Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondják a lányomra,...

Miért mondják a lányomra, hogy majd ha nagyobb lesz akkor bajok lesznek vele, le fog maradni a kortársaitól? Ez igaz?

Figyelt kérdés

A lányom 20 hónapos, a korához képest nagyon sokat és szépen beszél, ügyesen mozog, szófogadó, szobatiszta. Ez persze nem csak az én érdemem, nem is dicsekszem vele, nem is hiszem hogy "örökké" ilyen lesz. Előttünk a dackorszak, a bölcsi stb. Szerencsénk van vele.


De a játszótéren több anyuka mondta, hogy ez nem jó jel, mert később majd biztos gondok lesznek, nem lehet mindig előrébb a kortársainál. Később majd negatív irányba fog eltérni, lemarad.


Ez igaz? Tényleg így van?


2013. máj. 21. 17:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ezt nem így érették. Hanem pl ha már oviba ismeri a betűket akkor a suliba már nem lesz meg a tanulás öröme számára.
2013. máj. 21. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
Lehet, h a dicsekvésed dühítette fel őket és azért mondták. Amit megértek..
2013. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Aha értem.

De miért ismerné? Nem akarjuk megtanítani neki.

2013. máj. 21. 18:03
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

Aki ezt mondta,csak irigy és rosszindulatú,fiamra a doki védőnő mindig mondta fél évvel a kortársai előtt halad,fél évesen már állt,8 hónaposan mondott szavakat,1,5 éves korára gyönyörűen evett evőeszközzel,tőmondatokban beszélt,tudott is felvenni,levenni néhány ruha darabot fújta az orrát,most 2 éves szobatiszta,folyékonyan beszél,egyedül öltözik,vetkőzik,nagyon jó a mozgása,nem dicsekszem vele én sem, a védőnő és a doki is megdicsérte,nem mondták,hogy ez hátrány és szerintem sem az.Fiam még nem volt 1 éves több anyuka azzal ilyesztgetett,hogy autista lesz,mert hogy 11 hónaposan márt járt,meg gyorsabban fejlődött és mert 1 évesen szabályosan fogta a ceruzát úgy rajzolt.

Minden gyerek máshogy fejlődik,aki ezért bánt téged annak tuti gondok vannak az önértékelésével.

2013. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
De mi a dicsekvés? Leviszem a játszótérre, látják-hallják hogy miket csinál, beszél. Kérdezik mennyi idős, megmondom. Ne járjunk játszótérre? Hazudjak a koráról?
2013. máj. 21. 18:04
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak rosszindulat vagy tudatlanság.
2013. máj. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Kedves Kérdező! Felétek nagyon sok szakember bújik meg a játszótereken, ők aztán nyilván tudják. :) Ne törődj velük, valószínű, hogy savanyú a szőlő. Az, hogy jól halad egyes dolgokkal a kicsi, nem vezet sem autizmushoz, sem későbbi viselkedésbeli problémákhoz. Egyszerűen nincs köztük összefüggés. (Pláne, hogy az autisták tudtommal csak egy-egy területen mutatnak kimagasló eredményt, más területen sajnos, jelentősen elmaradnak. De tán rosszul tudom.)

A lényeg, hogy nem kell törődni a dologgal, jól halad a leánykád, fejlettebb, és ez piszkálja más anyukák csőrét. Van ez így. Ami szerintem, lényeges, hogy elégítsétek ki a tudásszomját, amire kíváncsi, azt mondjátok el, mutassátok meg, de ne erőltessetek semmit. Ha így magától érdeklődik, az pont, hogy nem probléma. :)

2013. máj. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem szimplán irigyek. Mint itt is egyesek, akiknek csípi a szemét a "dicsekvés".
2013. máj. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%
Pont lesz.rom, h ki mivel dicsekszik. Az életben nem az hozza majd a sikert, h 1,5 évesen "előrébb jár", vagy hogy 3 hónaposan már átfordult-e és felállt-e 6 hónaposan. Majd inkább az érettségi körüli és az azutáni eredményekkel lehet dicsekedni..
2013. máj. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
60%
4-es lehet, h a gyereked szuper ügyi, de a te helyesírásod viszont félelmetes, remélhetőleg nem örökli :D
2013. máj. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!