Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi lesz a pszichologusnál...

Mi lesz a pszichologusnál ilyenkor?

Figyelt kérdés
Beszédhibával és depreszióval fordultam pszichologushoz és most lesz a 4. alkalom. Múlthéten már elmeséltem neki, h mi volt a héten, de ezen a héten konkrétan nem történt semmi érdekes amiről beszélni tudnék neki. Ilyenkor mi fog történi.
febr. 24. 03:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Majd adja magát a beszélgetés folyamán, hogy mi fog történni, nem feltétlenül az a meghatározó, ha a jelenben éppen nem tudsz történést mesélni.
febr. 24. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
16%
Ne legyen igazam, de a pszichológusokkal kapcsolatban erősen szkeptikus vagyok. Valahogy ki fogjátok tölteni az időt, azzal nincs gond. Csak kérdés, hogy lesz-e értelme is. Mert nyilván te fizeted a tizenezer forintos óradíjat, úgyhogy neki az az érdeke, hogy minél többet menj. Lesz itt még 14. alkalom is...
febr. 24. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan pszichológushoz jársz aki kognitív viselkedésterapeuta, akkor ne aggódj, ő pont azon fog segíteni, ami miatt írtad a kérdést. Hogy a felesleges agyalásokat, meg nem történt dolgoktól való félelmet oldja benned. Ami mélyről jön. Igen, lehet lesz 14. alkalom is, sőt lehet 114. is. Traumák mélységétől függ.
febr. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
Beszédhibával a pszichológushoz?
febr. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne? A beszédhiba okozhat szorongást, megfelelési kényszert, szégyent, olyan állapotot, hogy megnehezíti a létet. Erre is nyújthat megoldást a pszichológus. Vannak olyan gyerekek, akik súlyos trauma miatt pl. dadogni kezdtek.
febr. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
5, Értem. :( Néha tényleg úgy érzem, hogy az emberek már kaparnak a problémák után, csak hogy lehessen nekik egy.
febr. 24. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"5, Értem. :( Néha tényleg úgy érzem, hogy az emberek már kaparnak a problémák után, csak hogy lehessen nekik egy."

Bár nem 5. vagyok, de:

Fogalmad se lehet róla: ki milyen, mekkora lelki szenvedést vagy adott esetben kitaszítottságot él meg a problémája miatt.

febr. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a védelmet 🙏 valóban így van. Ezért járok.


Kedves 6. Irigyelek, hogy neked nincs problémád. Nekem ez az egy dolog keseríti meg az életemet. Gondolj bele, hogy csak azért nem tudsz elhelyezkedni álmaid szakmájában, mert van egy beszédhibád és nem vesznek fel olyan helyre ahol szivesen dolgoznál. Ami nagyban befolyásolhatja, h boldog életed legyen, mert mindennap azt csinálod a munkahelyeden amit szeretsz

febr. 24. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
8, nekem meg meghalt az Édesanyám rákban.
febr. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
64%

"8, nekem meg meghalt az Édesanyám rákban."

Felesleges olyan játékot játszani, hogy "ha nekem ez a problémám, akkor a tied ehhez képest...", vagy méricskélni.

febr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!