Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért van az,hogy anno a...

Miért van az,hogy anno a "jólétű szocializmusban",amikor mindenki dolgozott és mindenkinek megbecsült fizetése volt, nem volt zsúvolt tömeg a városi közértekben kisboltokban?

Figyelt kérdés

Ezt tapasztalatból mondom,mert tisztán emlékszem. Ha most délben bemész egy nagyvárosi Auchanba,annyi ember van benne mint egy nagyobb település! És vásárolnak!Az utakon zsúfolásig vannak autókkal a legújabb,legmodernebbekkel.

Vegyük pl Miskolcon mint nagyvárost. A szoci korszakban sokkal de sokkal lakosa volt,több mint 210.000.. Most 70.000-el kevesebben élnek ott,mégis nyüzsög minden szupermarket. Amikor a 80-as években gyerekként édesanyámmal a városi kisboltokba bementünk a nap bármelyik szakában,sosem volt olyan sok ember a környéken sem,mint most amikor állítólag szarabb életkörülményben élünk .



jan. 16. 19:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon volt mit és nem nagyon volt miből. A szocializmus még annyira sem volt jólét, mint ma.
jan. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor a mostani öregek miért mondják azt, hogy jó volt akkor,, volt minden, finomabb volt a szalámi, párizsi is.
jan. 16. 19:39
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az idő megszépíti az emlékeket. Plusz a "régen minden jobb volt" gondolatok alapja sokszor simán annyi, hogy az ember maga jobb volt. Fiatal, életerős, tele energiával, amikor még könnyű élvezni az életet.

Plusz sokak számára az is sokat jelent, hogy egyszerűbb volt az élet. Aki abban nőtt fel, hogy ha párizsit akart, volt A párizsi, van hogy nem nagyon lesz képes hozzászokni, hogy ha ma bemegy a boltba, 20-30 verziót kap párizsi név alatt. Ha ő arra a kedvelt gyerekkori ízre vágyik, akkor most melyiket vegye?

jan. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ennyi bolt, ekkora választék. Cipőt, ruhát se vettek ennyit, évekig hordták. Kevesebbet fogyasztottak.
jan. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
95%
Ja jó volt, szülők mesélték, hogy befizetted az autó árát, aztán talán 3 évvel később kaptál egyet.
jan. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan azért, mert most kapitalizmus van, fogyasztói társadalom, hahó.
jan. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Elkényelmesedtünk és manapság ezért járunk bevásárlóközpontba.

Régen egyik boltból fordultunk a másikba. Külön volt háztartási bolt, illatszer bolt, röltek, közért, hentes, zöldséges, stb. Mire az ember lánya összehordta a szükséges dolgokat elment a nap szombatonként.

Szerintem ezért nem volt tömeg sehol, ja kivéve amikor banán, vagy narancs érkezett valahova.

Én még emlékszem, hogy milyen nagy dolog volt, ha a Mikulás zacskóban volt egy narancs is.


Ezért szeretem ma a bevásárlóközpontokat, mert minden egy helyen megtalálható.

jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Röltexet akartam írni. Bocs.
jan. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
És akkoriban a Szovjetunió miért nem épített bevásárlóközpontokat a lakosságnak? Értem én,hogy kevés választék volt eleve mindenből itthon, de komcsi vezetőknek az csak jó lett volna ha ebből is a zsebükbe ment volna a haszon. Nem?
jan. 16. 22:38
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem tudom ki hogy volt vele, de mi nem éreztük azt, hogy kevés választék volt. A ruhát például varrattuk, olyat amilyet akartunk.

Ma már szinte csak konfekció van, legfeljebb egy zipzárat cseréltetnek, de nem igen varratnak.

Jaj, kedves Kérdező, abban az időben az a szó, hogy haszon, nyereség kapitalista gyökérszó volt, hiszen mint mondták, minden a dolgozó népé szlogen ment. Minden közösnek volt mondva.

Átkozott egy idő volt.

jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!