Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » A rocker mitől lesz rocker?

A rocker mitől lesz rocker?

Figyelt kérdés
Egyszer olvastam egy fórumot ahol összevesztek ezen. Na akkor hogy is van ez?
2013. júl. 6. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
feltételezem aki csak rockzenét hallgat és azonosul testi lelki szinten a rockzene stílusával (külsőre vonatkoztatva is)
2013. júl. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
Nem értek egyet az elsővel. Teljesen átlagosan öltözködöm, mégis a lételemem a rock zene. Akkor most nem vagyok rocker?
2013. júl. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A rock zenét érezni kell és kész mindegy hogy hogy öltözködöl!
2013. júl. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Külső szemlélő" és "beavatott" máshogy definiálja a dolgot. Szabályosan könnyesre lehet magad röhögni, ki mire/kire mit mondd. :D


Egyes emberekben él egy bizonyos kép, mint íratlan de közismert szabály, hogy hogyan kell kinézned, viselkedned, milyen bandákat muszáj ismerned, ha "csapódsz egy adott szubkultúrához", vagy csak a zenét hallgatod. Előítélet előítélet hátán, totális sztereotípizálás. Ha pedig nem a "megfelelőként", "elvártként" viselkedsz, öltözködsz, pózörnek vagy titulálva.


Saját észrevételeim szerint... egy teljesen hétköznapi ember, aki egyszerű, mint a faék, akkor aggatja rád a "rocker" kifejezést, ha sima, netán szegecses csuklószorítókat hordasz, mellőzve az aktuális divatot fekete cuccokba burkolózva "zúzós muzsikát" hallgatsz. Persze ez csak egy alap, lehet tágítani a határt oldalláncokkal, bőrdzsekivel, kitűzőkkel, felvarrókkal, biztosítótűkkel, conversezel vagy bakanccsal, tetoválásokkal, a lánykák esetében dögös szoknyával, neccharisnyával, nyakörvvel, na és persze a "velejáró rossz szokásokkal" (mint olcsó bor-cigi-pogo-rebellis attitűd), s a többi, s a többi.

Egy bizonyos ponttig maximum kőrocker az illető - na viszont ha már a frizurád az égnek áll és a szivárvány minden színében pompázik, onnantól csak punk lehetsz. (A hajszálvékony választóvonal pedig, ami elkülöníti az emosoktól és gothoktól az embert, az az ében hajkorona és a fekete smink.) Tréfás, nemde?


Viccet félretéve, természetesen a való életben nincs öltözködési kódex, mindenki azt hallgat, amihez kedve szottyan és saját személyisége van, nem akar másnak látszani, ami. Mondhatom úgy is, hogy ez az egész "rockerség" teljes elhatárolódás a mainstreamtől, maga a divatellenesség szinonimája.

2013. júl. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%
2013. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is imádom a rockot, mégis totál rockernek érzem magam, mert tényleg szeretem a műfajt szívvel-lélekkel. Szerintem az öltözködés nem befolyásolja, hogy valaki rocker legyen. (:
2013. júl. 20. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez kicsit értelmetlen lett. X____X
2013. júl. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
2013. aug. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én például csak ritkán hallgatok rock zenét, de attól még a rockos ruhákat kedvelem. Bakancs, fekete cuccok, bő pólók, stb :)
2013. aug. 26. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!