Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek is pszichológushoz...

Szerintetek is pszichológushoz kellene mennem?

Figyelt kérdés
Zárkózott személy vagyok. A régi barátaimat elvesztettem, most egyáltalán nincs semmilyen barátom, ha vannak is nem az igazi barátság, inkább csak ilyen beszélünk szinten. Szoktak lenni ilyen mélypontjaim lenni, ez valamikor 2 hét, valamikor több hónapig is érzem. Ilyenkor mindent rossznak látok, semminek nem látom az értelmét és sokszor már azon gondolkozom hogy öngyilkos leszek, de odáig soha nem jutok el mivel nem merem még megtenni. Az anyám ötlete volt hogy próbáljuk meg a pszichológust de mind ezt úgy hogy ő mindig is hülyeségnek tartotta. Kb. már csak egy kétségbeesett ötletnek tűnik tőle. De nem túl meggyőző nekem az egész úgy hogy eddig ha szóba került mindig azt mondta hogy szerinte csak lehúzás meg baromság. Ezért is nem értem hogy most meg miért akarja ennyire. A másik meg hogy nekem kb. a magány a legnagyobb bajom, ezt meg pszichológus nem fogja megoldani. Nekem kellene magamnak barátokat szereznem, a családi helyzetünk megoldására meg nem hiszem hogy elég ha én elmegyek pszichológushoz. Tehát annyira értelmetlennek találom, ugyanakkor még is érdekel egy kicsit mert mi van ha segít. Tehát egy kis reményem meg még is van benne.

2021. nov. 7. 01:40
 1/4 anonim ***** válasza:
87%
Igen
2021. nov. 7. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%

Kellene, de azt felejtsd is el hogy azonnali eredmények lesznek, mert nem lesz. Sokszor hosszú évekig tartó munkába kerül picit is javítani, ez az adott személy állapotától is függ.


Ez nem azt jelenti hogy felesleges, sőt, de nem olyan mintha a polcról levennél egy terméket és vinnéd a kasszához.

2021. nov. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Nagyon jó lenne.

A magányt, mint problémát, nem "a pszichológus fogja megoldani", hanem segít megtalálni az utat, rávezetni: hogyan, miképpen építs emberi kapcsolatokat, segít problémáid megoldásában azáltal is, hogy kívülről lát, utakat, megoldásokat tud mutatni.

2021. nov. 7. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Igen, tud segíteni, főleg olyan szakember, amelyik több módszerben is jártas. Sőt, ha voltak/vannak öngyilkossági gondolataid, akkor besétálhatsz a területileg illetékes pszichiátriára is, ahol lesz egy terapeuta, aki meghallgat, és javasolni tud gyógyszeres- és / vagy pszichoterápiát, klinikai szakpszichológiai ellátást, mindezt TB alapon. A várólista lehet hosszú lenne, magánban nyilván akkor kezdheted el, amikor rászánod magad.

A dolgok szépen lassan fognak javulni, és minden attól függ, mennyire vagy elszánt dolgozni magadon, és nyitott elmondani az érzelmeidet a terapeutának vagy legalább magadnak. Nem lesz egyik napról a másikra barátod, de segít önbizalmat nyerni, ami az első lépés.

A családi problémákat meg úgy lehet oldani, ha családterápiára is elmentek együtt az érintett féllel (vagy a szülők párterápiára, vagy a szülő+gyerek, attól függ, mi a megoldandó), de ezt inkább akkor javasolt, ha már te önmagaddal stabil vagy. Amíg erősen depressziós állapotban vagy addig ilyen nagy kaliberű dolgok ne várd, hogy oldódnak.

2021. nov. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!