Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi a baj a mai fiatalokkal?

Mi a baj a mai fiatalokkal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kicsit hosszú leszek!


Elgondolkoztam most, hogy vajon velem van e a baj vagy tényleg ennyire nehéz már manapság jó barátokat találni.

Én egy olyan embernek tartom magam aki szeret programokra járni, nem feltétlenül szórakozóhely, hanem csak mondjuk pizsi party vagy elmenni moziba vagy kávézgatni a barátnőkkel és beszélgetni…

De azt kell sajnos észrevennem, hogy akik eddig körülöttem voltak egyáltalán nem ilyenek.

Mindig én szervezem a programokat én hivok el másokat ide oda és ebből már egy kicsit elegem van.

Ha pedig valami programot szerveznék vagy esetleg más szervezne senki sem ér rá, mert mindig vagy fontosabbak a fiúk vagy igazábol le sem sz@rják az egészet és még csak válaszra sem méltatnak.

Sokszor kifogás az is hogy nincs pénzük, amit valamilyen szinten teljesen megértek, csak akkor a műkörömre, cigire és stb-re miért van? vagy honnan van ilyenekre hogy amikor egy 2000 Ft kéne mondjuk elmenni kávézni nincsen?

De ha nem is olyan az anyagi háttér egy parkba is el lehetne menni beszélgetni tudna más ember vinni rágcsát és stb még mindig jobb szerintem mint otthon ülni.

Nem értem miért vannak otthon állandóan és nem jönnek el párszor valahova, csak a bulikba járnak meg berúgni amit én valamiért nem

tudok élvezni….

Velem lenne a probléma vagy nekem is el kellene fogadnom hogy ez van és ilyennek lennem szerintetek?


febr. 4. 22:19
 1/8 Flagstaff ***** válasza:
100%
Dehogy kell neked is ilyennek lenned, nem kell mindenkinek egyformának lennie. Keress olyan barátokat, akik ugyanazt élvezik, amit te, ne azokat próbáld meggyőzni, akik mást élveznek.
febr. 4. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves vagy, mint mai fiatal. Én 22 vagyok és megvannak még a gyerekkori barátaim, tehát ilyen szempontból szerencsés vagyok. Viszont ebben a korban nagyon sokféle életszakaszban vannak az emberek, még akkor is, ha ugyanonnan indultunk, hasonlóan szocializálódtunk.


Egyik barátnőm orvosin tanul, évente 2-szer lehet vele találkozni gyakorlatilag.

Egy másik erasmusom van/épp jön vissza

Volt szobatársam és a párja (velem egyidős mindkettő) eljegyezték egymást, hamarosan esküvő

Egy most iratkozott be levelezős mesterre és kezdte meg első munkáját (ezt így egyszerre)

Van, aki most költözik össze a párjával stb.


Ebben a korban annyi fele lehetünk. Valahol már jön a gyerek szinte, valaki meg belefeledkezik a kolis bulikba, valaki folyamatosan tanul, valaki utazgat, valaki már önálló, alakul a karrierje, valakinek meg szigorúak a szülei akikkel még együtt él stb.


Emiatt nehéz összeegyeztetni a dolgokat vagy megtalálni a megfelelő társaságot.


De nem vagyunk mind ilyenek, sőt.

Remélem megtalálod a társaságod.

febr. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%
Nem mindenki ilyen, neked van peched hogy ilyen baráti kört fogtál ki.
febr. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mert baromi csórók és leterheltek az emberek.

És nincs kedvük kimozdulni, elkészülni.

Nem csak a fiatalok, az idősebbek is ilyenek.

febr. 5. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehezen, nehezebben viselik, ha más akarja nekik folyamatosan meghatározni, hogy mivel töltsék el a szabadidejüket.
febr. 5. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5-ös csak az a vicces hogy szervezni nem szerveznek semmit de hisztiznek hogy nem megyünk, de amikor mennénk nem jönnek😂
febr. 5. 07:01
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

"manapság"

Miért, régebben voltak más barátaid? Elmondásod alapján fiatal vagy, akkor mégis mi a viszonyítási alapod? Hogy oviban máshogy működött a barátság?...

Ez annyit jelent, hogy az aktuális barátaidnak merőben más az értékrendje, a hozzáállása, mint neked. Kicsit gyorsabb felfogású ember (bocsi) ebből azt veszi le, hogy ők számára nem barát-alapanyagok. És ez a te esetedben is így van. Attól, hogy nem a megfelelő emberekkel barátkozol, nem a barátkozás maga lesz másabb vagy rosszabb (főleg összehasonlítási alap nélkül, amit még mindig nem értek...), csak te keresgélsz rossz helyen.

febr. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a "fiatalok" alatt gimiseket értünk:

abban a korban sokaknak a bulizás, a pasizás kerül a prioritások közé; bontogatják a szárnyaikat, kezdik ízlelgetni a felnőttséget, ami (többek közt) ilyen formában nyilvánul meg. Emiatt is van/lehet az, hogy kávéra/beülős ebédre "nincs pénz", bulira pedig van, meg külsőségekre (pl. műköröm).

Ezekhez meg hozzájön az is, hogy az utóbbi pár évben az embereknek egyre kisebb az igényes kapcsolatokra, barátságokra az igénye, ami meg egy szomorú irány, de kivételek mindig vannak. Csak őket most hatványozottan nehéz megtalálni, de idővel sikerülhet.


Ha pedig fiatal felnőttekre kell gondolni:

mindenki máshol tart az életben, megint csak mások a prioritások, amiket nem is mindig könnyű összehangolni, és az ellentétek itt jelennek meg úgy igazán. Pl. húszas éveim elején járok, és hiába nem bánom különösebben, még nem volt barátom. Ezzel szemben, a volt évfolyamtársaim sorra házasodnak, sorra születnek a babák.

Akkor volt osztálytársak közül van olyan, aki már lediplomázott, nekem pedig most indult az utolsó félévem (nem buktam, csúsztam, csak 1 szemeszterrel hosszabb a képzésem), van olyan is, aki félidőben meggondolta magát, és váltott, ami nem szégyen, mielőtt félreértés lenne. Olyan is van, akinek úgy 2-3 éve jól menő vállalkozása van, az immáron feleségével (fodrász a srác, gimis szerelme meg kozmetikus), nincs egy éves a gyerekük, a srác levelezőn jár egyetemre, és van még egy másik vállalkozása.

Most pedig több lehetőségünk van, mint x évvel ezelőtt; könnyebb külföldre költözni, vagy kimenni tanulni, amivel sokan élnek is. Más családokból, közegből jöttünk, más és más prioritásokkal, értékrenddel.


Szóval át tudom érezni a helyzeted, és nem könnyű. De én is azt kívánom, hogy mihamarabb találd meg a neked való, hozzád illő társaságod!

febr. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!