Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vannak ilyen kevesen?

Miért vannak ilyen kevesen?

Figyelt kérdés

Nemrég költöztem egy 60 000 lakosú nagyvárosba, és pár hónapja szisztematikusan végigjárom a helyi edzőtermeket, hogy megtudtam, hol mi a legjobb.

És nagyon megdöbbentem azon, hogy akármelyikbe megyek, akármilyen órára, vagy csak kondizni, és teljesen mindegy mikor délelőtt, délután, este, hétvégén, csak lézengenek az emberek. Volt olyan spinning óra, ahol hárman voltunk. Egy ekkora városban, és vonzáskörzetében nincs legalább 10 ember, aki törődne az egészségével, és akinek megérne lemondani egy doboz cigaretta áráról, hogy részt vegyen egy órán? Mert kb. egyárban van mind a kettő. Azt meg nem igazán hiszem, hogy mindenki otthon tornázik.

Ennyire nem érdekel senkit a saját egészsége, életminősége és életkilátásai?



2013. júl. 15. 08:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ezer más dolog van, ami egészségünk megóvása érdekében szolgál, nem feltétlen kell edzőterem, sokan járnak futni, kerékpároznak, teniszeznek, úszni járnak reggelente, vagy csak napi 1-2 órát gyalogolnak, de van aki otthon tornázik.
2013. júl. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
19%

Azért, mert az embereknek nincsen pénzük.

Cigire sem, és erre sem. Szegények az emberek.


Ha ezt nem látod, vak vagy.

2013. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Ne akard nekem bemesélni, hogy 60 000 emberből mind csóró, akkor miből telik nekik azokra a hiper modern csodaautókra, amik nap mint nap száguldoznak itt előttem is?

A másik a boltokban nem ezt látom, ott csak a tömött bevásárló kocsikat látom egymás után sorakozni.

Szerintem csak sajnálják rá a pénzt.

De ezek szerint ezt meg te nem látod.

2013. júl. 15. 08:53
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

miért titok az, hogy melyik város?


Amúgy igen, igazad van, az emberek nem törődnek az egészségükkel, mert ha így lenne, tudnák, hogy a kiegyensúlyozott életvitelhez a sport is hozzátartozik. Ami engem illet, én inkább itthon szobabiciklizem és callaneticsezem, minthogy tömjem az edzőtermekbe a pénzt. Amik ugye nem a karitatív hozzáállásról híresek, és bazi drágák.

2013. júl. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Hát szerintem napi 1-2 óra gyaloglás abszolúte semmit sem ér. Én mindenhova gyalog járok, szóval a napi 8-10 km gyaloglás simán megvan, mégse volt semmi eredménye. A szervezett tornának viszont 3 hét után volt eredménye, szóval erről ennyit. És ugyanazt eszem, amit eddig.
2013. júl. 15. 08:57
 6/22 A kérdező kommentje:

Nem titok Veszprém.

Amúgy én is tornázhatnék otthon egyedül, de inkább kimozdulok, hogy emberek között lehessek, ezért járok edzőtermekbe. Viszont nem erre számítottam, hogy ilyen kevés ember jár ilyen helyekre.


A másik jó néhány kérdésnél, ahol azt kérdezik, hol ismerkedjenek, mindig előkerül, hogy hát edzőteremben. Hát ez errefelé megbukott. Én ugyan nem párkeresési céllal járok, de még új ismerősöket sem tudnék szerezni, annyira kevés a lehetőség.

2013. júl. 15. 09:02
 7/22 kizcar ***** válasza:
100%
Mert sokan dolgoznak, munka után meg már nincs energiájuk rá. Pl. jóbarátom reggel 7-től délután 4, 5 óráig nyomja a melót, kifejezetten nyáron a tökéről is csurog az izzadtság. Egyszerűen már nincsen hozzá hangulata. Teljesen érthető. Persze vannak akik még munka után is képesek, de azoknak már az átlagnál nagyobb akaratuk lehet.
2013. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Ha az edzőtermeket nem látogatnák, akkor nem tudnának fennmaradni, de mivel még üzemelnek, ezért gondolom van megfelelő látogatottság.

Amúgy nyáron kevesebben járnak edzőterembe, mert meleg van. Ki tudnak járni

2013. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, elküldte befejezetlenül.

Ki tudnak járni a szabadba, nyaralnak, nem szeretik a benti fülledtséget stb.

És igen, sok ember pedig egyáltalán nem törődik az egészségével, viszont sok olyan van, aki igen, de nem szeretik az edzőtermeket (pl.én).


Amúgy én gyakran járom Veszprémbe, de nem sok jót hallottam az ottani edzőtermekről.

2013. júl. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Akkor én átlag feletti vagyok. :) Ugyanis 12 órázom, de nekem még bőven van mellette energiám heti három óra sportra, meg a háztartásra, meg a kertre, meg ami még van.


Az, hogy nyár van, az nem győzött meg, februárban sem voltak többen. Pedig akkor nincs meleg.


Azt mondod nem sok jót hallottál róluk, akkor hová érdemes szerinted járni a környéken? Vagy ezen a környéken akkor nincs is jó terem?

2013. júl. 15. 09:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!