Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit csináljak a külföldiekkel,...

Mit csináljak a külföldiekkel, akik nem hajlandóak angolul írni?

Figyelt kérdés
Külföldön vagyok Erasmuson Belgium északi részén. Bérelek egy szobát, a konyha közös. 13-an vagyunk az adott szinten és ketten vagyunk külföldiek, azaz ketten nem beszélünk flamandul. Van egy messenger csoport, amiben mind a 13 ember benne van és egyszerűen minden infót, kérdést, eseményt flamandul írnak be és egy idő után már nem volt kedven egyenként fordítgatni az összes üzenetet, illetve sokszor a fordításnak nincs is értelme. Közülük mindenki beszél legalább b2-es szinten angolul, hiszem váltottam pár mondatot mindenkivel és tudom. Én viszont flamandul semennyire nem tudok. Ti mit csinálnátok?
nov. 12. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hát, mivel ott ők vannak otthon, ezért neked kell alkalmazkodnod.

Hogy konkrétan mit csinálj? Kérdezd meg valamelyiküket angolul, szóban, vagy messengeren, hogy mondja el, írja meg neked angolul, hogy mi az az adott esemény.

nov. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ja csak ez ugyanúgy mindenkinek plusz felesleges kommunikáció
nov. 12. 21:18
 3/12 anonim ***** válasza:
53%
én elkezdenék beírkálni Magyarul, aztán mikor értetlenkedni kezdenek mondanám hogy nekem is ilyen érzés ez tőletek
nov. 12. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Elkezdenék flamandul tanulni... Könnyen lehet, hogy már csak ettől is alkalmazkodóbbak lesznek és szóba állnak veled.
nov. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Es utana mit kezdek a flamanddal?
nov. 13. 11:15
 6/12 anonim ***** válasza:
Az nem baj ám, ha bővíted a tudásodat!
nov. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát, akkor már tanulnék valami hasznosat, mert flamandot csak Belgium északi részén beszélik. De azért köszi.
nov. 13. 11:30
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnt a kérdésed alapján, hogy hasznos lenne...
nov. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Arra a maradék két hónapra amíg itt vagyok?
nov. 13. 12:00
 10/12 anonim ***** válasza:
Ismétlem...Lehet, hogy elég annyi, hogy szándékot mutatsz a nyelvük megismerésére, tanulására.
nov. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!