Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mit tehet ellenem a biztonsági...

Mit tehet ellenem a biztonsági őr?

Figyelt kérdés
Ma az egyik neves drogériában vásároltam, és megálltam a hajas dolgoknál. Találtam egy saját márkás haj-waxot 399.- Ft-ért, és láttam, hogy az egyiket már megbontották közülük, rosszul volt rácsavarva a tégelyre a teteje, így úgy gondoltam, hogy akkor azt letekerem, és megszagolom. Le is tekertem, majd láttam, hogy már szétturkálták előttem páran, és én is belenyúltam, hogy megnézzem az állagát. Nem tetszett, így visszaraktam a polcra. Ekkor odalépett hozzám egy női biztonsági őr, és elkezdett kiabálni velem nagyon alpári, lekezelő hangon, hogy vegyem meg a terméket, mert belenyúltam. Én azt válaszoltam, hogy már előttem jópáran belenyúltak, és nem vagyok hajlandó egy félig használt terméket megvásárolni. Ekkor még szitkozódott párat, majd elment valahová. Én mérges lettem, és kifizettem a terméket a pénztárnál, majd eljöttem. Láttam, hogy a pénztárnál fizetés után még jött utánam, de én nem foglalkoztam vele. Mit tehet? Feljelenthet 400 Ft-ért, amiért belenyúltam?
2013. jún. 21. 18:46
 1/6 anonim ***** válasza:
majd rásózza másra
2013. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy feljelent, de inkább ne tekergess és nyúlkálj, mert nehezen bizonyítod be, hogy nem te voltál az első.
2013. jún. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekik kell bizonyítani, hogy ő nyitotta ki.
2013. jún. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én egy szintén neves bevásárlóközpontban voltam (tacskó) ahol rúzsokat néztem. Az egyik már szét volt nyomva, gondoltam a szín miatt megbézem és kipróbáltam a kezemen. Hírtelen megjelent a biztonsági és rámkiabált, hogy kit képzelek én és fizessem ki az árut. Én meg visszakiabáltam, hogy nézze meg, hogy milyen minőségű áruk vannak és, hogy ez szégyen az üzletnek. Ekkor mentegetőzött, hogy arról nem ő tehet. Így simán el tudtam sétálni.

Másik eset, drogériában vádoltak meg lopással miután kimentem az üzletből. Természetesen ártatlan voltan, de kb. 50 ember előtt megszégyenített. Mondtam, hogy legalább egy elnézés járna. Ekkor elkezdett fenyegetni. Több sem kellett, kértem a vásárlók könyvét. Következő héten már nem dolgozott ott.

Nem vagyok egyébként egy nagyhangú ember, többnyire szeretem meghúzni magam, viszont ha kell, ki tudok állni magamért.

Egyébként nem hinném, hogy a nap végén egyáltalán emlékezett még az arcodra, nem hogy feljelentsen.

Egyébként akkor kifizetted azt a terméket amibe belenyúltál? Ha igen, akkor még örült is, hogy rásózta valakire.

2013. jún. 22. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
montihun: nekik kell bizonyítani, de a kérdező bele is nyúlt, hogy ő e az első az lényegtelen, mert nem szabad a termékekbe nyúlkálni.
2013. jún. 22. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindketten hibásak vagytok.

Az még oké, hogy megszagolod, de belenyúlni nem kellett volna. Az, hogy mások előtted már tapló módon ezt megtették, téged nem jogosít fel erre - már ha van benned némi tartás.

Viszont a biztiőrnek sem kellett volna szitkozódni, hanem normális, de határozott hangnemben felszólítani téged, hogy fizesd ki a terméket, amibe belenyúlkáltál.

2013. jún. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!