Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » 16 éves fiúnak hogyan illik...

16 éves fiúnak hogyan illik köszönni, ha először találkozik barátnője apjával vagy ismerősével?

Figyelt kérdés

Lehet hülye kérdés. Az anyjának jó a csókolom? És az apjának más alkalommal hogyan köszönjek? A múltkor volt egy 45 körüli nő ismerőse, akinek csókolomot köszöntem. Az ciki?

És várjam meg míg az "após" nyújt kezet először? Nők ilyenkor szoktak kezet nyújtani? Lehet, hogy tűl izgulom, de nem akarok első benyomásra bunkónak tűnni :((



2013. júl. 23. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó napot kívánok (illetve estét, reggelt, stb.). Ezzel semmit sem ronthatsz el. Mivel még úgymond "kiskorú" vagy, az anyukának köszönhetsz csókolomot, de nem mindenki reagál erre egyformán, van aki megsértődik, úgyhogy inkább kívánj neki is jó akármilyen napszakot :)

Mivel te vagy a fiatalabb, meg kell várnod, míg a szülők nyújtanak kezet, ez az anyósjelölt esetében hatványozottan érvényes, mert nő.

És nem gond, ha izgulsz emiatt, sőt, igényességre vall. Ne félj, nem fogsz bunkónak tűnni :) Sok sikert!

2013. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az anyósodnak kézcsók

Apósodnak meg tiszteletem, vagy napszaknak megfelelően köszönj

Nekem már a csókolomozást 18 éves koromban finoman megmondták hogy mellőzni kéne mert gyerekes


Én hivatalos ügyeknél köszöntem kéznyújtással a nőnek amikor a férjével is kezet fogtam, a ti esetetekben nem muszáj ez

Viszont lehet az is szóba jöhet hogy tegezheted őket majd

21/F

2013. júl. 23. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Azért is kérdeztem, mert vannak mindenféle emberek és nem lehet tudni, hogy ki min sértődik meg.


Nem régiben volt egy dilis tanárom, akinek semmi sem volt jó. Ha jó reggelt kívánokat köszöntünk, összeordított, h az nem jó , mert úgy kéne, hogy jó reggelt kívánok TANÁRNŐ!

Ha meg úgy köszöntünk, azt hitte, hogy gúnyból mondjuk.


Na de félretéve az anyósnak első alkalommal napszak, utána akkor lehet kézcsók vagy egyszerűen csók?

2013. júl. 23. 20:38
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Az apunak Jó .... kívánok (fiatal szülő),vagy Jó ..... Andrásbá (ha idősebb),vagy Tiszteletem.Férjem így köszön apámnak,de ő 66 éves.Anyunak Jó .... kívánok,vagy kezét csókolom Jucinéni.A sima csókolom név nélkül szerintem gáz.Úgy tudom nő felé nem illik kezet nyújtani,de illetlenség nem viszonozni.Nem tudom mennyire fontos ez az illemszabály a mai világban.
2013. júl. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 TappancsMancs ***** válasza:
100%
Gyerekek köszönnek Kezét csókolom! -al. Felnőttek Jó napot! -al, nyugodtan köszönj így. Meg nem is kell kétfelé variálni.
2013. júl. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 moljud válasza:

Sajnos a mai világban kicsit nehézkessé vált a köszönések rendje.

Bizony, kicsit ismerni kellene azokat a szülőket, mert más kultúrkörök más normákat alkalmaznak.

Ha az anyuka agyonsminkelt, ránctalanított stb, akkor a csókolom, kezitcsókolom sérti, hisz a lányával egyidősnek akar látszani. Ilyenkor a napszaknak megfelelő köszönés, ahol a kívánok nem maradhat el. (Magyarul a jónapot, igy magában sértő és a köszönőre rossz fényt vet.)

Pár év múlva könnyebb dolga lesz, mert van ám ennek a csókolomnak két változata, amit sokan nem is ismernek, használnak. A "Csókolom a kezét",- és tegező forma esetén megtartva a tiszteletet, a "Csókolom a kezed"

Az apuka esetén szerinten a fentebb már ajánlott "Tiszteletem" nagyon megfelelő.

Kéznyújtás.

Mindig a nő nyújt kezet, a férfi megfogja,és a nevét (érthetően) mondja, ezután mondja a nő a nevét.

Az idősebbre ugyanez a helyzet. Illik megvárni, hogy az apuka kezetnyújtson, A kézfogás közben pedig bemutatkozni.

Remélem, jól megy majd az ismerkedés. :)

2013. aug. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!