Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan érdemes az ilyen...

Hogyan érdemes az ilyen helyzeteket kezelni?

Figyelt kérdés

Mindenkivel megesik, hogy valaki a környezetében egyszer olyasmit mond, amivel bőven kimeríti a bunkóság, a sértés, vagy a hülyeség fogalmát. Én ilyenkor mindig azt csináltam, hogy megpróbáltam a lelkére beszélni az illetőnek, amivel semmit sem értem el soha. Pl. Ha valaki a kínaiakat szidta, nem azt mondtam, hogy "Az általánosítás hülyeség!" Hanem elkezdtem, hogy "képzeld magad a helyükbe, egy olyan országból, te is eljönnél ha van rá lehetőség és nyitnál Magyarországon éttermet vagy üzletet... stb." Azt már tudom, hogy ilyenkor az illető becsukja a füleit és passz.


A másik oldal, az egyszerű rászólás, megoldás? Van akinek bejött már, hogy az illető elgondolkozott, ha ilyen stílusban kapta az ellenvéleményt?


2013. aug. 14. 23:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor csak annyit mondok "őszintén sajnállak, ha gondod van szívesen segítek". Általában köpni-nyelni nem tudnak és elszégyellik magukat. De mindig vannak fafejű emberek akik csak fújják a magukét. A másik opció, hogy szimplán megmondod, hogy majd később beszéltek és elsétálsz. Ez nem udvariatlan, de legalább észreveszi magát. :)
2013. aug. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha fontos számomra az illető aki ilyeneket mond akkor gondolkodásra sarkallom, más esetben nem éredel kinek mi a véleménye. Mindig meghallgatom az álláspontot és annak megfelelően reagálok. Bevált recept nincs, de jónéhány embert elgondolkodtatattam már.


21/L

2013. aug. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem van egy hihetetlenül rasszista ismerősöm, aki büszke is magára emiatt. Eltűrtük, hogy mondja mennyire utálja ezt meg azt a származású emberkét. Mire én csak megkérdeztem tőle, hogy mire jó ez? Attól még, hogy pl. orosz... Akkor rossz ember? Megérdemli, hogy csak a származása miatt csúfolják ki?

Persze, nem sokat értem vele. Kicsit elvitatkoztunk ezen, de a többiek akik ott voltak, velem értettek egyet és így kicsit hatottunk rá, úgy másfél óra erejéig. >_<

De szerintem hülyeség azért elítélni valakit, mert például kínai. Én egyszerűen azért nem tudok rasszista lenni (nem is szándékom, hogy az legyek), mivel annyira nem ismerem fel, hogy ki-ki milyen származású. :D Jó, a japánokat, kínaikat felismerem, mert őket szeretem külsőre. :D De többet nem ismerek fel. Én ennyiben kifogytam. ^^

2013. aug. 15. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!