Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért egyre kevésbé népszerű...

Miért egyre kevésbé népszerű időtöltés a Tv-nézés?

Figyelt kérdés

febr. 9. 18:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem: mert van más egyéb netes lehetőség: mozicsatorna, reklámmenttes oldalak/filmek, ahol én választom ki, mit/mikor nézek meg.

Másrészt nem mindenkit érdekel már a rendőrségi/politikai hírek.

febr. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha arra gondolsz, hogy csökken a tévézéssel töltött idő statisztikája, akkor ez megtévesztő. Egyrészt, mert lehet csak a lieráris tévés nézettségmérés statisztikára alapozzák (ami valóban egyre kevesebb), csak közben a nem lineáris tartalom (VOD/SVOD, streaming, élő adások) megtekintésébe megy át. Tehát nem a képernyőt nézik kevesebben, csak a tévét.

A mobilos tartalomfogyasztás közben olyan nagy, hogy egyes platformokon a PC-s és tévés statisztikát is messze lenyomja. A Youtube megtekintés aránya mobilról a 60-80%-os aránynál tart.

Ebből viszont az következik, hogy nem arról van szó, hogy a tévézés helyett más hasznos időtöltésbe kezdtek az emberek, csak átalakultak a fogyasztási szokások.

febr. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a TV-ben azt tudod nézni, amit adnak, a neten meg azt, amit szeretnél
febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Egyrészt régen azért volt népszerű, mert nem volt más. A mai rohanó világban számomra például nem opció, hogy hetente 1 részt nézzek a sorozatból és az sem, hogy másfél órás filmet 3 óráig nézzek, mert 15 percenként van benne 10 perc kormánypropaganda vagy gyógyszer reklám.


Én a tévét kizárólag sportesemények nézésére vagy háttérzajnak használom. Más igazából nem opció.

febr. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Nekem pont ősszel mondták az egyetemen, hogy Magyarország azon kevés országok egyike, ahol egyre nő a tévénézésre fordított idő.

Amúgy azért, mert a legtöbb műsoron nem kell sokat gondolkozni, könyvtárral meg normális nettel ellentétben tv szolgáltatás majdnem mindenhol van, illetve az egyedül élő embereknek jó háttérzajt ad.

febr. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
* bocs, pont azt soroltam fel, miért szokták nézni. A válaszom második fele sztornó.
febr. 9. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha van streaming/torrent nem fogok azért havidíjat fizetni, hogy 5 percenként 10 perc reklámot toljanak a pofámba a tévécsatornákon lévő műsorok "minőségéről" nem is szólva!
febr. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%

Sokan, köztük én is, megelégelték, hogy a TV-ben (kis túlzással) megy 10 percnyi tartalom, amit utána 15-20 percnyi reklám követ. Emiatt is könnyű besokallni, arról nem is beszélve, hogy neten tudunk válogatni, hogy mit nézzünk, és mi döntjük el, mikor. Meg is tudjuk állítani a sorozatot/filmet, és nem kell attól "tartani", hogy az egyik reklámszünetből késve érünk vissza, mert mondjuk fürödtünk akkor.


Én pl. nem is találok olyasfajta filmeket, sorozatokat mostanság TV-ben, számomra is nézhető időben, ami érdekelne és tetszene is. Illetve eredetiben sokkal szívesebben is nézek mindent, eleve a nyelv miatt, meg sokszor nem is túl jó szinkron készül.

febr. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mert az interneten szó szerint mindent meg lehet találni. A saját időbeosztásodhoz igazítva, és minimális befektetéssel reklámmentesen. Egy számítógép, de napjainkban akár egy okostelefon is 100%-ban ki tudja váltani, és még tud ezerszer többet is.
febr. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyre több ember él-hal a "reklám" fedőnéven futtatott "műsorszámokért"! :DDDD
febr. 10. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!