Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Közösségi médiában mi értelme...

Közösségi médiában mi értelme ennek az "írj privátot" dolognak?

Figyelt kérdés

Több Facebook csoportban is benne vagyok, például az autós csoportokban szokás ez. Valaki hirdet valamit vagy szerviztanácsot kér, a kommentelő nem oda írja hogy az adott tárgy mennyibe kerül vagy nem leírja a tanácsot szerviznél hanem "írtam privátot".

Ennek mi értelme? Mi az ami olyan titkos hogy nem lehet kommentben leírni a poszt alá? Mert például szerviz tanácsnál jól jöhet másoknál ha olvassa a kommenteket kinek milyen észrevétele van. Ugyanúgy egy meghirdetett terméknél is jó ha mindenki tudja mennyibe kerül. De nem, szinte mindenhol csak az "írtam privátot" komment látható.



ápr. 15. 14:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt pont fordítva szoktam látni, tehát a leendő vevők írogatják ezt kitartóan, nem az eladó.
ápr. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Úgy is van, de akkor sem értem mi értelme.
ápr. 15. 14:22
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem szerviz tanácsot ad, hanem azt, hogy "hozd hozzám, 50 ezer lesz." Vagy 130, mindegy. De ezt nem fogja nyilvánosban kiírni, mert a NAV is szereti böngészni ezeket az oldalakat.
ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem akar adozast elkerulo tranzakciokat nyilvanossag ele tarni.
ápr. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem arról lehet szó, hogy nem akarja kiírni a meghirdetett tárgy árát nyilvánosan, mert azt várja, hogy majd azok írnak neki egyet privátban, akik meg akarják azt venni. Aztán majd annak adja el, aki a legmagasabb áron vinné el.

Szervízesnél pedig én sem tartom kizártnak, hogy ilyen "majd én megcsinálom neked 30k-ért" szintű beszélgetés bontakozódik ki. Ezt meg okkal nem hirdetik ország-világ szeme láttára, mert nem túl tiszta üzlet sokszor.

ápr. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!