Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mikor és miért lett ekkora...

Mikor és miért lett ekkora divat ez a fajta egoista tahóság? Amikor még a vétkesnek áll feljebb, sőt már az emberek egy része is nyíltan őt támogatja.

Figyelt kérdés

Tehát pl valaki közösségellenesen viselkedik, zavar másokat, akár rendszeresen. Pár ember mondjuk egy többezres vagy akár több tízezres közösséget, csak hogy a számokat és arányokat érzékeltessem. Páran ezt megúnják végül és szóvá teszik. És akkor még a vétkesnek áll feljebb, ahelyett hogy csendben elkódorogna, vagy neadjisten bocsánatot kérne. És akkor még sokszor kívülről is beleugatnak páran, a retinens rendbontók pártját fogva. Megpróbálják kioktatni a jogosan panaszkodókat hogy ők ítélkeznek, miközben csak tényeket ismertettek. Mindenféle közhely maszlagokkal próbálják érvényteleníteni a másikat, pl mindenki söpörgessen a saját portáján stb. Primitívebbnél primitívebb "érvek" pl azért mondod mert irígy vagy, és akkor szintén azokat szídják akiknek a jogos panaszuk volt. Bizonyára ismeritek a jelenséget, láttátok már ti is, mert nagyon terjed.

Szóval a kérdésem az, hogy miből alakulhatott ki ez az egész? És mikor kezdődhetett? Mert korábban tisztán emlékszem hogy aki hülye volt azt kiosztottuk, és nem hőbörgött hanem abbahagyta a hülyeségeit. Most meg tömegesen vannak már mindenhol ezek a fajta nagyképű idióták, hogy még nekik áll feljebb amikor valaki szól, hogy ne zavarjon másokat. Plusz a partvonalról beugató hasonló kaliberű, őket védő emberkék. Mi történt itt? Más országban is alap lett ez, vagy egy újabb magyar sikertörténetet láthatunk?



#nagyképű #egoista #visszatámadás #neki áll feljebb #közösségellenes #védeni a védhetetlent
2023. szept. 22. 11:19
 1/8 anonim ***** válasza:
46%
"újabb magyar sikertörténetet láthatunk" más országok lakói nem utálják ennyire a hazájukat
2023. szept. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Figyelj 1-es, mivel az országban az is a trend része lett, hogy vállalhatatlan szemétségeket próbál a mainstream média jónak és nemesnek beállítani, és jó dolgokat démonizálni, így én már azt sem zárnám ki hogy valóban magyar a jelenség. Nem élek külföldön nem tudom ott mi a helyzet, ellenben itt nálunk nagyon is egyértelmű a jelenség amiről írok.

És örülök hogy sikerült a lényeget megfogni és azon át megpróbálni belém kötni. Nem a hazámat útálom, csak bizonyos értékrendű embereket. Akikből egyre több lesz.

2023. szept. 22. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Élj a való életben, töröld magad a közösségi médiákról és nem fog zavarni, hogy más mit csinál. Mellesleg, ha valami zavar, az a te dolgod. Téged zavar. Neked kell ilyenkor belül reflektálnod, monitorozni magad, hogy mi miatt. Neki nincs ezzel dolga.
2023. szept. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lol és pontosan ez amiről szól a kérdés 3-as. Mi az hogy valami zavar és akkor még a másik ad tanácsot hogy veled van a baj mert zavar? Egyébként igen, a közösségi médiában is rendszeres. De elmondom neked élőben is a lakóközösségünk ilyenné vált mostranra. De munkahelyen, sőt a boltban is ugyanezek a felesleges viták pattannak ki. Valaki árt valakinek, vagy a többségnek, és neki áll feljebb. Ahelyett hogy elismerné és bocsánatot kérne, felhagyna vele, elkezdik a sértettet ekézni. Ebből lesz a vita, vagy a verekedés. Pontosan erről az ocsmány hozzáállásról szól az egész amit te magad is szálítasz itt. "Ha valami zavar az a te dolgod" ez az egyik tipikus tahó érv, amit ilyenkor fel szoktak hánytorgatni azok, akik okozzák az aktuális bajokat.
2023. szept. 22. 12:03
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem, ez az igazság. Ha téged zavar, akkor neked van dolgod vele. Miért hiszi azt mindenki, hogy meg tudja változtatni a másikat? Mellesleg nagyon nem mindegy, hogy tudsz-e kommunikálni, asszertívan megkérdezni, hogy miért viselkedik úgy valaki, ahogy. Lehet van rá neki is oka, mint ahogy neked is, hogy miért zavar. Csak gondolkozni kellene. És kíváncsi lennék konkrét példára.
2023. szept. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Részben igazat adok neked az asszertív kommunikációval. De azért lennének írott és iratlan társadalmi szabályok, amiket ha áthágnak bizonyos emberek, azért ne a másik fél legyen a felelős, akit zavar és szóváteszi.

Mondhatok példákat, csak a közelmúltból. Az egyik ilyen volt a szemetelés, hogy nem képes a kukába dobni hanem szétdobálja. Számon lett kérve valaki, aki duzzogásba hőbörgésbe kezdett, hogy más is szétdobálja, meg hogy mit zavar majd összeszedik stb. Volt pár idióta aki jó mókának tartotta hogy egész nyáron fel alá száguldozzon a direkt illegálisan hangosan recsegőre átbütykölt, üveghangú motorján a lakótelepen. Ők is számon lettek kérve meg elküldve, gyakorlatilag hasonló eredmények. Majdnem verekedés is lett. Jelzem ez az egész nemhogy illegális, de kirívóan közösségellenes is. Tipikus példája amikor pár hülye miatt szív többezer. És akkor még lenne sok más példa de ennyi is elég szerintem. És kérdezem én, ha a másik idióta és emellé meg ennyire jellemtelen, és nemhogy nem ismeri be a hibáját hanem a másikat vádolja - a normális embereket - azzal mit is lehet kezdeni? Mi marad ha a szép szó nem elég? Az erőszak, önbíráskodás vagy rendőr hívás.

És régen ez az egész nem ilyen volt, tudom mert éltem benne. Azért is lennék kiváncsi mi változott meg ennyire, hogy egyre több az ilyen enyhén szólva is megkérdőjelezhető moralitású ember?

2023. szept. 22. 12:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Na így már más a helyzet.

De azt a részét akkor is tartom, hogy nem tudsz megváltoztatni senkit. Mindenki olyan amilyen. Mindig voltak tahók, bunkók, tudatlanok, kártékonyak.

Te csak bánj jól magaddal és a környezeteddel. Én azt szoktam mostanában mondani magamnak az ilyen megbotránkoztató viselkedésre, hogy sajnálom, de én tartok egy szintnél, ahonnan már csak feljebb van, és ahhoz, hogy magam mellé emeljek valakit, le kellene mennem az ő szintjére. De ezt már nem tudom megtenni. Lehet az emberek egy idő után maguktól is rájönnének a helyesebb viselkedésre, a csesztetés kivált egy "csakazértis" attitűdöt. Mert ha nem asszertívan kommunikálod felé, akkor hajlamos megalázva érezni magát általad. Azt pedig senki nem fogja tűrni akkor sem, ha igazad van. Visszavág.

2023. szept. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

"De azt a részét akkor is tartom, hogy nem tudsz megváltoztatni senkit. Mindenki olyan amilyen."

Ennek külön ágazata van, büntetésvégrehajtásnak hívják. Ha valaki önként nem tartja be a szabályokat, nem marad más, erővel kell rákényszeríteni. Az nem járja hogy egyesek bármit megtehetnek, a többségi társadalom róvására. Még ha a magyar helyzet pontosan ezzé is alakult át, lásd politika és mindennapi hírek. De az eredeti elv erről szólna.

"Mindig voltak tahók, bunkók, tudatlanok, kártékonyak."

Voltak, csak jóval kevesebben. Pl igénytelen alkoholista szomszéd, aki nem fogadott el valamit hanem bunkózott a kocsmában. Jól meg is verték. De valahogy úgy érzem ennek a fajta sértett öntudatoskodásnak, ahol még a hibásnak áll feljebb az aránya, az több helyiértékkel is megugrott a mai világban. És valami oka biztosan lehet.

"Én azt szoktam mostanában mondani magamnak az ilyen megbotránkoztató viselkedésre, hogy sajnálom, de én tartok egy szintnél, ahonnan már csak feljebb van, és ahhoz, hogy magam mellé emeljek valakit, le kellene mennem az ő szintjére."

Részben igaz, nem a mi dolgunk lenne felnőtt embereket nevelni. Jobb helyeken erre vannak a törvények, bíróságok, hatóságok. Főleg hogy az önbíráskodás se legális. Csak épp az a gond, ha a normális emberek folyamatosan visszavonulnak mert nem akarnak konfliktust pár hülyével, akkor egyre inkább vérszemet kapnak. Ez történt az országban is, de pl a városom vezetőségében is, meg a környéken is a másoknak ártó emberek viselkedésében. Vérszemet kaptak mivel nem volt meg az igazi ellenállás, és még rosszabb lett minden.

"Mert ha nem asszertívan kommunikálod felé, akkor hajlamos megalázva érezni magát általad."

Ezért is mondtam hogy egyetértek az asszertív kommunikáció szükségességével.

"hajlamos megalázva érezni magát általad. Azt pedig senki nem fogja tűrni akkor sem, ha igazad van. Visszavág."

Ez pedig maga a probléma forrása, amiről a kérdés szól. Régen ez nem így volt, és abszolút nem normális! Miből jött a söpredéknek és a bűnözőknek, másoknak ártó szemét embereknek ez a hatalmas öntudat? Régen is volt pár hasonló, de a többség akinek vaj volt a fején meghúzta magát, és okkal. Nagyon nem normálisak a jelenlegi közállapotok.

2023. szept. 22. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!