Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehet sértődés nélkül...

Hogyan lehet sértődés nélkül lemondani esküvői meghívást? (Elvárt 30+ ezer forint)

Figyelt kérdés
Kb elvárja hogy vendégek fogyasztást fizessék ki, az én tapasztalatom meg az hogy alig tudok enni és jó buli sincs ezeken de 30 ezret adjak ki mert nekik fejenként annyi

máj. 12. 13:52
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Amugy meg, ha megsertodik, ugyis mindegy, o baja! ;-)
máj. 12. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Duke81 ***** válasza:
8%

Ha sértődés nélkül szeretnéd akkor találj ki valamilyen betegséget az esküvő előtt és nagyon sajnálkozva előző nap jelezd, hogy mégsem tudsz elmenni de sok boldogságot.

Am a pénz adás nem a fogyasztás fedezése, vagyis nem csak az. Ez ilyen gesztus az életkezdő új párok részére. Nem kötelező de ez a szokás. Ha házasodsz neked is fognak adni.

máj. 12. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%
Már visszajeleztél hogy mész?
máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme hazudni.

Köszönöm a meghívást, de nem jövök. Ennyi.

máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Még nem.

Keddig kell válaszolni.

Ha igent mondanék és betegség kitalálása csak rosszabb lenne mert veszteség le kellene nyelniük. Plussz én kb sose vagyok beteg, nem hihető kifogás

máj. 12. 14:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok menni, mert:

- tervezett programom van, nem tudom már átszervezni

- jönnek hozzám

- dolgoznom kell

- baromira nincs kedvem menni

máj. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmi sem kötelező így az esküvői meghíváson sem kötelező részt venni.

Ahogy előttem írták már meg kell köszönni a meghívást és el kell mondani, hogy sajnos aznap már olyan programod van amit nem tudsz máskorra áttenni.

Ennyi az egész.

máj. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%
A legnagyobb bunkóság lenne előtte levő napon hazudni és lemondani, hiszen akkor már benne vagy a lejelentett létszámban, kifizettetik velük a te számládat is. Egyszerűen meg kell köszönni és megmondani hogy nem mész el.
máj. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
Egy esküvő megjelenésnek számomra nem az a fő oka, hogy jól akarok lakni. Hanem hogy megünnepeljem az ifjú párt. Nyilván örülök, ha jó a kaja, meg a buli, de még sosem akartam visszakérni a nászajándékot, mert rágós volt a rántott hús... o.O
máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Sértődés úgy is lesz ebből, de legjobban akkor jöhetsz ki jól ha őszintén megmondod hogy neked ez így nem oké, mert nem fér bele a költségvetésedbe, ennyi. Ha normálisak megfogják érteni hogy nem lopod a pénzt.
máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!