Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Börtön viselt személyre,...

Börtön viselt személyre, miért tekintenek "ferde szemmel" az emberek, azaz miért ítélkeznek fölötte, ha már egyszer letöltötte a büntetését?

Figyelt kérdés

2013. jún. 27. 23:55
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Az eddigi hozzászólók szerint, úgy látom,hogy csak az kerül börtönben aki : Ölt ! Gyilkolt ! Rabolt !?
2013. jún. 28. 01:15
 12/19 anonim ***** válasza:
Figyelj én odaírtam a válaszomhoz, hogy azokat ítélem el, akik szándékosan követték el az adott bűncselekményt. Baleset miatt nem fogom egy életre leírni a másik embert, de a fent említettek miatt igen. Az én szememben nem számít a társadalom tagjának, főleg nem hasznosnak. A 19 éves kislány meg gondolkozzon mielőtt olyat tesz, ami miatt sittre kerül. Bár nem tudom a körülményeket, szóval nem ítélek látatlanul.
2013. jún. 28. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
85%

"Az eddigi hozzászólók szerint, úgy látom,hogy csak az kerül börtönben aki : Ölt ! Gyilkolt ! Rabolt !?"

Áhh, dehogy, nyilván az is oda kerül, aki keményen dolgozik, szabad idejében jótékonykodik.

2013. jún. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Mert attól, hogy leülte a büntit, nyilván tett valamit, ami nyilván egy normális ember értékrendje szerint elítélendő. Ez attól, hogy letelt a büntetése, még nem fog meg nem történtté válni.
2013. jún. 28. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hozzátenném: persze, sajnos indokolatlanul is kerülhet valaki börtönben. Sajnos az igazságszolgáltatás közel sem 100%-os. De azért a börtönbe kerülők nagy része nem véletlenül került oda, és nem is piti bűnök miatt.
2013. jún. 28. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

"Én bekerültem a börtönbe 19 éves kislányként 4 évre ott megerőszakoltak, megkínoztak és tönkrement az életem."


miért kerültél oda 4 évre? ami nem kis idő tehát nem csoki miatt volt. És ki bántalmazott, az őrök? a sitt nem koedukált.

2013. jún. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Azért az nem mindegy, hogy miért került be.

Egyébként az emberek imádnak ítélkezni. A börtön is egy ürügy, de a normál embernél is két másodperc alatt találnak valami okot, ami miatt lehet bírálni, utálni, lenézni, legyen ez akár az öltözködési szokása vagy a zenei ízlése.

2013. jún. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Ezért mondják, hogy "régi bűnnek hosszú az árnyéka".
2013. jún. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Semmilyen oktatáson nem vesznek részt, amitől jóravaló ember lesz belőlük, és semmilyen vizsgát nem tesznek ebből, inkább pont más van ott benn, és pár év alatt arra szocializálódik az is, aki csak a kocsit vezette...
2013. júl. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!