Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért nem enged el sehova?

Miért nem enged el sehova?

Figyelt kérdés

18 éves leszek nyáron, hétvégén el akarok menni egy buliba, de az anyám sehova nem enged. Ha csak barátnőkkel suli után 1 órát sétálgatunk, már az se tetszik neki, mert nem vagyok otthon. Nem tetszik neki az ha máshol vagyok. A barátommal mennék el egy buliba, anyu ismeri őt, és kedveli is. De ha elmegyek valahova általában hivogat és SMS-eket ir hogy holvagyok, meg igyekezzek haza. Nagyon idegesít, hogy mindenki eljárhat ahova akar de én nemtudok.

Egyszerüen nem tudja felfogni, hogy már nem vagyok kicsi.

Nem arról van szó, hogy nem bizik bennem, vagy arról hogy büntetésből nem, itthon is segítek a házimunkában, a hugomra is vigyázok, mindemellett hétvégente dolgozok. Amúgy jól kijövünk, mindig mindent megbeszélünk, de erről nemtudok vele sehogy se.

Szerintetek mit tegyek? ://



2013. ápr. 10. 16:50
 1/3 anonim ***** válasza:
18 évesen azért már nem vagy kisgyerek. Próbáld megbeszélni vele, ültesd le és mondd el neki hogy a barátaid hiányolnak, mert kimaradsz minden programból és lassan ki fognak emiatt rekeszteni. Szeretnél kicsit bekapcsolódni a társasági életben, mert nyomasztó is az állandó egyedüllét. Nyugtasd meg, hogy nem akarsz kimaradozni, meg elmondod hova mész, csak engedjen kicsit több teret Neked!
2013. ápr. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ. sajna az ilyenre általábn azt mondja, hogy ennyi idősen ne a barátaim legyenek a legfontosabbak. ://
2013. ápr. 10. 17:11
 3/3 anonim válasza:

Én pont úgy tudom, hogy ilyen korban (illetve amíg iskolás vagy) ajánlatos barátokat szerezni/megtartani... Ilyenkor alakulnak ki a hosszabb barátságok, amik akár életed végéig is tarthatnak. Mikor barátkoznál, ismerkednél másokkal?!

Mikor munkahelyed van és örülsz, ha félhulla állapotban hazaérsz? Vagy mikor már gyereke(i)d van(nak) és nuku szabadidőd?

Édesanyád szerintem eléggé el van tévedve. Nagyon túlzásba esik. Természetesen az sem jó, ha orrba-szájba a barátokkal lógsz, de ahogy kivettem a kis bevezetődből, ilyen veszély téged nem fog fenyegetni.

Én a helyedben sürgősen elbeszélgetnék anyukámmal és felvilágosítanám egy-két dologról :D Egyik legnagyobb hibának tartom azt, ha csak azért van az, amit a szülő mondd, mert ő a szülő...

A logikus gondolkozásra kell megtanítani a gyereket, nem pedig a parancsok betartására!

2013. máj. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!