Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az ajánlott levelet a postalád...

Az ajánlott levelet a postaládába várjam?

Figyelt kérdés

Ha jól tudom, kb. egy éve van az, hogy ajánlott levél esetén már nem csönget a postás mint korábban, hanem már postaládába dobják azt is.


Ez azóta is így van, tehát postaládába fog érkezni a küldeményem?


nov. 28. 17:25
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenről nem hallottam. Akkor mitől lenne ajánlott? Mire fizetne a feladó plusz pénzt, ha ugyanúgy csak a postaládába dobnák?
nov. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

Az ajánlott levél attól az, hogy kézbe adják.. nem? Mármint hogy névre szólóan 100% annak adják akinek szól, nem csak bedobják..


Vagy én tudom rosszul?

nov. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
Ajánlott levelet nem dobhat a postaládába a postás. Értesítőt fog hagyni róla, és a postán átveheted.
nov. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
A postás hagy egy értesítést a posta ládában. Ha szerencséd van, és otthon talál, személyesen adja át. Ha nem, személyesen átveheted 14 napig a postán. Azért ajánlott, hogy nyomon lehessen követni a levél útját.
nov. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nézzétek utána, a covid környékén hoztak ilyen szabályt, hogy már azt is bedobják a postaládába. De ezek szerint én tájékozottabb vagyok ezügyben.


Az ajánlott levél nem azért ajánlott, mert kézbe adják. Hanem mert könyvelt küldemény, nyoma van a rendszerben.

nov. 28. 17:36
 6/15 anonim ***** válasza:
46%
Nekem már évek óta bedobálja az ajánlott leveleket a postás, nem is az értesítőt, magát a leveket... Hogy az aláírást hogy oldja meg, nem tudom. Olyan, mint egy szellem, sose látjuk.
nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyire okos vagy, kérdező, akkor mire voltál kíváncsi?
nov. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%

"Nézzétek utána"

. Akkor minek írsz ki kérdést?


Egyébkét tértivevénynél van az, hogy van egy igazolás arról, hogy átvette az illető.

nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%
igen , ajánlott levél a feladót védi ha te nem kapod meg így jártál
nov. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Kérd el a sorszámat nyomkövetés céljából mpl oldalon .
nov. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!