Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Miért vagyok csendben? .

Miért vagyok csendben? .

Figyelt kérdés
Amikor emberek társaságában vagyok (általában új ismerősök) kezdetben még úgy ahogy beszélek de hirtelen azon kapom magam hogy már egy ideje nem beszéltem és csak mosolygom meg nevetek ha valami vicceset csinálnak vagy mondanak, és ez nagyon frusztrál engem mert amikor hozzá tudnék szólni esetleg egy dologhoz akkor sem teszem, (közrejátszik az is hogy egy kicsit tartok attól hogy belegabalyodom a beszédbe, vagy valami irdatlan nagy hülyeséget mondok) és ez így meg addig amíg vége nem lesz az összejövetelnek. Miért vagyok ilyen gátlásos? Mivel tudnám leküzdeni ezt a "csak hallgatom és mosolygom ha valami vicces dolog történt" problémámat??Csak a komoly válaszolók levelét várom ! Előre is Köszi. 19 F

2013. szept. 24. 20:48
 1/6 anonim válasza:
Szia:) Szerintem szimplán félénk típus vagy. a suliba is ilyen vagy? az emberektől nem kell félni, ha rontasz is javíthatsz,de azért előbb gondolkodj. Próbálj egyszer te a középpontban lenni,ha tetszeni fog az érzés,onnantól folytatod. Agykontroll az egész,nyugi,és hajrá :)
2013. szept. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ismeretlenek körében én sem beszélek, 20 perc alatt maximum 3 mondatot, volt, hogy egyszer se szólaltam meg egész este alatt :D. Ha a barátaim körében vagyok, ott szinte mindig jár a szám. Szerintem is félénk típus vagy.
2013. szept. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A suliban is igen .. elég zavaró mert ahogy az előző kommentelő is írja szinte meg sem szólalok , de a régi barátaimnál be sem áll a szám :D :S

Hogy tudnám leküzdeni ezt? csak hogy többet beszéljek végre mert gátol az az érzés hogy jajj most engem hallgatnak és nehogy elrontsam mert akkor égés lesz a vége .. + van egy olyan érzésem amikor beszélek hogy nem is tudom hogy kicsoda az akihez beszélek és szerintem nem is érdekli amit mondok.. kicsit kellemetlen ez nekem. Mit csinálhatnék? valami tipp esetleg? Ez az agykontroll miben segít?

2013. szept. 25. 21:12
 4/6 A kérdező kommentje:
Megjegyzem most új suliban kezdtem mivel nemrég érettségiztem ! és most itt áll fent főként a probléma.
2013. szept. 25. 21:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell feltétlenül beszélned. Esetleg ha szólsz, valami bölcset, és felfigyelnek. Az idő alatt, mialatt csendben vagy, tanulmányozhatod őket. Sok mindent elárul az ember beszéde, hanglejtése, stílusa.
2013. szept. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Ezt tudom (utolsó válaszadó) :) nem is ez a probléma csak szar dolog és érzés hogy ott vagyok mondjuk egy négy főből álló társaságban mondjuk sörözgetünk és mindenki hozzászól egy adott témához én meg csak figyelek és olyan vagyok mint egy idegen aki ott ül és néz mint rozi a moziban.. :D .. és ez nagyon idegesít engem mert szívesen hozzászólnék csak nem tudom az időzítést és nem tudom hogy mit fog kiváltani belőlük az én mondanivalóm. Pl: a mai napon már megpróbáltam beszélni az új osztálytársaimmal és az elején megintcsak sikeresen beszéltem persze nem sokat csak úgy ahogy de egy idő múlva megint elhallgattam persze megpróbáltam beszélni mert gondoltam csak sikerül már valami érdekeset mondani és beleakadtam... és pont ezt akartam elkerülni.. Mit kéne csinálnom hogy ne beszéljek összefüggéstelenül..?? nagyon zavar hogy a fejemben megvan de nem tudom az esetek 90 százalékában elmondani időben és végül lecsúsztam a témáról és végül unalmasként leszek elkönyvelve..
2013. szept. 26. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!