Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Honnan tudjam, hogy tényleg...

Honnan tudjam, hogy tényleg vágyom-e az emberek társaságára, vagy csak a társadalmi nyomást érzem?

Figyelt kérdés

"Emberek társasága" alatt idegeneket, vagy olyanokat értek, akikkel eddig keveset beszéltem. Az ismerőseim, barátaim, és a családom társaságát mindenképp igénylem, és pont ez az ok, amiért úgy látom, szükségem lenne a szocializációra.

Viszont ahol tanulok, kevés ismerősöm van, és ők is ritkán érnek rá, idegenekkel viszont semmi kedvem bármiről is kommunikálni. (Akikkel szeretek találkozni, velük az ismerőseimen keresztül haverkodtam össze, vagy elég kezdeményezők voltak.)

Erőltetni viszont nem akarom, csak, ha tudom, hogy van értelme. És ha csak kényszerből érzem, hogy ismerkednem kell, akkor nem lenne értelme.

Szóval mindkettőre vannak jelek (vannak barátaim, de új emberek megismeréséhez egyáltalán nincs motivációm), és nem tudom, milyen módon nem érezném "letudandó feladatnak" a társasági létet.


2013. okt. 5. 22:02
 1/2 anonim ***** válasza:

Az igazat megvallva, semmi jo nincs az emberekkel valo kapcsolatban es erre akkor jössz ra, mikor magadra szedsz vagy tiz jo " baratot" ismeröst

A legjobb bekeben lenni, egyedul vagy gyerekeddel ha van

Az emberek irigyek, szamitoak, rosszindulatuak.

Az aki azt mondja bizz es nyiss az emberek fele nem tudja miröl beszel es minek teszi magat. Irigyseg, hatulrol beteves, stb , ha ferjem volt az volt a rossz, folyamatos csipkedes es kuzdes hogy megfeleljek, minden nap minden helyzetben, turni a bunkosagot, stb

En egyedul vagyok , eleg volt mindenkiböl csak a gyerekem szamit

A szomszedaim is összejartak, szerettek egymast , mignem a szomszed nö elkapta a ferjet a draga jo szomszedasszonnyal , ilyenek a kapcsolatok , ritka a jo ember, a legtöbb annyit se erdemel, hogy raköpj

Elegem van mindenkiböl

2013. okt. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

akkor van szükség rengeteg ismerősre és a kapcsolatok fent tartására,ha az üzleti életben vagy érdekelt.

egyéb esetben full felesleges,fárasztó,időrabló és haszontalan.

2013. okt. 6. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!