Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki facebookon kommentel, nem...

Aki facebookon kommentel, nem zavarja, hogy az ismerősei látják?

Figyelt kérdés

Én szinte csak zárt csoportokban merek bármit is csinálni, ott is sokszor megnézem, hogy nincs-e olyan ismerősöm benne, aki nem szeretném, hogy lássa, amit írok. Nekem az ismerőseim között vannak rokonok, volt tanárok, kollégák és mások, akiket munkán keresztül ismerek. Volt már olyan, hogy zárt csoportban kérdeztem valamit és eljutott a híre egy olyan rokonomhoz, aki nem is a csoport tagja, olyan emberen keresztül, aki nekem nem is az ismerősöm, csak pont látta a posztom a csoportban.

Nagyon átgondolom, hogy mit írok ki és hova. De sokszor olvasok olyan kommentet, amit nem értek, hogy mernek kiírni. És itt nem álprofilokról van szó. Pl. ma olyanba futottam bele, ahol bárki által olvashatóan kommentelt az egyik kollégáját szidva és vele együtt a vezetőik döntését is. Vagy mikor nyílvánosan írnak kommentet mondjuk szoptatási problémákról.

Nekem ezek olyan dolgok, amiket nem szeretném, hogy mondjuk a volt matek tanárom olvasson rólam vagy valaki a munkahelyemről, de a rokonaim között is vannak, akikkel ezt nem osztanám meg.

Mások hogy mernek ilyen nyíltan kommentelni?


2023. okt. 7. 20:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én sem kommentelek, zárt csoportban sem igazán.
2023. okt. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Facebookon is csak olyat írok le, amit élőben is elmondanék.
2023. okt. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem, de az zavar, amikor szóvá teszik, hogy mennyit kommentelek. Beállíthatják, hogy ne lássák, és kész.
2023. okt. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"De sokszor olvasok olyan kommentet, amit nem értek, hogy mernek kiírni."

. Találkoztam egyzer olyan emberrel Facebookon, akinek megnéztem a profilját, és naponta posztolt ilyen "a boldogság csak rajtad múlik", "tegyél ma is valami jót" stb. jellegű szöveget.

A csoportban meg szinte ömlött a sz*r a szájából: olyan gyűlölettel és primitívséggel szólt meg mindenki, hogy az már szinte patológikus.


Aztán egy másik esetben egy poszt alatt egy csaj elkezdte kifejteni, hogy a párja mennyire uralkodik rajta, nem is engedi el néha. Miközben a profilján ott volt, kivel van kapcsolatban, a profilja tele idillikus képekkel egy szerelmes párról.



Szóval sok mindent el tudok képzelni.

2023. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezért osztom az észt inkább itt
2023. okt. 7. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Mások jobban tudják, hogyan működik az élet. De ezt csak a borzalmas példáid miatt merem következtetni. Én a kollegáimnak és főnökeimnek szoktam mondani, amikor problémám van velük, és neten is ha azáltal segíthetek. Ugyancsak bármikor elmondom a gondokat, akár szoptatásos időszakban bármi, nem is értem miért extrém ez, de pont ezért is van valahol probléma nálad, hogy ez szerinted más, extrém, ha jól értem.

Én még olyanokat is szoktam írni, hogy képes vagyok időn és téren keresztül is beletekinteni mások személyiségébe, pedig van hivatalos ügyem, ahova nem kéne eljusson. Valamit nagyon rosszul csinálsz. Nem tudom, hogy juthat el valami tőled egy csoportból ismerőseidhez. A leírt példád számomra felfoghatatlan, ami azt jelenti, hogy míg és jól csinálom, nem látok esélyt, hogy eljusson, te nem és látsz. Nem tudom mit csinálsz nem megfelelően sajnos, de az biztos, hogy mentálisan nem csinálod jól azt, hogy random emberek ne tudjanak dolgokat rólad. Az meg van, hogy a következő dimenzióba az érzelmeidet se tudod majd elrejteni senki elől, aki közel lesz hozzád, és konkrétan olvassák majd a gondolatodat, akkor is ha nem figyelsz? Kit érdekel, hogy a volt tanárod megtud valamit. És akkor mi van ha bárki meg tud bármit? Csak ne pont az tudja meg, aki valami piszkos dolgot csinálna vele és kész. Az emberek kb 2 lábon járó nem értések. Ha valaki nem ért, és semmit sem tud rólad, miért számít, hogy egy adatot megtud? Miért lenne baj a példádban a szoptatós anyukának, hogy a problémáját megtudja minden élő ember a bolygón? Az a normális, hogy "gondok" adódnak az életben, ez ösztönöz a fejlődésre, a probléma megoldásra. A szoptatásnál meg nagyon nehéz olyan dolgokat mondani, aminél fontosabb dolgok vannak.

Ha nem is értetted, amiket írtam, ezt a legutolsót remélem azért valamennyire érzed. Probléma olyannal, amivel végtelen probléma van, úgy hogy a probléma létezése normális, és a probléma helye pedig szükséges ahhoz, hogy az emberiség fennmaradjon, de te nem beszélnél róla, ne hogy valaki megtudja. Ezt ugye te is érzed most? Hogy nagyon nagyon el van csúszva nálad valami. :)) Jó munkát kívánok ezekhez! :))

2023. okt. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!