Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Új munkám miatt sokat kell...

Új munkám miatt sokat kell tömeg előtt szerepelnem. Hogy küzdhetném le a szerepléstől való félelmem?

Figyelt kérdés

2013. máj. 22. 23:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ez milyen munka? Gyakorolj sokat magadban, nekem így sikerült leküzdeni anno, bár én csak a hülye iskolai prezentációtól féltem.
2013. máj. 22. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nyilván embere válogatja, én például szeretek emberek között beszélni, nem volt ezzel baj soha.

Viszont produkciók előtt régen nagyon izgultam. Nem régiben kezdtem el zenekarban zenélni, az első koncertünk előtt úgy remegtem, mint aki szellemet látott. Amikor a közepén láttam, hogy tetszik a közönségnek amit csinálunk, akkor megnyugodtam, a végére pedig kifejezetten élveztem. Azóta volt még két alkalom, az utolsó előtt már egyáltalán nem izgultam. Szóval ha valóban sokat kell szerepelned szerintem hamar bele fogsz jönni!

Az viszont engem is érdekelne, hogy ez milyen munkakör :)

2013. máj. 23. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
lehet hogy polgármester lett a kérdező
2013. máj. 23. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy idő után bele fogsz jönni, megszokod és elmúlik a félelmed.
2013. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Hát, attól is függ, hogy milyen munka.

Nekem is volt a munkámmal kapcsolatosan egy nagy-nagy félelmem, szinte rettegtem a dologtól.

Engem ezen az lendített túl, amikor olyan "nagy dózisban" kezdtem kapni, hogy már egyszerűen belefásultam a félelembe. Folyton nem lehet rettegni.

Tehát, ha tényleg annyira sokat kell szerepelned, akkor max. egy hetet adok a félelmednek, aztán túl leszel rajta.

(De az az egy hét lehet, hogy rossz lesz...)

2013. máj. 23. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

ilyen cipőben jártam én is... addig, míg kiderült, hogy tisztelnek-e?(és jól fizettek)

ugyanis ha... hogy is mondjam?..szóval nem éred el a hallgatóság színvonalát, akkor bizony...hát..keserves, hamar bukta lesz.. de, ha azonos, vagy magasabb a....őőő...mondjuk az IQ-d, akkor pár szereplés, és már lazán fogsz beszélni, nem hozhatnak zavarba..


a felkészültség nagyon fontos...először megkóstolnak, néhány provo kérdéssel...ha csípőből válaszolsz, akkor nyertél...



(van egy szakállas, viccnek induló, de bölcs tan: tegyél sok pénzt a zsebedbe...

mert akinek pénz van a zsebében, az sokkal könnyebben beszél..-ez így van az élet minden területén)

2013. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
idegenvezetést csinálok egy vidéki várban egyébként, és csoportokkal kell beszélnem sokat
2013. máj. 23. 09:33
 8/14 anonim ***** válasza:

na, ez azért nem "tömeg" előtti beszéd.:)))

Légy nagyon felkészült, és akkor se gyere zavarba, ha olyat kérdeznek, amit nem tudsz. Legyenek mondataid, amikkel finoman hárítasz. Légy figyelmes, kedves, mosolygós, ne olyan, aki "felmondja a leckét". Lássák,hogy téged is érdekel, ami mondasz.(Na, ez lesz majd művészet, ha már 600. alkalommal mondod.)

És miért írom ezt? Mert az emberek rokonszenve meghozza a magabiztosságod,és akkor nem fogsz félni, hanem örülsz majd minden csoportnak,ha szereted a munkád.

2013. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
azon aggódok, hogy beparázoka tömegtől és nem jut eszembe a mondandom és csak állok csendben, de megfogadom a tanácsokat reméljük leküzdöm ezt a hülyeséget
2013. máj. 24. 01:34
 10/14 Bajer ***** válasza:
Tégy úgy mint Hitler. Rengeteget gyakorolt tükör előtt, így teljesen magabiztos volt több 1000 ember előtt.
2013. máj. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!