Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Hogyan folytatsz beszélgetést...

Hogyan folytatsz beszélgetést (akár erőfeszítés árán) olyan emberekkel akiket nem szeretsz?

Figyelt kérdés

Ha azt mondod: "Nem akarok veled beszélgetni!!" Attól csak elmélyülnek a problémák. Valami könnyed, hétköznapi téma kellene, illetve egy nagy csomó ilyen téma kellene.


PL: Nemrég kimentünk kocsival Belgrádba, sok órás út, a két főnök hátraült és elaludt, engem beültettek az anyósülésre, egy olyan profi sofőr mellé, akit ki nem állhattam. És nem kapcsoltam, hiszen a munkám 100%-ban a kommunikációval kapcsolatos. Ültem 4 órán keresztül, bambán előremeredve, amikor ki nem mondottan azt várták volna el tőlem, hogy tartsam szóval a sofőrt, beszéljek hozzá hogy ne álmosodjon ő is be! Amikor odaértünk tett is megjegyzést a főnöknek: Hát, Lazlo, nem valami nagyszerű beszélgetőpartner...



2013. szept. 18. 10:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Pff. Csessze meg, ő sem szólt egy mukkot sem. Egyébként én tudatnám vele, hogy hagyjon békén, nem fogom magam fárasztani és jópofizni vele.
2013. szept. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem, Ő se bír engem, túl fiatal vagyok, aztán ez elment a főnökökkel nightclubba, nagyon alantas kommentjei voltak a nőkről ott.
2013. szept. 18. 15:33
 3/4 anonim ***** válasza:
A főnöködnek van annyi esze, hogy felfogja, fújtok egymásra?
2013. szept. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha valakivel beszelgetni akarsz eloszor is kozos pontot kell keresni, ez egyertelmu.


Ezzel a soforrel igen egyszeru, mivel mindketten ki nem allhatjatok egymast, ez egy igen eros hasonlatossag.


Ha van benned eleg pimaszsag, nyugodtan kezdheted a beszelgetest azzal, hogy tulajdonkeppen miert is van ez a diplomatikusan kifejezve "tavolsagtartas" kozottetek. Elmondhatod neki az elso benyomasodat rola, azt mindenki imadja hallgatni, akar jo, akar rossz. Persze mindehhez alapfeltetel, hogy targyilagosan fejezd ki magad, ne legy banto, mert csak igy van esely ennek a koztetek levo feszultsegnek a feloldasara.


Sztem.

2013. szept. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!