Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Cigiztetek, bánjátok? Minden...

Cigiztetek, bánjátok? Minden középiskolást belevisznek?

Figyelt kérdés

Engem gimnáziumban vittek bele, ballagásra az osztály egésze legalább alkalmanként cigizett. Néha-néha társaságba én is elszívtam egy-két szálat. Össz-vissz egy dobozzal összesen alkalmanként. Bár amúgy azt is bánom,.de szerencsére nem szoktam rá és akkor sem volt nekem kényszer. Illetve három évig voltam passzív dohányos, mert a legjobb barátnőm már 14 évesen nagyon durván cigizett és próbálta nem rám fújni, de szívtam rendesen. Kollégiumbban egymásra voltunk utalva és csak azért nem mondtam azt, hogy nem állok szóba veled. De egyébként abban a városban az összes középiskola ugyanez volt, nem bolt olyan, aki legalább alkalmanként nem vittek bele.


Hála istennek azóta sincs igényem rá.


febr. 25. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Én a gimi utolsó két évében szívtam el napi egy szálat, hétvégente max kettőt-hármat.

Aztán full abbahagytam pár évre.

Aztán a húszas éveim közepén jobban rászoktam, akkor már napi fél dobozzal is szívtam, ez az állapot pedig kb 5 évig tartott.

Tavaly októberben tettem le. Nem hiszem hogy rendes függő voltam, mert annyira nem is hiányzik; ha az életben soha többé nem lenne szabad cigiznem, nem rázna meg.


Nem bántam meg hogy rászoktam, amíg tartott addig örömet okozott, amikor meg kellemetlen lett, leálltam.

És jah, nálunk is kb mindenkit belevittek abba, hogy legalább próbálja ki. Max két lány volt akik mindig fujjogtak, amikor kínálták őket.

febr. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Már odébb vagyok korban, de emlékszem az egész ifjúkorom dohányzáshoz való viszonyulására.


Anyám erős dohányos volt. Úgy nőttünk fel a tesómmal, hogy anyánk személyiségének a része volt a cigaretta. Különösebben nem szimpatizáltunk ezzel a füst, a szag és a csikkekkel telenyomott hamutartó miatt, de megszokott volt. Aztán kérdeztük kamaszkorban anyánkat, hogy mi is kipróbálhatjuk-e. Ő azt mondta, hogy javasolni nem fogja, de ott van, ha akarjuk nem fogja tiltani és nem kell bújkálnunk meg sunnyogni, ha rá akarunk gyújtani. Én 3 slukk után megállapítottam, hogy ez görhencs módok kuurrvaszar, ordenáré büdös, kellemetlen, úgyhogy aztán hamar rájöttem, hogy ez nem az én világom. Néhány konformista szolgalelkű, a megfelelési kényszert promótáló osztálytársam megpróbált ilyen érzelmi zsarolással rávenni, de elmagyaráztam nekik, hogy ez nem jön be, az meg, hogy a barátságukkal és a maguk közé fogadással zsarolnak, az pláne nem gyerebe nálam, mindet elhajtottam a véreres rakkendrollos faszba és sosem lett belőlem dohányos. És nem azért, mert szent vagyok. Hanem azért, mert nem ízlett. Ja és megfelelni sem akartam.

febr. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
31%
Én inkább büszke vagyok rá és boldog vagyok attól hogy cigizek. Engem sose kínáltak meg cigivel mert nem bírtak az o. társaim. Én nem megfelelésbol nekem már 8 évesen szimpi volt a cigizes mert már akkor is csak a dohányosokat néztem nagy érdeklődve és arra vágytam mindig hogy en is cigizhessek. Sajnos senki nem cigizett a családból pedig ha cigiztek volna tudtam volna pl apától csorni cigit és akkor én is menő dohányos lehettem volna már 12 évesen is. Kár hogy nem volt lehetőségem már 12 évesen cigizni menők azok akinek volt rá lehetősége. De aztán vegulis 16 éves koromban kiprobaltam egy idős ember adott cigit, és nagyon jó volt nem köhögtem tőle ,éreztem mostantól nagy vagyok és menő! De sajnos itthon nem engedik meg nekem a cigit pedig már nagykorú vagyok ezért nem tudtam raszokni sajnos de ha nincsenek itthon a szüleim mindig hetente 2-3 szálat szívok a kávém mellé mert jól esik. Imádom a cigiseket meg a cigit is! Sose tudnám megbànni a ràszokàst!
febr. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
31%
Én ha oda kerülök mindenkivel akit szeretek ki fogom próbáltatni a cigit nem leszek irigy és a gyerekemnek se tiltom meg a dohányzást majd. 3 vagyok.
febr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#2 nem csak az piros Marbi van, az tényleg nagyon büdös, az az igazi bagó szag


Voltak ezek a pattintós, gyümölcsös, mentolos cigik, azoknak nem volt büdös szagúk és annyira erősek sem voltak. 3 évig amúgy én sem fogadtam el egy szálat sem. Úgy jutott eszembe ez az egész, hogy találtam egy bontatlan dobozzal, kb. 2 szál hiányzik, legalább 5 éve vettem.


Pedig amúgy nekem az egyik közeli rokonom tüdőrákban halt meg, dohányos volt és én mimdig mondtam, hogy egy szálat nem szívok el soha. Öcsém nagyon durván dohányzik, annak idején az ablakban is szokott és rám szokta fogni a kis

szemét mindig, pedig itthon sosem, mert megtalálta a fél éve porosodó szilveszterre vett dobozt.

febr. 25. 19:26
 6/8 A kérdező kommentje:
#4 Ez addog buli, még nem leszel rákos és szenvedsz vele. Sok ilyet ismerek és láttam. Nyilván lehetsz rákos anélkül is.
febr. 25. 19:27
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg amúgy én akkor is meg lettem volna nélküle, amikor néha rábeszéltek, csak nem akartam az az egyetlen lenni, de tényleg az egyetlen, aki visszautasítja.
febr. 25. 19:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Cigiztem elég sokáig, szerencsére már nem. Középiskola első évében szoktam rá, mert az unokabatyam is cigizetz, én még sokat lógtam vele, ezért én is elkezdtem. Szerintem egyébként akkoriban több tinédzser dohányzott, mint most (2000-es évek eleje, közepe). Jó, most sokan szívnak elektromos cigiket, de szerintem az még mindig a kisebbik rossz.
febr. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!