Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Budapestiek! Titeket milyen...

Budapestiek! Titeket milyen gyakran szólítanak le kéregetők?

Figyelt kérdés

Engem az átlagnál jóval gyakrabban… Legalábbis ezt gondolom, de ezért a kérdés.


Konkrétan mindennap legalább 1 kéregető megállít, ha gyalogosan vagy tömegközlekedéssel megyek…

A XX., IX. és X. kerületekben mozgok. Talán ez lehet az oka, hogy ezek mára már nagyon rossz környékek (régebben évente max párszor jöttek hozzám oda)


És én azt vallom, hogy kell különbséget tenni a kergetők között…


Például volt olyan ember, akinek látszott az arcán is hogy születésirendellenességgel született, amikor kijöttem a boltból, kifejezetten ételt kért… Neki pl. szívesen adtam egy ezrest (amit vettem ételt, az mind kellett, amúgy is nagyszülőknek vásároltam be lista alapján)


Vagy a minap fiatalok, szinte még gyerekek kértek tőlem vonatjegyre pénzt vonatállomáson (X. ker), végülis megvettem a jegyüket bankkártyával, mert illedelmesen kérték, az egyik lány ellenezte is, hogy kéregessenek, nem úgy tűnt hogy rutinjuk van ebbe, meg normálisan néztek ki.


Ezekkel nincs is problémám, azt mondom hogy egyszer egyszer elfogadható, bár hozzátenném hogy én is voltam olyan helyzetben 5-6 éve, hogy napokig nem tudtam enni (talán 5 napig) és egyszerűen nem volt képem ahhoz hogy bárkitől is kéregessek


Akikkel probléma van, de nagyon, az a tipikus “szia tesó” réteg meg vannak olyanok is, akik elkezdik mesélni a sanyarú sorsukat hosszan és követnek… Mindkettő réteggel az a probléma, hogy ha adok, akkor rám tapadnak, megjegyeznek és legközelebb is kérnek, ha nem adok akkor meg én vagyok a gonosz… Mintha köteles lennék adni.


Már elértem arra a pontra, hogy senkinek nem fogok semmit adni, csak szélsőséges esetekben, fülhallgató a fülemben, kerülöm a szemkontaktust, de ha nem állok meg nekik amikor jönnek oda hozzám dumálni, valahogy kiprovokálják… “Tiszteljél már meg azzal, hogy legalább meghallgatsz” meg ilyenek. És amikor mondom, hogy “nem tisztellek meg, mennem kell” akkor már rögtön elkezdik hogy “gyere verjél meg” meg ilyenek… Egyszerűen ez valami elképesztő. Meg egyszer nem olyan rég, rá tette a vállamra a kezét egy ilyen szerencsecsomag… Én nem tudom, hogy hogyan kéne az ilyesmit kezelni, de nagyon durván trágár kifejezésekkel elküldtem. Csak ugye ez máshogy is elsülhetne…


De az a baj, hogy bár látom hogy máshoz is odamennek néha, ha van egy tömeg, vagy járművön vagyunk, fix. hogy legelőször engem talál meg.


Volt olyan is a XX. kerben, hogy egy nap kétszer talált meg ugyanaz a kéregető, pedig mindkétszer pár percre mentem le, totál más irányba.


Mások is érzékelik, hogy megnőtt a kéregetők száma BP-n vagy esetleg bennem változott valami amit felismernek és emiatt csak hozzám jönnek oda gyakrabban?


26/f



máj. 24. 20:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Nyilván a kérdés olyanoknak szól, akik gyakran közlekednek gyalogosan vagy tömegközlekedéssel…
máj. 24. 20:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta többször.
máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Naponta kb. 5-10-szer.
máj. 24. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Naponta.

Többnyire a II. és III. kerületben mozgok, és a belvárosban (Pest).

Dohányzom, úgyhogy olyankor mindig odajönnek minimum egyszer, de az is rendszeres, hogy sétálás közben jönnek oda (nagyon sietősen sétálok mindig), és már futottak is utánam(?), hogy adjak valamit. Amúgy csóró egyetemista vagyok, szóval nem tudom, miért nézik ki belőlem, hogy adakozni fogok. 😂

máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha a belvárosban járok, akkor rendszeresen.

Amikor még frissen felköltözött pesti voltam, akkor én is nagyon nehezen mondtam nemet, ezzel pedig sokszor nem is féltek visszaélni.

Ha egy gyenge pillanatomban találnak meg, akkor néha még most is beletúrok a zsebembe némi apró után, de úgy összességében elég sokat edződtem mára ilyen téren. Úgy ahogy te is, fülhallgató be, szemkontaktust kerülöm, és csak egy fejrázással jelzem, hogy nem állok meg, amikor próbálnának leszólítani.

Főleg azóta lettem ilyen marconább, mióta olyan munkát végzek, amit annyira nem csípek. Azóta érzem igazán azt, hogy nem azért gürcölök minden nap 8-10 órát, hogy aztán olyanoknak osztogassam a keresetem, akiknek büdös a munka.


30/F

máj. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
azokat találják be akiknek látszik a kinézetükön hogy eséllyel járhatnak, az áldozattípusok valami enyhébb megfelelője. durvábban visszaszólni tényleg nem érdemes, egyszer tettem meg mikor anyáztak, de utána majdnem utánam jött megverni (én meg nem tudok verekedni, nem vagyok agresszor) talán a határozottságon múlik csak. egyszer kell reagálni nekik, amikor elmondod hogy nincs pénzed, és onnantól ignorálva továbbmenni magad elé nézve bármivel is folytatná.
máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez függ attól is, hogy milyen gyakran kóvályog az ember. Havi 4* talán.
máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Duke81 ***** válasza:
Ez attól függ merre járok. Mivel külvárosi vagyok ott szinte sose. Belvárosban néha de ez sem túl gyakori. Leginkább keleti, nyugati környéke. Blaha.
máj. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Hozzám parkolókban jön mindig oda..megőrjít. Volt egy gyerek akinek vettem tavaly nyáron 1 pizzát,mert mindig minden héten jött. Meg se köszönte és még ez sem elég,kért volna még mást. Ott elküldtem elég durván
máj. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A Széll Kálmánon folyton ott lődörögnek ezek a csövingerek, és jönnek kuncsorogni. Ugyanilyenek hemzsegnek a Móriczon.. mikor már látom ahogy közelít, rosszul vagyok.


Amikor ezeken a területeken kell áthaladnom akkor minden alkalommal minimum egy bepróbálkozik. Néha jó manőverezéssel el lehet kerülni őket, ha látjuk hogy elfogó pályára állt egy ilyen lény.


Akkor vannak azok is amik végigvonszolják szagos kis testüket a 4-6 villamoson vagy a 2-es metrón, mindenkinek az aurájába tolva a pofájukat hogy “jónapóót kisegíít?” Ezek az esetek 10%-ában jelennek meg.

máj. 25. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!