Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mennyire kell a közösség...

Mennyire kell a közösség érdekében lemondanunk az egyéni szabadságunkról a járvány miatt?

Figyelt kérdés

Nem igazán találtam olyan kérdést itt, ami az egyéni felelősséggel kapcsolatos. Inkább a kormány vs. emberek kérdés vetődik fel. Ezt a kérdést azért írom, mert sokszor úgy érzem, hogy a felelőtlen emberek miatt nincs értelme a széllel szembe pisálni. Azzal a széllel szemben, amit az ellenkező irányban álló tömegek pisilése hajt (bocsánat a szemléletes hasonlatért).


Úgy tudom, a tavaszi hullámot tényleg sikerült teljesen lenyomni, és a mostani halálozásért külföldről behurcolt vírus felel. Teljesen felelőtlennek tartom, hogy egy világjárvány kellős közepén, emberek elmennek külföldre nyaralni. Még belföldön is kerülni kellett volna a tömeget. És ez még csak a nyár.


Egyetemen dologom, ahol szigorúan vettük a szabályozást, és ez volt az oka annak, hogy abban a hitben éltem, hogy az emberek nagyon vigyáznak. Még azon is gondolkodtam, hogy hanyagolom a tömegközlekedést, és gyalog fogok bejárni. Ezt azért vetettem el, mert láttam, hogy esténként mekkora tömegek voltak az éttermekben, akkor minek erőlködjek. A lezárás előtti éjszaka pedig a valaha volt legnagyobb buli volt a pesti belvárosban, természetesen mindenki maszk nélkül. Ekkor gondolkodtam el azon, hogy akár el is mehettem volna. Mert ha senki nem törődik ezzel, akkor nem én fogom megállítani a járvány terjedését.


Japánban, ahol az emberek alapból hordanak maszkot, ha betegnek érzik magukat, láthattjuk, hogy milyen eredményes a védekezés, az emberek sokkal szabálykövetőbbek ott. Ez itt nem működik.



2021. jan. 23. 20:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Hát te egy igazi tündér vagy
2021. jan. 23. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Menjenek el mostmar a maszkos kxrvx anyjukba. Fxszxmat a szabályokba, elegem van, hogy nem tudok friss levegőt szívni. Ez nem élet, ami most van. Elegem van!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2021. jan. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
65%
Az észszerűség határain belül. A nehézségét az adja ennek az egésznek, hogy nehéz észszerűnek lenni egy mentalitását tekintve annyira széthúzó társadalomban, mint a magyar. Amikor szembesítesz valakit azzal, hogy komoly rendetlenség van nála a közösséghez való viszonyulásakor, akkor ezt többnyire sokféle - negatív - gesztussal honorálják, arra azonban nem igen számíthatsz, hogy bárki is belássa a hibáit és saját elhatározásból megpróbál odafigyelni a részletekre. Egyszerűbb (pl.) olyan hozzászólásokat beküldeni, mint amit itt is lehet olvasni a 2# "hozzászólásban" és kifogásokat, mondvacsinált indokokat is előbb fog kreálni a többség, mint átgondolni a saját viselkedését és szükség esetén változtatni azon. Ez van! Ez (is) Magyarország!
2021. jan. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Semennyire! A birkákkal jobb tartani a távolságot, azok sosem akarnak senkinek jót. Kerülni kell a rendőr, biztonságőr helyeket.

Aki rád szól, hogy vedd fel a maszkot, az meg akar betegíteni. A maszk ugyanis Legionella, vagyis légkondi betegséget okozhat.

2021. jan. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

De ez is csak egy kifogás, lásd:

[link]


Azt nem értem, miért nem lehet alázattal hinni a szakembereknek, akiknek hosszú, több évtizedes munkájuk van ezeken a területeken? A tudományos szkepticizmus nem egyenlő a tudomány elleni szkepticizmussal. Utóbbi csoportba tartoznak például a laposföldhívők is.


Abban hinni, hogy fotelból érvelve, pár netes forrás alapján, pusztán józan észre hivatkozva máris egyenreangú vitapartner vagy egy virológussal szemben, meglehetősen beképzelt, cinikus és naiv. A valóság ezzel szemben az, hogy a Dunning–Kruger-hatásra szolgáltatsz egy látványos iskolapéldát. Világjárvány van. Pont. Struccpolitika ezen nem változtat, hiába nem vagy hajlandó tudomást venni a bajról, attól az még van.


Nem akarok senkinek sem rosszat, és senkit sem szeretnék megbántani. Ez mindenkinek egy nehéz időszak. Ezért tettem fel a kérdést.

2021. jan. 24. 17:06
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező! A statisztika azt mutatja, hogy egyáltalán nincs több halott most , mint máskor. NA, ehhez mit szólsz?

Azok halnak meg, akik amúgy is meghalnának, hiszen súlyos, halálos betegségben szenvedő idős emberek halnak meg, akik mellesleg koronavírusosak is.

50 fős munkahelyemen 34-en kaptuk el a koronavírust, különböző az életkorunk, senkinek semmi baja nem volt, max 37 fokos láz.

Szomszédaim, ismerőseim körében is nagyon sok beteg volt, mindenki jól érezte magát, teszt nélkül fel se tűnt volna nekik. Ezért kell tönkretenni milliók életét? Miért nem érzel együtt a többséggel, miért szenvedjen több millió egészséges, mert néhányan meghalnak krónikus betegségeik miatt?

A baráti körömben több orvos van, mindenkinek az a véleménye, hogy túltolták.

Minden élet számít? Akkor miért vannak nyitva a nemzeti dohányboltok?

Azokról pedig miért hallgat a média, akik azért haltak meg, mert haza küldték őket a kórházból, mert kellet a hely a covidosoknak?

Covid osztályon dolgozó nővér a szomszéd nő, elmondta, hogy a betegek feléről kiderül, hogy nem is covidosak, csak gyanúval beviszik őket.

2021. jan. 26. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

[link]

Nem mindenkinek van alapbetegsége az elhunytak között. És ráadásul úgy van többlethalálozás, hogy idén nem is volt influenzajárvány a korlátozások miatt. És azt se felejtsük el, hogy attól, hogy még valaki nem hal meg, még igen nagy arányban szenvedhet elhúzódó covidban. Az "orvos ismerősöknek" meg miért adjak igazat látatlanban, ha a mikrobiológus ismerősöm meg nem ezt mondja?


Nem érdekelnek a kifogások. Az egész abból ered, hogy nagyobb a hangja. Szakemberek tízezreinek, akiknek van kompetenciája a helyzet megítélésében, vagy millióknak, akiknek kényelmetlen a korlátozás? Nekem is kellemetlen, de elfogadom, hogy ezzel lehet megelőzni a még nagyobb katasztrófát. Azért azon gondolkodjon már el mindenki, hogy mi a fontosabb? Másnak az egészséghez és élethez való joga, vagy az a szabadság, hogy nem kell maszkot hordani? Felnőtt gyerekek nyavajgását hallhatjuk már hónapok óta.

2021. jan. 27. 19:24
 8/14 A kérdező kommentje:
*Az egész abból ered, hogy melyik csoportnak van nagyobb a hangja.
2021. jan. 27. 19:24
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

99,9 %-nak van a alapbetegsége, a maradéknak meg nem ismert az alapbetegsége, de attól még van neki.

Mikrobiológus ismerősöd nem veszi észre, hogy csak nagyon idős krónikus betegek halnak meg?


Valóban nem volt influenzajárvány, ha lett volna, akkor ezek az emberek abban haltak volna meg.

Amikor 100 halott van, az megyénként 5 fő, városonként meg irtó kevés, ugyanennyi halott mindig van és mindig lesz.

2021. jan. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Kettőnk közül ki a gonosz? Én nem kívántam a halálodat, te kis éretlen.

Nem tagadom a vírust, létezik a vírus, nem vagy tisztában fogalmakkal. Szövegértésből kettes voltál, vagy meg is buktál?

Ha azt írom, hogy a vírus a fiatalok esetében egyáltalán nem súlyos lefolyású, akkor nem a vírus létezését tagadom. Érdemes lenne többet olvasnod, tanulnod, fejlődnöd, mert hiányosságaid vannak.

Már túlestem a koronavíruson, meg is gyógyultam, kb. annyira volt észrevehető, mint egy igen gyenge megfázás.

Ha 60 ismerősömből 60 ugyanígy járt, abból nem azt a következtetést vonom le, hogy igen veszélyes vírussal állunk szemben.

Nem látsz összefüggéseket, a szövegértésen kívül a logikáddal is gondok vannak, azt meg nyilván nem is várhatom tőled, hogy politológus, vagy közgazdász legyél. Az etikáról nem is beszélve, hogy mennyire etikátlan a gonosz kívánságod, de tudod, mivel én semmi rosszat nem kívánok neked, sőt csak jót, azt, hogy fejlődj, így visszaszáll majd rád a kívánságod.

Sok sikert a fejlődéshez!

2021. jan. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!