Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Azt jelezték többen, hogy...

Azt jelezték többen, hogy manipulatív vagyok. Hogyan javuljak?

Figyelt kérdés

Pár ismerősöm, elvileg egymástól függetlenül (nem hinném, hogy összebeszéltek volna) jelezte, hogy kicsit manipulatív vagyok. Ez a szó önmagában nagyon pejoratív töltetű számomra. Azonban az van, hogy amiket csinálok, azt azért csinálom, mert hiszek benne, hogy jó. És például ha nem tudtam elérni egyik módon, akkor megpróbálom máshogy, majd megint máshogy. És ezt úgy élik meg többen, hogy én manipulatív vagyok. Több dolgot nem sikerült megtudnom. Én magamon nem érzem.


Őszintén, nincs túl nagy bajom ezzel, de az a része zavar, hogy egy ilyen negatív kisugárzású jelzőt aggatnak rám. Próbáltam keresni, de olyanokat találtam csak, hogy hogyan védekezzünk manipulatív emberekkel szemben, hogyan kerüljük el, stb. Viszont ha igaz amit mondanak - márpedig ők így látják, nekik ez az igaz - akkor illő lenne javulnom (számomra többé-kevésbé fontos emberek)


Ebben kérnék segítséget tőletek. Pontosabban két dologban:


1. Szerintetek mit jelent a "manipulatív" kifejezés. Neked mit jelent. Mennyire rosszindulatú jelző?


2. Hogyan javulhatnék? Mi az amit ne, és mi az amit csináljak?


jan. 21. 22:41
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ez nem az. A manipulatív tényleg rossz értelmű szó. Én arra használom, aki nem fedi fel a célját, de más eszközökkel, tehát megtévesztő módon úgy irányítja az eseményeket, hogy a célja mégis megvalósuljon.


Például tetszik egy nő, de nem mondom el neki. Ehelyett barátilag elkezdem kavarni a szart, hogy a barátja/férje mennyire nem tiszteli, mennyire lapos a kapcsolatuk, stb., stb. Ezzel érzelmileg magamhoz láncolom, és végül elérem, hogy az enyém legyen.


Nem tudom, hogy amit te csinálsz, az pontosan mi.

jan. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Manipulatív mindenképpen negatív.

Az hogy te jót akarsz még nem teszi a manipulációt kevésbé rosszá, ráadásul ki dönti el hogy amit te jónak látsz az másnak is jó?

Ez olyan mintha én eldönteném hogy te orvos leszel márpedig és elhitetem veled hogy neked ez jó, mert jó életed lehet, de a másik mondjuk fafaragó szeretne lenni. Jóindulat van mögötte de nem veszed figyelembe hogy a másiknak mi okoz örömet.



Ha valaki jelezte neked akkor kérdezd meg hogy mit érzett manipulatívnak és ha összeszedted az eseteket akkor próbáld meg ezeket elkerülni.


,,És például ha nem tudtam elérni egyik módon, akkor megpróbálom máshogy, majd megint máshogy."

Csak egy tipp mindenki a saját életét éli, lehet véleményed, de te nem élheted a másik életét, ha belegebedsz akkor sem, vannak dolgok amiket el kell engedni

jan. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkabb az van, h eros az akaratod, s kozben nem igazan tudod elfogadni, ha mashogy alakulnak a dolgok, mint ahogy te azt eltervezted.

Igy keresel uj es uj utat annak, h vegig vidd az akaratod. Nem is biztos, h ez tudatos nalad.

Hasonlo vagyok/voltam en is, ahogy idosodom kezdtem el megtanulni, elengedni a dolgokat. Ez egyfajta kontrollmania is lehet. Gondolom hiszel abban, h jo dolgot cselekszel, s a legjobb lenne ugy csinalni, ahogy te azt kitalaltad, mert, hat, megis csak az a legjobb. De nem befolyasolhatsz mindent. Ha ilyen modon probalsz iranyitani, azzal sztem csak elfordulnak tiled masok. Ezert raknak rad pejorativ jelzot. Hagyj masokat (is) elni! Hagyd, h a dolgok csak tortenjenek, maguktol! Engedd el a full kontroll iranti vagyat!

jan. 21. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
41%

Nézd manipulálni csak azt lehet aki hagyja is azt

Engem nem lehet manipulálni mert én vagy kiegyezek az illettővel fifty fifty alapon vagy nem fog semmi sem történni, úgyhogy túl nagy manipuláció sem lesz

jan. 22. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban az van, hogy amiket csinálok, azt azért csinálom, mert hiszek benne, hogy jó. És például ha nem tudtam elérni egyik módon, akkor megpróbálom máshogy, majd megint máshogy."


Írjál konkrét példákat. Akkor könnyebben meg lehetne ítélni, hogy egyáltalán manipulatív vagy-e és kéne-e bármiben is változnod. Vagy csak letojnod az ilyen véleményeket.

jan. 22. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Konkrét példát kéne írni, mert a manipuláció többféle is lehet, lehet ártatlan vagy annak tűnő, de veszélyes is. Mindenképpen az a célja, hogy rávegyem a másik embert olyasmire amit ő saját jószàntából nem tenne meg, tehát akarata ellenére teszek, ha nem megy szép szóval akkor erőszakkal vagy kerülőúton.
jan. 22. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

4-es!

Nincs jelentősége, hogy téged lehet-e manipulálni, azokat sem lehet akik a kérdezőnek szóltak, hiszen felismerték. A kérdező azt szeretné, hogy ne legyen manipulatív.

A manipuláció az mások befolyásolása, tehát nincs köze ahhoz, hogy pl te kitartó vagy és próbálod elérni a célodat. A manipuláció csak egy eszköz lehet a céljaid eléréséhez.

jan. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ne csak a saját érdekedet nézd. Ne fogj fel minden emberi lépést/kapcsolatot játéknak. El kell fogadnod, hogy nem lehetsz mindig nyertes.
jan. 22. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A manipulatív ember sok esetben nem is tudja magáról, hogy az. Mi, akik nem vagyunk manipulatívak, azt gondoljuk, hogy a manipulatív emberek tudatosan szövik a hálóikat, de nem ez az általános jellemző. Sok manipulatív embernek emellett rengeteg olyan lelki problémája van, ami miatt így viselkednek. Gyermekkorban sokszoros elutasítás, megfelelési kényszer, vagy más egyéb komplexusok. Megszokta, hogy neki minden figyelemért meg kell küzdenie, de nem lehet őszinte, mert azért elutasítás jár.

Nem akarok úgy tűnni, mint aki védi a manipulatív embereket, hiszen kártékonyak és mérgezőek. Viszont a kérdező az eredetére kíváncsi.

jan. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akik már azt manipulációnak tekintik, ha valaki érvel a saját álláspontja mellett. Vagy ha valamire azt mondják neki, hogy azt úgy nem lehet, akkor töri a fejét, hogyan lehet más megoldást találni, amit már el tud fogadni a másik fél.
jan. 22. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!