Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kézbesítettnek jelölte a...

Kézbesítettnek jelölte a postás az ajánlott levelet, amit nem kézbesített és a postaládába se fért volna be (dvd tok volt benne) így oda se tehette, 25eFt volt az értéke, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Postán felvették a jegyzőkönyvet, 30 nap az elbírálása.


Nyilván egyértelmű, h a postás ellopta, arra gondolván, h a covid szabályok miatt lehet postaládába kézbesíteni az ajánlott levelet, azt mondja, h bedobta a ládába és valaki kilopta, csak arra nem gondolt a szerencsétlen, h nem fért volna bele, nem lehet beledobni egy dvd tok a ládánkba, lehetetlen.

Ezt a jegyzőkönyvbe is beleirták.

Meg majd viszek be fotókat is, h ugyan olyan méretű termék képtelenség, h beleférjen.


De mit lehet még tenni?

Nem a pénz miatt, hanem az igazságérzet miatt.


Fogyasztó védelem foglalkozik ilyennel? Ha leírom nekik felveszik a kapcsolatot a postával?


Rendőrség is lesz persze, csak jobb volna lezárt jegyzőkönyvvel menni.



2022. nov. 20. 12:41
 1/7 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom, de magyar postával lehetőleg semmit ne rendelj. A tetvek ellopnak mindent.
2022. nov. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%
Az igazságérzetet kidobhatod a kukába. Tudomásul kell venni, hogy a kiszállítás módját figyelembe kell venni az esetleges érkeztetési problémák elkerülésére. Ha nem vagy otthon a postás munkaidejében, akkor a csomagot postán maradóra kell rendelni.
2022. nov. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Fogyasztó védelem

Békéltető testület

Megyei illetékes kormányhivatal

Jegyzőkönyv lezárása után rendőrségi feljelentés

Jegyzőkönyv kiegészítése ügyvédi felszólítással


Ebből az első 3hoz ugyan azt kell beadni. Nem hosszú.


Ilyenekre gondoltam. Nem a bullshit okoskodásra.


Nem a pénz a lényeg. Hanem, h ne legyek olyan mint a sok proli, h ér valami és akkor duzzogni és nem csinálni semmit.

Miközben simán el lehet érni, h kirúgják aki csinálta és kapjon felfüggesztett vagy peren kívül fizesse meg a kárt és az ügyvédem vagy ha nem tudja leüli azt is.


Na mind1 ez ide bonyolult.

2022. nov. 20. 13:32
 4/7 A kérdező kommentje:

Otthon voltam. Home office-ba dolgozok, feleségem meg gyerekkel van otthon.

Otthon voltunk a kézbesítés idején. Szóval se írtam, h ez lett volna a probléma.

A probléma az, h kézbesítettnek lett jelölve, de meg se próbálta kézbesíteni.

A postán nincs a csomag, azt mondták ki lett kezbesítve.

De nem lett.

Azt mondták akkor lehet a postaládába dobta bele.

De nem dobhatta, mert ami az ajánlott levélben volt nem férne bele a postaládába.


Tehát kézbesítettnek jelölte, ellopta, h majd azt mondja, h ő postaládába bedobta és onnan valaki kilopta, nem az ő hibája.

Csak nem vette észre, h amit ellopott az nem fér bele a postaládába.

Tehát azt jelzi a rendszer, h ki lett kezbesítve. De nem lett.

Ládába se, mert abba bele se férne.


Elmondta valaki aki a postán dolgozik, h a covid szabályok miatt lehet ajánlott levelet postaládába kézbesíteni.

Van, h azt csinálják, h ellopja a postás és azt mondja, h csengetett, nem jött ki senki, ezért postaládába kézbesítette, onnan meg biztos valaki kilopta nem az ő hibája.

Ez eddig oké.

Ebbe az esetben is ez lett volna.

Csak nem vette észre a postás, h ezt hiába mondja, mert könnyen bizonyítható, h nem férne bele a postaládába.


Csak mire a 30 nap eljárási idő lefut, amit elindítottam az sok.

Ezért gondoltam, h más fórumokon is elindítom az ügyet.

Mint fogyasztó védelem stb.


Erre vonatkozott a kérdés, amire megközelítőleg se jött válasz, h hol érdemes még elindítani az ügyet.

De közben megtaláltam, h van erre illetékes kormányhivatal.

2022. nov. 20. 14:16
 5/7 anonim ***** válasza:

Off

Egy dvd toknak egy rendes postaládába bele kéne férjen, különben csak csomagkent lehetett

volna feladni. Erteknyilvánított levél meg drágabb, mint a csomagfeladas, sima ajánlottnak meg nem lehet értéke. Ha pedig külföldről jött, azokat sokszor ki sem tudják mind vinni házhoz. Tehát valószínűleg fogalma sem volt a postasnak, hogy mekkora az értéke, ha egyáltalán a kezében volt. Nagyobb baja is van szerencsétlennek .


Persze megertem a dühöd, de esetleg nem lehet, hogy valami rokonod mégis átvette a postán vagy otthon? Csak mert velem előfordult hasonló.

2022. nov. 20. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nem lehet.

Nincs rokona városban csak a feleségem, ő nem vette át.


Nem minden postaládába egyforma. A miénknél nem fér bele egy dvd tok, semmiképpen.


Tehát ládába nem tehette.

Csengetni nem csengetett itthon voltunk.

Értesítőt nem hagyott.

Postán nincs a csomag.

Kézbesítettnek van jelölve.

2022. nov. 20. 14:29
 7/7 A kérdező kommentje:

Nyilván ha látja a postás, h az ajánlott levélben olyan tárgy van ami miatt nem fér bele a postaládába akkor nem az a protokoll, h ez Magyarország, mi az, h úgy lett feladva, h nem fér bele, ezt csomagként kellett volna, de így baszhatod, innentől a postásé a leveled.

Ilyenkor ha az ajánlott levél nem fér bele a ládába, akkor

egy talán becsenget otthon van e az ajánlott címzettje

kettő hagy egy értesítőt, h a postán lesz a csomag.

De semmiképpen nem azt, h megjelöli kézbesítettnek, be se csenget és a küldeményt meg elrakja magának, mert a postán sincs.

2022. nov. 20. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!