eleg sok helyen latom a klikkesedest, nagyobb csoportokba vonulast, a szaktarsaimnal is (ugyanis en a golyataborbol is kimaradtam egyeb okok miatt) de egyszeruen nekem kedvem/energiam sincsen eroltetett heszelgetesbe kezdeni egy idegennel,hulyen is ereznem magam. De mindenki engem ostoroz hogy baratkozzak mert kesobb jol jon.. holott nekem jo egyedul, a nagyobb tarsasagok teljesen leszivnak, csoda ha a nap vegere nem ugrok neki az agynak pihenni
2023. szept. 7. 06:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem teljesen, habár én voltam gólyatáborban és imádtam is, de amint elkezdődött a suli ugyanaz a klikkesedés ment mint a gimiben. Ennek ellenére lett pár jó ismerősöm a csapat munkák vagy bulik miatt, de barátnak nem nevezhetném őket mert alig beszélünk.

Viszont egyedül nem leszel, hiszen nálunk legalábbis rengeteg csapatmunka van, így akaratlanul is beszélgetni kell majd, ami szerintem jó dolog,nekem nehezebben megy az ismerkedés és ez sokat segített nekem a szocializációban.

Esetleg jelentkezz a szakod klubjába, vagy például vannak olyan lehetőségek is mint a mentorkodás (egyetemen, külföldieknek, de a TM programmal még általános iskolásokkal is), ott is lehet erőfeszítés nélkül ismerkedni.

2023. szept. 7. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"klikkesedest": mi a klikkesedés? Hogy baráti körök alakulnak ki?


"kedvem/energiam sincsen eroltetett heszelgetesbe kezdeni egy idegennel": akkor mi a gond?


"De mindenki engem ostoroz hogy baratkozzak mert kesobb jol jon..": ki az a mindenki? Inkább az ilyen embereket kellene leépítened

2023. szept. 7. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

Én is ilyen voltam mindig, viszont ha kisebb csoportban vannak, valahogyan érdemes nyitni feléjük és először lehet azért a nagy társaságban érdemes kezdeni hogy "észrevegyenek téged is".

Tényleg jól jöhet és sok élményt adhat vizsgára tanulástól kezdve a segítségen át, lehet közös programokat szervezni -> nem fergeteges bulizásról szól az élet.

2023. szept. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, hogy ha nincs kedved, energiád az erőltetett beszélgetésekre, akkor miért nem követed ezt a belső jelzést?

Miért számít a környezet veleménye? Mindig lesz okoskodó, beleugató ember, akinek más a nézete. És ez, hogy ilyenkor elbizonytalanodsz magadban, sokkal nagyobb gondokat fog okozni a későbbi életed során, mint az, ha nem barátkozol.

2023. szept. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Shaddark ***** válasza:

Klikkesedés szerintem teljesen normális.

Kevés ember képes egyszerre 30 másikkal barátkozni, megnyílni vagy egyáltalán megjegyezni kinek hány tesója van, ki hol lakik, kinek elváltak a szülei...

És hát igényünk sincs 30 barátra, egy-kettő elég.

Haverból se kell annyi sok, ha mentek valahová azt meg kell szervezni...

A legtöbb klikk nem az alapján alakul ki, hogy megfelelő emberek választják ki egymást, inkább random események befolyásolják. Így simán beférhetsz egybe ami szimpatikus neked, annyival jobban is jársz ha később csatlakozol hogy valamennyire választott lesz.

"Barátkozni" tényleg érdemes. Ez egy olyas skill, ami nélkül nem fogsz tudni érvényesülni sehol, semmikor.

Most érdemes kifejleszteni ezeket a készségeket, képességeket. Persze, el lehetsz magadnak, és 10 év múlva, amikor hiába van 2* akkora szaktudásod, vagy 2* annyira szorgalmas mint a kollégáid, mégis fele annyit fogsz keresni. És mindenki helyett te végzed el a munkáját. Ha akkor kapcsolsz, (ha kapcsolsz és nem a világot hibáztatod és szenvedsz) és kezdesz el a világ legfontosabb tárgyával, a kommunikációval foglalkozni, az szerintem rosszabb mint ha most.

2023. szept. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A klikkesedéssel akkor van bajom, amikor kirekesztő. Nálunk anno a gimiben az volt, bár ott igazán szemét lányok voltak.

Érdekes, az ELTE-n már semmi bajom nem volt, irtó klassz csapat voltunk.

2023. szept. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

1# igen mar jelentkeztem egy ilyen klubba,majd kiderul mi lesz

2# csalad,tanarok, ismerosok

5# itt mindenki a baratjaval jott az egyetemre is (vagy volt osztalytars), valoszinuleg senki nem a taborba jott ossze ennyire, kisebb csoportok vannak 2-3 fosek meg egy nagy 15 fos.. igy kell elkepzelni


4# mert belatom rossz, hogy egyedul kell boldogulnom es nem tudna segiteni egy szaktarsam se ha kellene, lecke teren vagy csak megtalalni a termet.

2023. szept. 7. 15:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!