Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek a nárcisztikus...

Mit tegyek a nárcisztikus haverommal?

Figyelt kérdés

Van egy haverom, akivel rengeteg a közös bennünk, viszont hihetetlenül nárcisztikus és buta is. A legrosszabb kombináció. Mind ketten 20 évesek vagyunk. Régebben nem volt ennyire az, de az utóbbi időben nagyon rákezdte.


Benne vagyunk egy baráti társaságban. Ha úgy tartja kedve, akkor nem válaszol a hozzá intézett a kérdésekre. Megkérdezzük, hogy “szerinted te jobb vagy mindenki másnál?” és ténylegesen poénkodás nélkül igennel felel. A legkisebb dolgon is besértődik és mérgelődik, nagyjából a minek álltál ide mellém vagy hogy mertél hozzám szólni te jobbágy szint. Széthúzza teljesen a társaságot, állandóan kibeszéljük a háta mögött, mert már nem bírunk vele. Neki nem lehet ezeket megmondani, mert besértődik és ellenségek leszünk (voltak már ilyen dolgok).


Egyik születésnapján csak én voltam vele és kijelentette, hogy én még ilyen kis fiatal férfi nemi szerv vagyok (8 hónappal vagyok fiatalabb). Gondolom az volt a baja, hogy nem volt rendes bulija és az egója éhes lett.


A barátai az ő szemében versenytársak, a lányok meg fenekek és mellek. Messziről el is kerülik őt a gondolkodni képes lányok. Szerinte mind örömlány és nem akar velük veszekedni, inkább nem is kezdeményez. Mondtam neki egyszer, hogy menjél már oda ahhoz a csajhoz, akinek a testi adottságait elemzed éppen, de mivel a lelke legmélyebb bugyraiban tudja, hogy nem kellene a csajnak, ezért marad a lány az örömlány státuszban, mert az egója nem köszönné meg a visszautasítást.


A saját anyját azért utálja, mert ő az anyja, pedig egy full mosolygós, kedves nő.

Állandóan tanítani akar minket és ezt ki is jelenti szó szerint, hogy “gyerekek, én itt tanítani próbállak titeket”. A társaságban van olyan, aki harmadéves joghallgató, ő meg egy burkoló egyébként. Most nem a burkolókat akarom lenézni, de értitek. Ha igaza van a legjelentéktelenebb dologban is, akkor örül a fejének.

Az a baj, hogy most lehet én leszek nárcisztikus, de olyan szinten felette vagyunk páran a társaságban agyilag, hogy ha mond valaki egy nehezebb viccet, akkor mi nevetünk ő meg bután néz ki a fejéből.


Voltam már barom, mert a kocsijában nem tudtam lehúzni az ablakot úgy, hogy nem is működött az ablakemelő.


Már rég otthagytam volna, ha nem lenne egy jófej oldala is, csak ugye ez a szerencsémen is múlik, hogy éppen melyik énje van a fejében.


Szerintetek megváltozhat még?



2023. júl. 20. 01:31
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Ez közel sem nárcizmus. Tudom, hogy divat kifejezés, olyan mint a bántalmazó. De ez nem az.

2. Ha az is lenne ezt nem lehet ilyen könnyen kideríteni. A nárcisztikus személyiség zavar olyan terület, amelyben kevés információnk áll rendelkezésre.

3. A te "barátod" csak beképzelt, tapló és proli.


Minek vagy a barátja? Más, normális ember esetében nem kéne aggódnod, hogy épp melyik "énjével" találkozol, mert a másik tudja kezelni. Normálisan. Nem másokat megalázva akarja a saját jókedvét visszahozni.

2023. júl. 20. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ki kell rugni a tarsasagbol az ilyen embert, nem valo oda
2023. júl. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Hát ha van jófej oldala is, és az kell nektek, akkor kénytelen vagy elviselni azt is mikor agybajos. Segíteni szerintem nem sokat lehet rajta, csak elviselni amíg nem árt senkinek.
2023. júl. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!