Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Mi az a tisztelet?

Mi az a tisztelet?

Figyelt kérdés
alkalmazása a mindennapi életben az emberek között.
2013. aug. 29. 17:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Általában az idôseket és az olyan embereket tiszteljük akik nagy sikereket értek el az életben,vagy csak egyszerûen jó emberek :)
2013. aug. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"az erény ha elvész, itt a szeretet,

a szeretet ha elvész, itt az erkölcs,

az erkölcs ha elvész, itt a tisztelet.

A tisztelet

a hűség és bizalom hiánya,

a zűrzavar kezdete."


(Lao-ce)

2013. aug. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

"az erkölcs ha elvész, itt a tisztelet.

A tisztelet

a hűség és bizalom hiánya,

a zűrzavar kezdete."


Ezt a részt nem igazán értem. El tudnád magyarázni?

Vannak akiknek nincs is erkölcsük. Azokat is tisztelnem kell?

És ha valaki sikeres de gonosz ember azt is tisztelnem kell?

2013. aug. 30. 09:48
 4/9 anonim ***** válasza:

Sőt, ha az erkölcsi meggyőződésed ellenére, kényszerűségből tiszteled, hibázol. Pedig már az erkölcs is pótlék.


"Engem sunyiságra oktat

az erkölcs. (Rólad is ezt hiszem.)"

2013. szept. 1. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Legjobb elmagyaráza szerintem : a tisztelet az, amikor valaki társaságában nem a mobilod pötyögteted :). Na ez igen, tisztelet !

Máskülönben tisztelet az is ha tudsz köszönni valakinek ILLENDŐEN, tudsz viselkdni valakivel szemben. Tisztelet az amikor az idősebbekkel szemben bármit csinálsz.

Most hirtelen ennyi jutott az eszembe. Dee, főképp korosztályokra értetődik ha belegondolok jobban. Miért? Mert folyton korosztályoknál lehet ezt hallani : pl mikor kijön Pista bácsi a szomszéd házból és mondja egy felelőtlen gyereknek aki vele szemben jön rohanva , hogy tisztelet :D Érted?

2013. szept. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
értem:) és ha éppen egy kávézóban ülök és a mellém lévő asztalhoz leül egy idősebb férfi/nő és köszön nekem és én is illedelmesen visszaköszönök neki ANNAK ellenére, hogy rhadtul idegesít a jelenléte és az, hogy leülltek mellém akkor nem szívből jön a tiszteletem, csak látszat(és valószínüleg látja is rajtam). Ilyen esetben tiszteletlen vagyok? Én tehet róla, hogy idesít pl a jelenléte.
2013. szept. 3. 19:39
 7/9 A kérdező kommentje:
szóval akkor az a tisztelet, hogy tiszteletreméltóan viselkedek miközben kimondom és felvállalom ami a szívemen van legyen bármi is az? ugyanis úgyis látszik rajtam, hogy mit gondolok.
2013. szept. 3. 19:40
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok :

mindegy hog belül mit gondolsz szerintem, a lényeg a cselekedet. Én is a legtöbbször a pokolba kívánnék egyeseket, de attól még kedves vagyok velük.

2013. szept. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
igen, végülis az !
2013. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!