Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Sokszor azt érzem, hogy az...

Sokszor azt érzem, hogy az emberek furcsán néznek rám, amikor mondjuk sok ember előtt mondok valamit. Amit viccesnek szánok, azt ritkán veszik annak. Velem van a gond?

Figyelt kérdés

Egy 28 éves fiú vagyok, aki 2 évvel ezelőtt kezdett el szemléletfejlesztéssel és önreflexióval foglalkozni.

Érzem, hogy sokat fejlődtem, de még mindig feszült vagyok, ha társaságban megyünk valahová, például kollégákkal. Próbálnak közeledni felém, én sokszor nem merek lépni feléjük, mert nem igazán tudom, hogyan tegyem ezt. Amikor pedig "bepróbálkozom" valamivel, akkor általában nem jön ki jól az, amit mondok és sokan csak lecsüggesztik az arcukat.

Az igaz, hogy ritkán merem elengedni magam és az is csak nemrég óta ismert tény előttem, hogy a túlzott finomkodás nem szimpatikus az embereknek, mert távolságtartásnak tűnik, holott én csak egy alapvető emberi dolgot alkalmazok az emberek felé, a másik iránti tiszteletet.


Van egy lány, akivel a munkahelyen szimpatizálunk egymással és már beszéltünk is meg találkát és tényleg látom rajta, hogy szimpatikus vagyok neki, de még ő is ledominál néha, amikor beszélünk. Feljön egy téma, arra mondok valamit és szinte mindig mond valami ellentéteset azzal, amit mondtam. Kicsit néha feszült vagyok, amikor vele vagyok, mert úgy érzem, hogy ő hozzám képest mennyivel több és ügyesebb, okosabb.

Ma is voltam egy ebéden a munkatársaimmal, beszélgettem velük sokat, érzem is a fejlődést, de néha 1-1 pillanatra egyedül éreztem magam, mert nem mindig találtam meg a közös hangot az emberekkel.

Mondjuk az is igaz, hogy a munkámra túl nagy hangsúlyt fektettem és a magánéletemet az elmúlt években teljesen elhanyagoltam, ezen most kezdek fordítani.


Ez a folyamat elején van még, azért érzem így?



2013. okt. 1. 13:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Az már jó, hogy tudod, hogy min kellene változtatni. Szerintem kicsit lazíthatnál, mert nagyon görcsösen akarsz jófej lenni. Vannak emberek, akiknek könnyen jön a barátkozás, mindig tudják mit kell mondani és mindenki szereti őket. Annyi a titka, hogy nem paráznak, csak jól érzik magukat. Érdekes, hogy azt írtad, hogy 28 éves FIÚ vagy, miért nem férfi? Kicsit több önbizalomra lenne szükséged. Most ez lehet, hogy hülyén hangzik, de ha elmennél haverokkal kicsit piázgatni, sokkal könnyebben lelazulnál. Próbáld ki :)
2013. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, elgondolkodtató dolgot írtál.


Folyamatosan lazulok, ezt kezdem érezni, de még mindig nagyon figyelek erre. Megpróbálok természetesebb lenni, akkor talán nem lesz annyi furcsa tekintet. Igazából nem is a sok furcsa tekintet zavar, hanem az, hogy sokszor csak azok vannak és ritkán találkozom olyan emberekkel, akikről azt érezném, hogy "hasonszőrűek" vagyunk....


Amúgy igazad van a FIÚ vs. FÉRFI dologban, a vicces az, hogy ez természetesen jött, belülről, valszeg azért, mert még nem érzem teljes mértékben annak magam, bár szeretném...


A tipp remek, péntek estére való :P

2013. okt. 1. 14:15
 3/4 anonim ***** válasza:
Ment a privi :) Jó bulizást :)
2013. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! :P
2013. okt. 1. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!