Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Az elmúlt 2-3 évben nem...

Az elmúlt 2-3 évben nem igazán volt rendszeres szociális életem, és most bekerültem egy kollégiumba, mit tegyek?

Figyelt kérdés
elég kedvesek az emberek meg minden, de valahogy annyira elszoktam a társasági élettől, hogy félek közéjük menni, főleg az ismeretlen közé. esténként vannak programok, többnyire dizsi előtti ivászat, de a disco-ba se nagyon szeretek már járni (szerintem ez a vonzata annak, hogy szociális életem közelít a 0-hoz) hogy tudnék magamba bátorságot önteni?
2013. szept. 9. 23:06
 1/4 anonim válasza:
Én is új vagyok a koliba, első nap ugyan ezt éreztem... mindenki társasággal iszogat, nevetgél én meg egyedül állok és azt se tudom hogy kihez menjek. Azt semmiképpen sem ajánlom, hogy magadra maradj, nem lesz kitől segítséget kérned, és a szobatársaidnak se leszel szimpatikus. Együtt fogtok "lakni", muszáj alkalmazkodnotok egymáshoz, először próbálj meg velük beszélni, honnan jöttek, mit tanulnak... aztán ha mennek valahova kérdezd meg hogy te nem-e tarthatsz velük, és ott újabb ismerősökre tehetsz szert. Ha egy társaságban beszélgetnek, és valamihez hozzá tudsz szólni tedd meg bátran, mert ezzel is beszálsz a csevegésbe. Ha csak egy buliban vagy, de nem tudod kihez menj oda, csak nézz szét, biztos van olyan aki hasonló cipőben van, mint te és hozzá bátran odamehetsz beszélgetni, mert ő is valaki társaságát keresi és ez már egy közös pont. Ha ivásra kerül a sor, javaslom hogy ne hagyd ki: elsősorban mert ilyenkor feloldódnak az emberek, közlékenyebbek lesznek, hamarabb is barátkoznak, de ha nem szeretsz inni neked nem muszály, lényeg hogy kapj az alkalmon, ha tudsz és menj el a legtöbb buliba. Ha nincs a koliba pl egy tányér ne félj bekopogni a szomszédba kérni egyet, biztos segítenek.. a lényeg hogy !gondolodás nélkül! szólíts le bárkit, mert így nem fogsz beparázni a dolgon és onnantól már könnyebb dolgod lesz, és ha legközelebb találkoztok nyugodtan köszönj, és kérdezd meg miujság vele.
2013. szept. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, szerencsére a szobatársaim rendesek, kijövök velük. Megpróbálok minél több embert megismerni. :)
2013. szept. 12. 00:06
 3/4 A kérdező kommentje:
Egyebkent ilyen gondom nincs mert merek másoktól dolgokat kérni, kérdezni. Beszélgetni is szeretek masokkal, csak itt már kialakultak a társaságok. Na de tényleg összeszedem magamat, saját érdekem
2013. szept. 12. 00:11
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha a szobatársaiddal jóban vagy, akkor sodródj velük. :) Nem kell partiállattá változni, de néha nyugodtan engedd el magad. Kicsit iszogatsz, ha van kivel, akkor elmész bulizni, szórakozol, jól érzed magad és kész. Nem kell ezt túlparázni... :)
2013. szept. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!