Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan lehetne nagyobb önbizal...

Hogyan lehetne nagyobb önbizalmam, jó kisugárzásom?

Figyelt kérdés

Na szóval...Elég bugyuta, és agyonrágott a kérdésem. Miért van az, hogy sok ember szépnek tart, a suli "szépségkirálynői és menői" is azt mondják szép vagyok, nem értik miért nem látom magam annak. Volt olyan, hogy anyával vásároltunk és megállította egy nő anyát csak azért, hogy elmondja, milyen gyönyörű lánya van. Viszont a fiúk még soha nem néztek meg, ha meg is néztek csak azért, hogy kiröhögjenek. Belém még soha senki nem volt szerelmes. Kivéve az ovit, ott tényleg minden fiúnak tetszettem, de hát azok mindig mindenkibe szerelmesek. Oviban "menő" (de nem olyan kényes kislány, hanem én minden kívülállót befogadtam) utána pedig jött a általános iskola, ahol totál csúnya lettem. Mivel fontos az első benyomás, én örök nyomiságra vagyok ítélve. Első osztály első napján szemüvegesen, fogatlanul érkeztem, persze egyből én lettem az, akit piszkálnak. Utána pedig jött a kamaszkor nevű átkozott kór, ami csak rontott az így is siralmas helyzeten. Persze nyomiságom fő pillére, hogy egyik kedvenc időtöltésem az olvasás, valamint kitűnő tanuló vagyok. Persze nem úgy kell elképzelni, mint egy remetét, mert vannak barátaim akikkel sok időt töltök. (Persze ők is nyomik). Most gimis vagyok, ebben az osztályban nincsenek rangok, mindenki szeret, nem úgy,mint általánosban, ahol utáltak a semmiért.Már festem magam, próbálok normálisan öltözködni, de mégis....... NYOMI vagyok. Általában míg fel nem érek a termünkbe addig összehúzom magam, szinte görnyedten kúszok fel az emeletre, mert annyira kisebbségi érzésem van. A nagymenő sötét fiúk persze folyton röhögnek-már akik tudják, hogy létezem-, a többi pedig a létezésemről sem tud. Na akkor most ez hogy van? Én már belekavarodtam. Mármint abba, hogy egyesek azt mondják, szép vagyok, de egy fiúnak sem tetszettem SOHA....Anya szerint (mi mást is gondolna egy szülő?) az a baj, hogy nulla a kisugárzásom és az önbizalmam. Na de ezen hogyan tudnék változtatni? Nálam tényleg sokkal csúnyább és kövérebb lányok olyan szinten népszerűek, hogy azt már tiltani kéne, én meg... NO COMMENT

Nem, nem felszínes "menő diszkócica" akarok lenni, csak azt szeretném, ha észrevennének, és nem lennék örök szürke egérségre kárhoztatva. :/

Előre is köszi a válaszokat!


2013. máj. 21. 20:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz annyit azzal, hogy mások mit gondolnak rólad. Nem kell menőnek lenned. Vannak barátaid, gondolom, ők szeretnek, töltsd velük az idődet, persze legyél kedves a többiekkel is! Elsősorban másokra figyelj, és ne magadra! Azt meg, hogy mit gondolnak rólad, majd eldöntik ők :-) Te ne foglalkozz ezzel!

Azok a fiúk is csak azért röhögnek ám, mert tetszel nekik ;-)

2013. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A hiba te benned van! De most viccen kivul.


Vegyel egy mely levegot, kepzeld magad egy biro szemelyebe, es olvasd ujra vissza amit irtal, probald meg minel targyilagosabban latni, amit irtal. Tele vagy negativ velemennyel onmagadrol.

Ott rontod el, hogy kijelented, hogy nyomi vagy, meg bena, meg mittomen.


Tudod a sikeres emberek mint mondogatnak onmagukban? Hat nem azt, hogy de bena vagyok, ez sem fog sikerulni... hanem olyanokat, hogy szep vagyok, okos vagyok, ugyes vagyok stb.


Lehet hogy ez furcsan hangzik igy elsore; lehet hogy nem hiszel ebben, de az nem valtoztat a tenyen, hogy ez igy van. Nagyon nagyon fontos hogy mit gondolsz onmagadrol, ugyanis sajat magadnak krealod ezzel a vilagodat. A sejtjeidnek "fule" van, halljak, amit mondasz magadrol es mivel te vagy a fonok, engedelmeskedni fognak neked!


Amikor az orvosok egy gerinctorottnek azt mondjak, hogy maga toloszekre van itelve, es a beteg vegul megis meggyogyul es jarni kezd, akkor az orvosok ezt csodanak hivjak. A hozzaertok pedig onmotivacionak, onkontrollnak, onbiztatasnak, hivd ahogy akarod, a lenyeg amit mondani akarok, hogyha eleg sokat mondogatod magadnak a pozitiv dolgot, a vegen elhiszed es meg fogod elni!


Kismillio gyakorlat van, amivel javithatsz az onbecsuleseden/onbizalmadon.

Most lattam a Cesar Milan kutyas sorozatbol egy reszt, pont egy vizslaval dolgozott. Tudod mivel kezdte? Hogy a kutyus farkara kototte a porazt, es mikor az eb be akarta huzni a farkat a laba koze a Cesar korrigalta a kutya testtartasat ugy, hogy nem engedte, hogy a farkat behuzza, ezzel latvanyosan javitva a bloki onbizalmat.


Az hogy gornyedve mesz fel a lepcson nemcsak veled hiteti el, hogy nyomi vagy, hanem a kornyezeteddel is. Probald meg kihuzni magad, a fejed emeled fel, es ugy kozlekedj. Hidd el te is jobban fogod magad erezni es masok is eszre fogjak venni a pozitiv kisugarzasodat. Nem veletlen, hogy a fiuk is megbamuljak pl. az olyan noket, akik tusarkuban mennek. A magas sarok egyfajta testtartast ad a nonek, amitol sokkal latvanyosabb, sokkal noiesebb a kisugarzasa. Nem azt mondom, hogy holnaptol tusarkuban jarj suliba, de kepzeld azt, hogy korona van a fejeden es nem szabad hogy lecsusszon! es menj igy vegig a folyoson es a szemed sarkabol figyeld, hogy eszreveszel-e barmi valtozast!

2013. máj. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Húzd ki magad(ez a legeslegfontosabb),mosolyogj,köszönj annak,akit kicsit is ismersz,beszélgess sok emberrel,stb. Hatalmas zöldkéz az előzőnek,valóban az a legfontosabb,hogy te mit gondolsz magadról!!! Hidd el,hogy te vagy a legjobb,szép,okos,szuper(de ne hangoztasd!! csak te tudd magadról) és mindenki el fogja hinni! Használd ki azt is,hogy szép vagy,és az,hogy egy fiúnak tetsszél,valóban azon múlik,mennyire vagy magabiztos. Ha megvan rá a lehetőséged,hogy "jó csaj" legyél(az,hogy szép vagy),akkor használd ki,ahogy csak tudod! Ha pedig kiröhögnek,ne hagyd. ha nem tudsz oltani,meg jól vitatkozni,akkor ne balhézz(ha igen,akkor oltsd be a srácokat,egy életre abbahagyják a röhögést),csak mosolyogj egyet,húzd ki magad,és menj tovább :) tapasztalatom szerint,1-2 kudarc után lehet,hogy belefáradsz,de soha ne add fel. Ha magabiztos vagy,és elhiteted magaddal,hogy a legjobb vagy,így is lesz! csak sose szállj el magadtól..sok sikert és kitartást neked!!! :D
2013. máj. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!