Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Lehetséges, hogy a legboldogab...

Lehetséges, hogy a legboldogabbnak látszó ember a legszomorúbb?

Figyelt kérdés

Van egy osztálytársam aki extrapörgős mindig energiával van tele folyton mosolyog és nevet sosem lehet látni szomorúnak. Általában azon is szoktunk viccelődni vele, hogy tud e nem mosolyogni meg ilyenek.. ő a hozzám legközelebb lakó osztálytársam(mellettünk lévő utcában lakik) és amikor beteg voltam átmentem hozzá elkérni a házit. Az ő szobájához van egy külön bejárat szóval nem kell végigmásznom az egész házon ahhoz, hogy bemenjek hozzá és az ajtó mellett van egy ablak amin be lehet látni az ágyára ha az ajtó előtt állsz. Amikor odaértem és már épp készültem kopogni megláttam őt az ágyán ülve egy párnát magához ölelve sírt. Sírt az akire ha ránézek nekem is mosolyognom kell mert már annyira mosolyog. Bekopogtam. ő hírtelen felugrott odajött az ajtóhoz és azt mondta, hogy most fürdött és felöltözik várjak egy kicsit. bennt voltam megkérdeztem tőle, hogy miért olyan piros a szeme. azt válaszolta, hogy csak belement a sampon...

Lehetséges, hogy pont az aki maga a boldogság megtestesítője nem is olyan boldog? De akkor miért mutatja annak magát? olyan gondtalannak látszik mindig. Ez nem fogja tönkretenni?



2013. okt. 9. 00:27
 1/10 A kérdező kommentje:
és tegnap még vágásnyomokat is észrevettem a felkarján
2013. okt. 9. 00:30
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A mesét most nem bírom elolvasni, csak a fő kérdésre írok:

igen, lehetséges! Vannak akik nem szeretnek másokat terhelni a problémájukkal. Van egy kép bennük, hogy milyenek lennének, ha nem nyomasztaná őket valami, és ezt hozzák mások előtt. Hát én is ilyesmi vagyok...

Mások meg az ellentetje... az energiavámpírok. Ők a legkisebb hülyeséget is problémának veszik, és egyedül semmiképp nem akarják megoldani, keresnek valakit, aki segít nekik, vagy legalábbis rázúdíthatják....

2013. okt. 9. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen van olyan , hogy boldognak látszik , de belülről szomorú. Sőt eléggé gyakori ez a jelenség. Nálam is elég gyakran megesik . Ezek az emberek próbálnak a mosoly mögé bújni ezzel próbálják felejteni belső fájdalmaikat. Ez lehet családi gondok ,általában az is (mondjuk iszákos szülő vagy aggresszív , ha vágás akkor lehet verik is vagy anyagiak hiánya is okozhassa ).

Vanakinek kell 1 olyan személy akinek elmondhatja , van akinek attól jobb ha a legközelebbi barátjainak mondja el.Ez viszont időbe tellik mire megnyílik vagy csak egy bizonyos alkalom kell neki.

Van olyan aki magába fojtja és maga próbál átlépni rajta.

Az rendszeressen kiéli magából ezt valami formában

pl. ordibál mikor maga van vagy eppen valakivel valami apróságon . Sportol . Valamiféle függőség . Mindenesetre valamibe bele temetkezik mégha csak részlegessen is.

Ez egyéntől függ , hogy kinek melyik kell.

Tönkreteheti bizony elég nagyon ha sokáig csak "nyel" és onnan ha sikerül is elég nehéz.

Remélem nincs semmi baja és valóban boldog nem csak látszólag.

2013. okt. 9. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Oly furcsák vagyunk mi, emberek,

A lelkünk sír, az ajkunk meg nevet.

Egymásról azt hisszük, hogy boldog talán,

S irigykedünk egy-egy vidámabb szaván.

Azt hisszük, ha a másik szeme ragyog,

A gondolatai tiszták, szabadok --

S nem vesszük észre, dehogy vesszük észre,

Hogy könnyek ülnek csillogó szemébe...

Hazugság az egész életünk,

Hisz akkor is sírunk, amikor nevetünk."

2013. okt. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 mustafa33 ***** válasza:
72%
2-es, igen, és ráadásul még a %-unk is egyforma ☻.
2013. okt. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Mindenki az álarca mögül figyeli a világot. Így azt látsz meg amit akarsz és annak láttatod magad aminek akarod. És a maszkod mögött ott vagy Te, úgy ahogy csak a tükör láthat.
2013. okt. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Elkezdtem egy kicsit "nyomozni" utána és egy közös barátunk azt mondta, hogy egyszer azt mondta valakinek, hogy ő nem bízik senkiben és csak magára számíthat mindenben mert neki ezt tanította az élet és még ezt is mosolyogva. mintha ez valami pozitív dolog lenne. ezeket nem is igazán tudom elhinni mert ő egy kedves,vicces lány és azt sem mondhatjuk, hogy nem szép.. az iskolában a fiúk nagy részének ő tetszik.
2013. okt. 9. 20:57
 8/10 anonim válasza:

Ha vágásnyomokat látsz a karján én nem lennék túl boldog...

Hasonló helyzetben nőttem fel én is, "egyedül voltam hagyva", "megtanított az élet, hogy...". Hidd el, pontosan tudom, mivel jár ez, több, mint 10 évet csináltam végig így.


Lehet, hogy szomorú, igen. De az, ha vagdossa magát, és az, amit elmondott, az alapján én nagyon "figyelnék rá".

Írok egy PM-t.

2013. okt. 11. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindig pörgős,mindig vidám ember nincs.Aki mindig ilyennek mutatja magát,az szerepet játszik.Valóban furcsa dolgok ezek.Színjátékok,hazugságok tengerében élünk.Ha az illető nem bízik meg senkiben,pont ez lehet az álcája,hogy ne lássák rajta,hogy bizalmatlan,mert akkor negatív hozzáállásúnak ítélhetik meg.Plusz így olyannak mutatja magát,aki erős,önálló,és könnyen veszi az akadályokat az életben,tehát egyfajta távolságtartási funkció is,hogy nincs szüksége másokra,így reméli,hogy a további csalódásoknak is elejét veszi.
2013. okt. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én is hasonló vagyok. Vannak problémák, amiket nagyon nehéz megosztani másokkal. Az én barátaim nem a közvetlen környezetemben élnek, és van a családunkban olyan gond betegség miatt, ami miatt a közelben élő rosszmájúbb emberek megszólják a családunkat, anyukám beteg pszichésen és bolondságokat beszél, elkönyvelték az egész családot bolondnak. Ha az utcán csinálja, megbámulnak minket, elfordulnak tőlünk. Az orvosa előtt tud viselkedni, és így az orvosa nem is tudja, milyen valójában, pedig évek óta kezelik. Kb. engem hibáztatott, mikor bementem, hogy beszéljek vele, hogy milyen az itthoni állapot, és mennyire kimerít minket ez.

Tudod, ezt tapasztalva én félek erről beszélni másokkal, hiszen mi van, ha ők is ítélkezni kezdenek, és magamra maradok. Így inkább nem mutatom. Kilépek otthonról, elmegyek dolgozni, és átkapcsolok a "jól vagyok" üzemmódba. A munka nem is terhel le. A baj csak az, hogy most már eljutottam oda, hogy annyira lemerít anyukám állapota, hogy a munkámban is hibázok, és észreveszik, és nem értik, mitől vagyok kimerülve, mert még fiatal vagyok, és ez igaz is, normális esetben nem kellene így éreznem magam, csak én haza nem pihenni járok már nagyon régóta, nem úgy, ahogy a kollégáim nagy többsége, ők várják a hétvégét, az ünnepeket, én nem. Volt, akinek el kellett mondanom, kicsit csomagolva, de szerencsére megértő volt.

De már hetek kérdése, és távolabbról tudom szemlélni, nem leszek minden nap leterhelve, hanem végre én is pihenni járhatok haza, máshova...

2015. dec. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!