Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Szerintetek mennyire lehet...

Szerintetek mennyire lehet elni facebbok nelkul? Vagyis miert olyan fontos az embereknek az FB jelenlet?

Figyelt kérdés
Az az igazsag, hogy uj telefonvasarlas kapcsan merult fel bennem ez a kerdes. Olvasgatva felhasznaloi velemenyeket allandoan elokerult, hogy mien fontos a facebook alkalmazas a telefonon, de en ezt nem is ertem. Anelkul mar nem lehet elni? Ok, en is tartom a kapcsolatot par messze elo baratommal, de marhara nem fontos nekem, hogy a mobilomon allandoan tudjak facebookozni.

2013. szept. 11. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem még fentvan a facebook,mert néha írogatnak,nekik válaszolok és annyi,de már nem járok fel oda csak nagyon ritkán.Elegem lett az egészből.
2013. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%

A telefon arra van, hogy az ember telefonáljon vele, maximum néha írjon egy SMS-t. A FB tökéletesen nélkülözhető, bár ha már létezik, nekem is van FB profilom, bizonyos esetekben hasznos tud lenni, de az azért elég merész elgondolás, hogy nélkülözhetetlen volna.

Telefonon csak akkor van szükség netre, ha sokat utazó üzletember vagy, és a munkádhoz kell. Akinek nem indokolt a munkájához az internet, annak én egyenesen megtiltanám, mert elkeserítően kétségbeejtő az a tendencia, amikor egy élő(nek szánt) közösségi program alatt, mondjuk egy kiránduláson, a sok szerencsétlen, a piacorientált média népbutításán nevelkedett, elhanyagolt, érzelmileg sivár, a funkcionális analfabetizmusig butított kis tizenéves ül a padon az erdőben egymás mellett, és ahelyett, hogy egymással beszélgetnének vagy együtt csinálnának akármit, a tök fölösleges telefonjuk nyomorult gombjait pötyögik folyamatosan.

2013. szept. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
92%
Nem fontos!Aki függő,annak az!Nekem személy szerint nem,én elvagyok facebook nélkül is.
2013. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez azért elég sok mindenen múlik. Én most kezdtem az egyetemet, és sajnos az a helyet, hogy nem, nem bírnék facebook nélkül létezni sem, ugyanis minden információt ott közölnek velünk, kb. semmi sincs fent valami honlapon, és nem küldik el e-mailben. Folyamatosan megválaszolnak fb-n mindenkit érintő kérdéseket, a friss és életbevágóan fontos infokat is onnan tudod meg először. Nálam sajnos enélkül nem működne az élet, nem azért, mert függő vagyok.
2013. szept. 11. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%

Nincs facebookom, se netezésre alkalmas telefonom, és köszönöm, tökéletesen képes vagyok élni és boldogulni nélkülük. FB meg pláne nem is kéne, személy szerint számomra nem hasznos oldal, viszont cserébe kártékony.

Kapcsolattartásra van skype-om, e-mailem, fenn vagyok pár fórumon, oldalon, ahol elérhető vagyok.

A tanfolyamom minden levelezést és tájékoztatást e-mailben intéz vagy telefonon, ilyen elérhetőségeket kértek és adtak ők is meg, FB szerencsére fel sem merült.

2013. szept. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy egyáltalán nem lehetetlen anélkül élni. Miért ne lehetne? Anélkül is lehet normális, szociálisan ép, teljes életet élni, hogy nem vagy fent. Munkatársaim közül sincs mindenki fent, még a fiatalabb korosztályból sem. Mégis élnek. :-)

Viszont kétségtelen, hogy nagy előny tud lenni. Kezdve azzal, hogy egy ingyenes kommunikációs forma, és azért nem mindegy, ha valakivel tényleg tartod a kapcsolatot, hogy sms-enként 50 forintot dobsz-e ki 2 mondatra, vagy pedig teljesen ingyen van az egész.

#2: Azért nagyon durva sarkítás, hogy a telefonon az internet csak a heti ezer km-eket utazó üzletemberek számára tud hasznos lenni. (És szerencsére nem te vagy a jogalkotó, szóval közönséges földi halandóként senkinek nincs megtiltva, hogy az előnyeit kihasználja.)

Persze, nem létfontosságú, hogy legyen... de felettébb előnyös tud lenni (és most nem csak a Facebookra értem, hanem úgy általánosságban az internetelérésre). Ez még nem jelenti azt, hogy állandóan kötelező lenne azon lógni. (Erre szoktam mondani: ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye. Egy technológia önmagában még nem lesz jó vagy rossz, a felhasználása teszi azzá. Az meg, hogy hogyan használjuk, nem a technológia döntése.)


Egyébként az, hogy kinek mennyire szükséges/fontos, az egyéntől függ. Nekem személy szerint nagyon jó szolgálatot tesz. Jelenleg távkapcsolatban élek barátnőmmel, és mondjuk nem mindegy, hogy napi pár sms-re meg egy kis beszélgetésre havi szinten tízezreket költök, vagy gyakorlatilag semennyit. (Jó, ez így kicsit túlzás, de ha összeadnám, internet + telefonra mobil net, bőven 5 ezer alatt maradok így is, és pl. az otthoni netet meg nem csak én használom, és nem csak erre. Maga a mobilnet meg már párszáz forintból megvan.)


Megjegyzés: a Facebook ALKALMAZÁST én se használom. Ott a böngésző és az m.facebook.com. Csak mert praktikusabbnak és gyorsabbnak találom.

2013. szept. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nincs és csak akkor zavar,amikor ismerkedésnél feljön.


Sajnos mostanában alap az FB a telefonokon,pedig nekem amúgy jól jönne az,amit az foglal.

2013. szept. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!