Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Aki esetleg kisebb városból...

Aki esetleg kisebb városból utazott a fővárosba karriert építeni, tanulni, mennyire elégedett a jelenlegi helyzetével?

Figyelt kérdés
Egy vidéki kisvárosban élek és dolgozom, húszas éveimben járok, de nem igazán találom a helyem. Sokszor megfordult a fejemben, hogy fel kellene mennem a fővárosba 'szerencsét próbálni'. Aki esetleg járt hasonló cipőben, mi a véleménye, könnyebb ott érvényesülni? Gondolom jóval több szórakozási lehetőség is található illetve ismerkedni is könnyebb lehet ott.
jan. 7. 17:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Én 20 évesen költöztem fel, eleinte többen laktunk egy lakásban, aztán laktam egyedül is és most a párommal élek. Elindulni nehéz volt, de sokkal jobb dolgom van itt, mint a szülővárosomban lett volna.

Azért jöttem el, mert ott a normálisan fizető munka az csak a gyári soron van, ahol nyári munka alkalmával rájöttem, nem akarom azzal keresni a kenyerem. Budapesten több a lehetőség, de sokkal több emberrel is kell versenyezni 1-1 pozícióért. Szórakozási lehetőség meg számtalan van, mindenféle, biztosan találsz neked valót.

jan. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon.
jan. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha ezt a részét nézem, akkor maximálisan, ha hozzáveszem, hogy mit b/sztam el, akkor azért lehetne sokkal jobb is. De ez nem a városon vagy bármi máson múlott
jan. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Tanulni jól tettem volna, ha felmegyek. Ebben a helyzetben boltam, vidéken nincsen lehetőség. Viszint Pesten pedig 200.000 Ft egy alap albérlet, maradna 50-80.000 Ft megélhetésre... Inkább nem nézelődsz külföldön? Én szeretnék, csak egyedül nem mertem eddig és a szüleim nem akarták. Viszont ez sem mehet tovább, hogy azt sem tudom, mi lesz velem.
jan. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1-es voltam

A teljes képhez még hozzáteszem, hogy 20 évesen egy 120 ezer/hó fizetéssel indultam neki, az albérlet rezsivel és közös költséggel együtt összesen volt 120-130 ezer körül havonta, ezt osztottuk el egymás között. Ennek már több mint 8 éve.

jan. 7. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!