Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Más is volt úgy aki külföldre...

Más is volt úgy aki külföldre költözött és ráragadt az akcentus amikor magyarul beszélt?

Figyelt kérdés
Nálam legalábbis ez van, alapból volt mert előtte alföldön éltünk magyarországon, utána nagyjából 9 éve élünk kulfoldon, és azóta nagyon keveset beszélek magyarul ezért amikor a magyart is használnom kell néha akkor nehéz. Én amúgy nem szeretném mert nagyon zavar. Ha tobbet használom a magyart akkor eltűnik? 16L

dec. 19. 13:12
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
Hát kisgyereknél előfordulhat, de ez többnyire fancy nagyzolás csak. Én ismertem olyat, aki '56-ban ment az USA-ba és vagy 30-35 évig haza sem mert jönni. Na ő még 50 évvel a diszidálása után is tökéletesen beszélt magyarul két dolgot leszámítva. Egyrészt azokat a szavakat nem tudta magyarul, amik nem is léteztek még akkor, amikor kiment, másrészt a "well" kötőszót használta sokat. Mindezt úgy, hogy nulla angoltudással ment ki és utána évtizedekig alig-alig beszélt magyarul, mert nem volt kivel
dec. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%
Hogy volt akcentusod amikor még itthon éltél?:D
dec. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem tájszólásra gondol.
dec. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Jah, lehet:D
dec. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha évekig csak a másik nyelven beszél valaki, csak olyan emberekkel van kapcsolatban, akkor a hanglejtés, akcentus valamennyire ráragad - érthetö módon -, de egy-két napos magyar környezetben visszaáll az eredetire
dec. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Unokaöcsém 6 éves volt, amikor kikerült Angliába a szüleivel. Most 23 éves. Otthon anyjával-apjával magyarul beszél, de amúgy iskolában angolul, baráti körben is angolul (angol barátai vannak, meg egy-két lengyel, de velük is angolul beszél). Van akcentusa, egy kicsi. Nem keresi ugyan a magyar szavakat, és hibátlanul ragoz, de a hangsúlyt nem oda teszi, ahova mi, nekem tetszik amúgy, bájos:) (Szüleinek semmi ilyen, de ők 35 évesek voltak, amikor kiköltöztek).
dec. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mivel en mar senkit nem ismerek, aki magyar, csak anyamat, en mar keverek nyelven almodom. Akcentus ugy husz ev utan szokott lenni. Nekem a hangsulyozasom idegenes allitolag, es ha hazajovok, par napig meg vagyok zavarodva, de utana visszajon. Illetve ha magyarul hallgatok musort, a nyelvi hibak, amik egyre jobban elharapoztak, most is sertik a fulem.

De aki 24/7 masik nyelvet beszel, en 15 eve, azon biztos, hogy eszre lehet venni.

dec. 19. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
50%
Igen,használd többet a magyart,és eltűnik,vagy jelentősen javulni fog.Az emberi agy a túlélésre van berendezkedve.Ezt úgy kell elképzelni,hogy mindig azt erősíti amit a legtöbbször használsz,mert alkalmazkodni akar a megváltozott körülményekhez.Nem érdekli,hogy te alapvetően Magyar vagy,és illene nem elfelejteni dolgokat az anyanyelvedből.
dec. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!