Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan mondjak véleményt úgy,...

Hogyan mondjak véleményt úgy, hogy az ne találjon süket fülekre?

Figyelt kérdés

Az az igazság, hogy félek is véleményt mondani, és hogy érzékeltessem a problémát, hadd írjak egy kis fiktív példát.


Tegyük fel hogy:

Kiállok pár ember elé és mondjuk ezt mondom: " Egy régi barátom Józsi, elment Kínába, ahol egy buddhista szerzetes azt mondta neki, hogy nem kell egyszerű igazságoknak misztikus magyarázatot adni. És én erre bólogattam, mert egyet értek vele"


Mit csinál a közönség? Mondjuk van egy Juliska, aki látta már Józsit, de mivel Józsi egy roma, ezért becsukja füleit, amint kimondom a nevét. És nem jut el a tudatáig, mit is akartam elmesélni neki. És mondjuk ott ül Pisti is, aki nem rég zárta be a boltját, mert nem bírta felvenni a versenyt a kínai árusokkal. És amint meghallja az ország nevét, becsukja füleit, ugyanúgy, mint Juliska. De még ott van Mariska is, aki nem cigány gyűlölő és a kínaiakkal sincs baja, de nagyon nagyon mélyen keresztény vallású, és nem érdekli mit mond egy buddhista szerzetes, így ő annál a résznél csukja be füleit. Majd legyint az öreg Piroska néni, hogy ilyen fiatal gyerekek, mint a Józsi meg én, hogy is érthetnénk a világ dolgait, mi még ne bölcselkedjünk.


Tehát úgy érzem nagyon nehéz véleményt mondani, vagy csak valamit elmesélni. Leginkább annak örülnék, ha valaki saját tapasztalatot mesélne el arról, hogyan érte el, hogy akinek beszélt, az ne csukja be a fülét ha kényes témáról kellett beszélni.


2013. júl. 11. 23:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez abszolút személyiségfüggő. Van, aki! nyitott, de nagyon sokan csak a saját álláspontjukat képesek elfogadni.


"Az igazság olyan, mint egy szobor. Akármelyik oldalról nézed, nem láthatod a teljes valóját."


Én már nagyon ritkán mondok véleményt. Ha valaki kíváncsi rá, úgyis megkérdezi.

2013. júl. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon egyszerű, csak olyan emberekkel beszélj a számodra fontos dolgokról, akikről tudod, hogy érdekli őket.. akik nem vevők rá nem kell bizonygatni nekik az igazat, ilyen esetben maradj meg a felületes témáknál.
2013. júl. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem hőzöngő hangvétellel, tehát enyhén hangosan és hadarva, kicsit párásan szúrós tekintettel add elő, gyakorta használva a b-betűs szót és társait! Esküszöm, a legtöbben így hajlandók tudomásul venni, mi a fszt akarsz!
2013. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez nagyon tetszett, bármennyire is fiktív!

A kérdésre a tapasztalataim alapján a válasz: sehogy, ha mégis, akkor ideig-óráig akad olyan ember, akinek van rá füle, de ő is eltűnik előbb-utóbb, hogy könnyebben emészthető társakat találjon.

:(

2013. júl. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!