Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Urbexeléshez egyesek miért...

Urbexeléshez egyesek miért viselnek símaszkot?

Figyelt kérdés
Mert ha tetten érnék őket akkor nem csak egy "ejnye-bejnye" lenne a büntetésük? Bár ha tetten érik őket akkor szerintem mindegy a maszk, akkor már elkapták őket. Bár egy elhagyatott helyre bemenni miért ekkora nagy bűn?

nov. 29. 16:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Magánterület, rongálás, kamerák, tanúk.🤔

A bankrablók miért viselnek símaszkot?!

nov. 29. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
# Ja de a bankrablás "kicsit" durvább műfaj.
nov. 29. 16:26
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ember "kis" dolgokkal sem szeretne lebukni.
nov. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hogy ne támadjanak meg a csövesek vagy a drogosok :)
nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Attól, hogy valami elhagyatott, még magánterület, magántulajdon. Bemászkálni, piszkálni mások holmiját illegális tevékenység. Akkor is, ha nem visz el semmit, nem csinál kárt.
nov. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Talán meg fogtok ezen lepődni, de a szemtanúk - meg hasonlók - kevésbé izgatják az urbexelőket, mint az összeszedhető légúti betegségek!

A környezet, amelyben tevékenykednek, nézelődnek, gyakran évek, évtizedek óta érintetlen, - ahol jelen van az idők közben felgyülemlett és lerakódott por is. Ez még önmagában nem tartozik a rendkívüli felfedezések közé, de a szocializmus vívmányai között voltak olyan építőanyagok is, amelyekről akkoriban még nem tudták, hogy rákkeltőek. Az azok által képzett por garantáltan nem tesz jót az emberi tüdőnek. Katonai, polgári védelmi bunkerekben szoktak vinni magukkal olyan kütyüket is az igényesebbek, akik az egészségre káros gázokat is jelzik, - nem feltétlenül környezetbarát módon lettek hátrahagyva az elhagyott objektumok, keringhetnek és néha keringenek is olyan gázok az ilyen helyeken, amelyek ölnek. A föld felszíne alatt fellelhető objektumok egyébként sem a biztos jövő kategóriát képviselik: számos helyen hiányzik a födém vagy zabált szét a rozsda stabilnak hitt létrákat, lépcsőket, nyílászáró kereteket, hátrahagyott gázpalackok, akkumulátorok, épületgépészeti elemek, innen-onnan kiálló betonacél végek jelentenek gyakorlati életveszélyt az ezeket látogatókra. Azért is veszélyes egyedül barangolni ilyen helyeken, mert úgy még segítséget hívni sincs esélye annak, aki váratlanul kerül szorult helyzetbe.

Mindenki azzal jön, amikor felmerül, hogy meg kellett volna tartani és fenn kellene tartani turista látványosságként egy-két kiemelkedően jellegzetes objektumot, hogy nincs (szerintük) értelme ennek és ki finanszírozná ezeknek a helyeknek a fenntartását, pedig egyszerűbb a válasz, mint sokan hinnék: a látogatók! Szemmel látható az igény az ilyen helyek látogatására és ha másokat már nem is, de az országba látogató külföldieket érdekli, hogy milyen megoldások voltak katonai, polgárvédelmi vonalon a múltban, amikor még ellenségeik voltunk!

Jó példa erre a Budai Vár alatt található szükségkórház, - amelyet én is meglátogattam, pedig dolgoztam anno, hasonló helyen! Nem találtam drágának a belépőt, mert kaptam is valamit a pénzemért és teljes mértékben tisztában vagyok azzal, hogy békeidőben is költséges fenntartani - csak mutatóban is - egy ilyen helyet.

nov. 30. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!