Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogy kezeljek olyan barátot...

Hogy kezeljek olyan barátot aki vagy privát vagy egyszerűen buta dolgokat kérdez?

Figyelt kérdés

Nem ismerjük egymást jól, de nem tudom, az alábbiak miatt véget vessek-e egy ismertségnek, még ha nem túl szoros is.


Szóval, ha találkozunk, ilyeneket kérdez, hogy van-e barátnőm vagy óhajtok-e megházasodni a közeljövőben? Ő is fiú és nős, így kétlem, hogy flörtölne, de könyörgök, ettől függ hogy valaki milyen ember? Ráadásul nem kötelező, csak régi társadalmi nyomás, mint egy kapcsolat megléte, mint a család.

Ha meg nem bunkózik, lazán kérdez olyanokat, hogy feláll a hajam: például ha hozok a sütiből amit sütöttem, megkérdezte, hogy tényleg van sütőm? :D


Ti mit csinálnátok? Megszakítanátok egy barátságot, ha valaki ilyen tolakodó vagy nem túl értelemes? Vagy tanítsam meg, hogy nem illik? (Őszintén a hátteréről sem tudok sokat, lehet hogy tanulatlan családból származik, esetleg sérült). Mivel ő is ember és vannak közös ismerőseink, nem szeretnék lekezelően viselkedni vele. (mielőtt nekem esne valaki, a kérdéseinél is faarccal témát váltok.)



2023. szept. 9. 13:33
 1/5 anonim válasza:
0%

Vád nyakon, tedd zsebre a kezed és mondja "miva'?"


Többet nem fog baszogatni!

2023. szept. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem tök viccesek az ilyen emberek. Ha nincs kedved az igazat megmondani neki akkor szerintem válaszolj valami hülyeséget, aztán meglátod veszi-e a lapot.
2023. szept. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem van egy hasonló ismerősöm, bár ő szerintem konkrétan bolond. Sosem álltunk közel egymáshoz, egy-két szót váltottunk udvariasságból, de mivel ugyanabba a suliba jártunk, azt hiszi, hogy mi barátnők vagyunk. Nagyon rosszindulatú és sokszor agresszív, már suliban is az volt, ezért tudatosan kerülöm, de ha néha lát és odajön, ugyanígy jön a kellemetlen kérdéseivel.


Egyszer sétáltam egy barátnőmmel, akit ő nem ismer, de odajött hozzánk, hogy menjünk vele templomba, mert unatkozik, aztán lenyomozta Facebookon a barátnőmet és írogatott neki, hogy hol dolgozik, stb.


Nem tudom én se, hogy kéne kezelni, mert számomra nagyon zavaró a közeledése, de nem veszi a lapot sosem, hogy nem akarok vele beszélgetni. Azt se, ha konkrétan megmondom.


A páromhoz is odament egyszer, nekiállt smúzolni, pedig csak Facebookról tudja, hogy ő a párom, de nagyon rossz pillanatban ment oda és a párom azt hitte, kéregető, és ráordított, hogy takarodjon. Ez bevált, de nem tanácsolom, én se merném.

2023. szept. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#3, jesszus, ez még extrémebb
2023. szept. 9. 14:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne vedd komolyan, valoszinuleg h beteg, vagy tul lazan vesz mindent es igy hecceli a kozonseget. Vedd lazan. Ugy fogadd el ahogy van, van meg ennel ezerszer rosszabb is. Viccelődj te is vele, ha maskent nem megy.
2023. szept. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!