Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért utálnak az emberek?

Miért utálnak az emberek?

Figyelt kérdés

Egész életemben végigkísért az, hogy akármilyen közösségbe kerülök, sokan utálnak, bántanak, megaláznak. Már óvodában elkezdődött, folytatódott általános iskolában, szakközépiskolában, mind a mai napig. Amikor a barátom bemutatott a családjának, ők is fújtak rám. Közben pedig mindig igyekeztem segíteni másokat. Ha volt nálam ragtapasz, fájdalomcsillapító, bármi, és kellett valakinek, önzetlenül adtam. Az ételemet is megosztottam azzal, aki kért és nem sajnáltam semmilyen anyagi javakat beáldozni másokért. Vendégségben szó nélkül elmosogatok, meghallgatom mások véleményét, közben pedig ez van... Ma is, a nővérem ingyenélőnek nevezett, pedig miután ő levizsgázott, neki is egy év kellett ahhoz, hogy munkát találjon. Közben őt senki nem bántotta itthon...


A barátom is értetlenül áll a dolog előtt. Van valakinek valami tippje?


2013. szept. 1. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
kicsit lazulj, nem kell mindent szabályszerűen csinálni
2013. szept. 1. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%
Ne akarj "tökéletes" lenni, az átlagembereket könnyebb szeretni. A segítségedet tolakodásnak is vehetik, félreértik. Ne ajánld fel a segítségedet előre, várd meg amíg megkérnek. Ne ugorj az első szóra!
2013. szept. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

"Ezékiel 25:17 Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága. Áldott legyen az, ki az irgalmasság és a jóakarat nevében átvezeti gyöngéket a sötétség völgyén, mert ő valóban testvérének őrizője és az elveszett gyermekek meglelője."

Ez a kis gondolat tökéletesen illik rád, ahogy rám is.

Félreértés ne essék nem vagyok egy vallásos ember, sőt az idézeteket sem szeretem, ezt is az egyik kedvenc filmem miatt ismerem, lehet, hogy nem is létező bibliai idézet, de nem ez a lényeg.

Szóval nem kell magadra venni mások rosszindulatát, manapság nem értékeli senki a feltétlen jóindulatot és jóságot a másik iránt, ezért tart ott a világ, ahol, vagy legalábbis részben emiatt.

Szóval nem kell felvenni a sértő dolgokat, csak hagyd, hogy elcsússzanak a füled :)

2013. szept. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Velem is ugyanaz van!
2013. szept. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem benned van a hiba, hanem a környezetedben. Nehéz valóban jó, elfogadó közösséget találni, ahol tényleg nincs kibeszélés meg bunkóság. Sajnos a legtöbb közösségben akad pár rosszindulatú ember, akik megkeserítik a normálisak életét. Csak azt tudom tanácsolni, hogy keress magadnak egy olyan közösséget, ahol nincsenek rosszindulatú emberek.
2013. szept. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ne segíts nekik.

És ha bántanak nyugodtan szólj vissza.

2013. szept. 1. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon jólesett ennyi pozitív választ olvasni!

Azt hiszem, tényleg bele kellene törődnöm ebbe a dologba. Egész életemben végigkísért, de egyszer biztos találok egy elfogadó közeget.

Persze, nem szoktam másokra rátukmálni a segítségemet. De nem is bántok másokat csak azért, mert velem bunkón viselkednek.

2013. szept. 1. 19:32
 8/11 anonim ***** válasza:
Hej, csumi, Gázsi! :) Én á csekket szoktám utálni! ;-)
2013. szept. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"És ha bántanak nyugodtan szólj vissza."


Kivéve, ha 120 kilós... ;-)


Figyusz, kedves kérdező, ismerős a dolog. ;) Én se bántottam vissza a támadóimat sokáig, és eltelt kb 25 év az életemből, mire rájöttem ,h nem süllyedek alább, ha megvédem magam. ;) Önvédelemből lehetsz bunkó, amikor elkerülhetetlen. Ne hagyd, h szívják a véredet!

2013. szept. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Éva-2000 válasza:
Én erről oldalakat tudnék írni. Nem is értem miért van így.Nincs bennem semmi különös. Azt hittem egyedül vagyok ezzel.
2015. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!