Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Annyi zenében bent van az,...

Annyi zenében bent van az, hogy kőbányai gyerek, mit akarnak ezzel kifejezni? Milyen is az a kőbányai gyerek?

Figyelt kérdés

márc. 30. 09:04
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Kemény, vagány,akit az utca nevelt.
márc. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Az menő
márc. 30. 09:13
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Csaxólok, hogy Kőbánya a "nyócker" mellett van... :D

Remélem sejted mire gondolok, testvérem! ;) :P

márc. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
54%
Lakótelepi gyerek.
márc. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Akivel ha szórakozol, nem jársz jól.
márc. 30. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
26%
Én egy ilyen dalt se hallottam még xp
márc. 30. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Kb ilyen utcai, egy kőbányai exem volt, ő mesélte, hogy az egész gyerek és tinikorukat kb az utcán töltötték a többi környékbeli gyerekkel, bandáztak, parkban lógtak, stb. Amikor tinik voltak akkor ittak a parkban éjszaka. Kb ilyesmi. Nem voltak balhés társaság, mondjuk ő Kőbánya normálisabb részén lakott.

De ellenben én pl sosem bandáztam az utcában lakó gyerekekkel, csak azokat ismertem, akikkel egy suliba jártam, én a belvárosban nőttem fel, és a “bandázás” kimerült abban, hogy valamelyik barátnőmmel átmentünk egymáshoz és PS-eztünk vagy elolvastuk egymás naplóját😂 Vagy átmentünk Mekizni a plázába zsebpénzből. 17-18 körül meg már ha alkoholt is ittunk, az is valaki lakásán történt 5-6 fős házibulikban, ha nem voltak otthon épp a szülők.

Ők meg a szüleiktől kértek cigit, diákmunkáztak ha kellett pénz és 500 forintból rúgtak be valami helyen ahol elvileg 100 forint volt fél deci vörösboros kóla.

márc. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Régen a "proli" (proletár - hétköznapi szlenggel) használták jelzőként erre.

Személyes érdekből bármire kapható, alul művelt, magáért bárhol és bármikor kiálló, igénytelen, egyszerű kétkezi munkás rétegeket nevezték így.

márc. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondja jól.
márc. 31. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Proli gyerek.
ápr. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!