Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért ül sok idős néni olyan...

Miért ül sok idős néni olyan kis illedelmesen a vonaton?

Figyelt kérdés
Hogy ne csak mindig a tolakodo idosekrol legyen szó észrevettem egy pozitív mintazatot is. Először mamámon figyeltem meg hogy olyan kis szeliden összekulcsolt kézzel ül mindig tömegközlekedésen. Olyan illedelmesen vagy hogy mondjam. Azóta több néninél is megfigyeltem ezt. Talán régen jobban tiszteletben tartottak a közlekedési szabályokat és azért ülnek egyesek úgy?
febr. 2. 18:04
 1/6 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
92%
Nem ülhetnek úgy mint a Nagyfiúk, széttett lábakkal...
febr. 2. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Metionin ***** válasza:
79%
Én még nem figyeltem ezt meg de talán olyasmi, mint amikor kiöltöznek utazáshoz. Sokszor látszik, hogy nem hétköznapi ruhájukban vannak. Azt is meg tudom sokszor mondani, hogy pl. a villamoson melyik idős a helybeli és melyik jött be messziről pl.a kórházba, mert a nem helybeliek szinte mindig a ritkán hordott elegáns ruháikban feszengenek. Olyankor arra gondoltam, hogy mert nekik az utazás egy esemény és ugye az volt a szokás, hogy eseményre ki kell öltözni. Anyám még csak 60 lesz de gyerekkoromban neki is mániája volt, hogy ha pl. orvoshoz mentünk vagy be a városba busszal, ki kellett öltözni, mert az egy esemény és idegenek is látnak. Eleinte hozzám is kiöltözve jött látogatóba, aztán látta, hogy itt a helyi járatokon az idősek is farmer-sportcipőben vannak, leszokott róla és már kényelmesben jön de van, hogy az elegáns cipőben indul el, hogy otthon még azt lássák és itt veszi át. Lehet, hogy ezek az illedelmesen ülő nénik is úgy vannak vele, hogy viselkedni kell, mert az utazás egy esemény. Bár belőlük lenne több :D
febr. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Mert cukik.
febr. 2. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%

Mert tudnak kulturáltan viselkedni. Ők még olyan tömegközlekedésben vettek részt az átkosban amikor lógtak a lépcsőn is.

Az ülőhelyeken pedig mindenki összehúzta magát, hogy mások is elférjenek. Ez ma már nem jellemző.

febr. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
87%
Hogy üljön egy néni? 😂 Nem is tudok mást elképzelni. Nehezen mozognak és nem fiatalok már. Örülnek hogy ülnek.
febr. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Seila ***** válasza:

Csendes víz partot mos.😛


Én már párszor pórul jártam, amikor megszólítottam, vagy beszélgetésbe kezdtem, hát majdnem leharapta a fejem. 😆 Azóta inkább kussolok.

Persze vannak kivételek.

febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!