Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Csak én találom a Facebookot...

Csak én találom a Facebookot hátrányosnak beszélgetések terén? Másnak nincs eddig negatív tapasztalata a Facebook miatt?

Figyelt kérdés

Amikor két ember elkezd beszélgetni, és mondjuk minden nap felnéznek Facebookra, és figyelemmel követik az ismerőseiket, akkor egy idő után elakadnak beszélgetésekben élőben.

Két haverom között tapasztaltam főleg, elkezdték mesélni egymásnak, hogy "képzeld voltam kinn nyáron a Balaton Soundon" Mire a másik rávágta: "ja, tudom! Láttam A képeidet Facebookon..."


És ez még sokszor volt, hogy nem nagyon tudnak annyira új dolgot mondani a másiknak, mert az tudja, mivel megosztotta facebookon keresztűl ezt az infót, és már nem érdekes.


Más nem tapasztalt ilyet? Csak szerintem baj ez manapság?



2013. okt. 6. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Én ezért nem osztok meg semmit. Vagy csak nagyon keveset. :D


Mondjuk én igyekszek minél kevesebbet fellépni illetve közvetlenebb módon "találkozni" a barátaimmal/ismerőseimmel.

2013. okt. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Igazad van. Ez probléma. Pontosan ezért nem vagyok és sok ismerősöm, családtagom sem a Facebookon.

Elveszi az emberektől azt, ami fontos. A személyes kontaktust.

Pl.: Megszületett a lányom! Igen, láttam feltetted a Facebookra!

Na, puff! És máris nincsen személyes kontaktus, látogatás, sztorizgatások, élmények... Rengeteg minden kimarad ezeknek az embereknek az életéből és én ezt nagyon sajnálom. Egyre inkább erre felé megy a világ.... sajnos!!!

2013. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez csak normális emberek kellenek.

- "képzeld voltam kinn nyáron a Balaton Soundon"

- "ja, tudom, láttam a képeidet Facebookon. NA ÉS MILYEN VOLT?"


Máris nem akadt el a beszélgetés.

2013. okt. 6. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Miért, szerinted 5 db. kép mindent elmond? Akinél ennyi után elakad a beszélgetés, az bizony nem a Facebook hibája. Csak ugye könnyebb ráfogni valami külső okra, amit divatos mostanság szidni, hogy amiatt van.

Én érdekes módon hogyhogy nem vagyok így ezzel? Hogyhogy naphosszat el tudok beszélgetni azzal, akivel amúgy facebookon is rengeteget chatelek?

2013. okt. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Valószínűleg napi szinten találkoztok.

Elutaznál hozzá órákat beszélni, ha 100 km-re laknátok egymástól???

2013. okt. 6. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
érdekes,ha nekem valaki azt mondja, hogy tudom, láttam facebookon, akkor mi utána tovább tudunk róla beszélgetni...
2013. okt. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2es, hülyeség. én pl. külföldön élek, jó messze az egykori barátaimtól, haveri társaságomtól. és bizony, ha nem lenne facebook, vagy hasonló oldal, akkor maradnék le egy csomó mindenről, ami közben történik a régi társaság tagjaival.általános iskolai, gimis osztálytársakat már nem is említve. s tudod, én elég öreg vagyok ahhoz, hogy nemhogy eek után, de még az egyetem elvégeztével se volt elterjedt a mobil, email, internet. egy általános iskolai osztálytársat az életben nem találnék meg, nem tudnék róla semmit, ha nincs facebook és társai. így meg még vele is tudok beszélgetni. nem mindennap, és nem (másokkal való) semélyes kapcsolat helyett, hanem mellette. és ez bizony jó.
2013. okt. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nóra:) ***** válasza:
Jól látod. Engem a szlengek idegesítenek: vok, csá, stb. Szerintem jobb kiírni a teljes szót...És már nem azért, idegesítő, hogy az emberek teleposztolják a falamat spamokkal a kedvenc karakterükről. Tiltsd le őket, vagy spamold le. Ha folytatják, van olyan opció, hogy üzenet küldése XY-nak, amiben felszólítják arra hogy ne spamoljon! Hajrá (:
2014. márc. 5. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!