Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet sértődés nélkül...

Hogyan lehet sértődés nélkül lemondani esküvői meghívást? (Elvárt 30+ ezer forint)

Figyelt kérdés
Kb elvárja hogy vendégek fogyasztást fizessék ki, az én tapasztalatom meg az hogy alig tudok enni és jó buli sincs ezeken de 30 ezret adjak ki mert nekik fejenként annyi

máj. 12. 13:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom, én antiszociális vagyok és barlangban élek, de nem értem, mit kell ebből akkora ügyet csinálni. Ha bármilyen okból nem akarsz menni, nem mész. Ha ezért megsértődik, annyit is ér.
máj. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%
Mond azt, hogy sajnos épp akkor elutaztok, már befizettétek az árát az út felének.
máj. 12. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 Anita Esküvő válasza:

Az írásodból az jön le, hogy nem vagytok valami szoros kapcsolatban, szóval szerintem nem érdemes taktikázni. Vagy meg kell mondani őszintén, hogy nem szeretnél elmenni, vagy maximum ki kell találni valami kegyes hazugságot (pl lefoglalt nyaralás vagy egyéb elfoglaltság). Amit itt valaki írt, hogy utolsó pillanatban lemondani... Nálunk is mondták így le többen és konkrétan anyagi kárt okoztak ezzel. Senkivel nem tenném ezt.

Egyébként ez egy általánosított összeg, hogy a fogyasztást illik odaadni nászajándékba. Nem a menyasszony találta ki.

máj. 13. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

40 ezer lett volna a minimum kiderült.(nagyon sok hol fogyasztok én olyan értékben)


Ügyesen sikerült lemondani hogy egyházi részén jelen leszek de többre nem lesz időm, ez így oké nekem. Mivel ugye az semmibe se kerül

máj. 13. 07:11
 15/15 anonim ***** válasza:
Annyira kiábrándító ezeket olvasni menyasszonyként. Téged ki hívott meg? Nem kötelező elmenni, megköszönöd a meghívást és udvariasan lemondod időben. Senki nem fog megsértődni ezen, a meghívás egy gesztus a pár részéről. A nászajándék pedig a vendég részéről az. Nem kötelező azt sem adni, csak illik. Nem értem miért kell ezen állandóan lovagolni.
máj. 17. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!