Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Ez így nagyon bunkó volt? Mit...

Ez így nagyon bunkó volt? Mit kellett volna mondanom?

Figyelt kérdés

Csomagot szállítottam ki új címre, az utcanévből már tudtam hogy ez a falusi részen lesz. Már messziről kiszúrtam a házat hogy na biztos ez lesz az. Rozsdás, düledező kerítés, bent mindenhol kaotikus állapotok, gaz és szemét, hungaroceldarabok, cserép és téglakupacok, vasak és drótok egymás hegyén hátán, amin keresztül egy ösvény vezetett át a düledező házikóig. Becsengetek, szerencsére csak egy öreg néni lakik itt, már botorkál is kifelé a kapuhoz hogy beengedjen. Mosolyogva köszönök, előzékenyen felajánlom hogy beviszem neki a csomagot, mivel nagyobb doboz. A néni örül, nagyon kedves vagyok, eddig a szokásos ügymenet. És itt kezdődtek a bajok.

Szóval az öreg néni szabadkozott hogy jajj fiatalember, nagyon nagy most a rendetlenség, ne nézzen körül. Én kissé kínosan nem tudtam mit feleljek erre, úgyhogy annyit mondtam neki hogy oké. Majd megyünk befelé tovább, immár szótlanúl. De nem bírta ki, megint rákezdett miután leraktam a dobozt hogy de higgyem csak el nem szokott itt ilyen rendetlenség lenni, tényleg ne nézzek körül! Én empatikus és jólelkű embernek tartom magam, de megmondom őszintén kissé lefagytam hogy mit kéne mondanom erre és csak annyit tudtam kinyőgni hogy nagyon sajnálom. Erre mintha kissé furán nézett volna, ezért éreztem hogy mondanom kell még valamit, valami őszintét és empatikusat, és kifutott belőlem akaratlanúl is az udvart bámulva hogy ez borzasztó. Itt mintha már kezdett volna nagyon csúnyán nézni a néni, szóval inkább gyorsan aláírtuk amit kell, elköszöntem és elsiettem.

Mire volt jó ez az egész, mit akart tőlem a néni és miért nem bírta ennyire elengedni a témát? Én úgy érzem igazságtalan csapdába rángatott bele, ahol bármit mondok, az nem jó. Lehet így akart szándékosan feszültséget generálni hogy megspórolhassa a borravalót? Vagy most végül is mi volt a célja ezzel az egésszel?



nov. 21. 20:29
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem számít. Semmi baj. Ugyan, nem háztűznézőbe jöttem. Csak ne zavartassa magát kedves . Ilyeneket lehet mondani.
nov. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

De ha nem számít miért mondta kétszer is? Szerintem akart ezzel valamit mégiscsak. Meg én is úgy láttam mintha baj lenne, és zavarná ez az egész kialakult állapot.

Amúgy nem hiszem hogy máskor nagyobb rend lenne, ez nem pár hét alatt gyűlt össze ez a sok lom. Szóval nekem kissé ez is fura volt, hogy most van épp rendetlenség.

nov. 21. 20:46
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Megnyugtatásra vágyott, hogy öregen, betegen nem vársz tőle csodát, nem nézed le, nem beszéled ki. A nők az érzelmeikről kommunikálnak főként. Még öregen is.
nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szégyelli, de gondolom az öreg szétpakol. Ő meg már nem bírja összeszedni. Azt kell mondani, hogy ne tessék foglalkozni vele, nem baj az.
nov. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Azt hogy nem számít az peldamondat volt az elsőtől, hogy te mit mondj máskor ha ilyen van ha vki szabadkozik.


A néni csak szégyellte magát.

Dehát gondolom öreg, rendben se tudná tartani a házat.


Én meg azt hittem a végén vmi hullát találsz nála. Aztán csak ez.

nov. 21. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
Én nem néztem le és nem vártam tőle csodát, és beszéltem volna vele szívesen az érzelmekről is. De nem azt mondta hogy van, hanem milyen rendetlenség van, és hogy ne nézzem. És kétszer is ugyanezt! Azt hittem ezzel akar valamit, hogy ismerjem el hogy tényleg milyen rossz lehet így élni. De ha érzelmekről akart beszélni, miért nem kérdezte meg hogy vagyok mint ahogy szokták? És akkor én is visszakérdezem őt. Nekem ez az egész történet zavaros, és azóta se tudom hova tenni.
nov. 21. 21:00
 7/28 anonim ***** válasza:
79%

De cuki vagy.

Igazábol amugy a gyerekek kommunikalnak igy amikor felnőttek rosszat mondanak vagy sopánkodnak hogy azt hiszik akkor rosszat kell mondani és sopánkodni velük együtt, mert azt akarjàk hallani.


A felnőtt kommunikácio nem ilyen.


Ott ha vki rodszat mond vagy panaszkodik olyankor azt várják hogy az ellenkezőjéről győzködd. Pl de jó van az, annyira nem vészes, ki lehet még ebből hozni jót meg stb

nov. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Dehát akkor tudatosan arra buzdított hogy hazudjak csak hogy neki jobb legyen? Ez nem túl szép dolog. Legközelebb inkább csendben maradok végig. Vagy tényleg azt fogom mondani mindenre hogy nem baj. Mert nekem végül is tényleg nem baj.
nov. 21. 21:10
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Ereztetni kellett volna a nenivel, hogy neked aztan totalisan mindegy, hogy nez ki az udvar... ehelyett pont forditva sult el a mondandod, ezert nem adott borravalot. Nem hinnem, hogy manipulalni akart volna (a kulcsszavakbol itelve), ezt mar te gondolod tul. Engedd el a sztorit. En telefonos ugyintezokent sokkal durvabb szituaciokkal is talalkoztam, de nem szabas agyalni mas emberek baromsagain, tonkretesz. 😄
nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%

Nem azt akarta h hazudj

Hanem azt remélte nem làtod annyira gáznak az egészet es nem kell annyira szégyellnie magát elotted. Mert kb elsullyedt.

nov. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!