Kezdőoldal » Emberek » Társasági élet » Elvárják az emberek, hogy...

Elvárják az emberek, hogy érdeklődjek én is irántuk? Miért nem jön az én számra az, hogy érdeklődjek más iránt?

Figyelt kérdés

Amikor megkérdezik hogy vagyok, akkor mindig elmondom mi a helyzet velem, de az, sose jön a számra, hogy "és te hogy vagy?"

Miért?

És ez baj? Elvárják az emberek, ha érdeklődnek irántam, engem is érdekeljenek?



2013. okt. 9. 16:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Persze, ez alap, az érdeklődés kölcsönös, hisz az érdeklődés valamilyen szinten (apró mértékben) törődés, nemde? Nahát.
2013. okt. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ritka az akit igazán érdekli, ez csak egy szokás mert nincs mit mondania.
2013. okt. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mindenkinek dolgoznia kell a saját kapcsolatrendszerének kialakításán.
2013. okt. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az "És te hogy vagy?" amolyan udvariassági formula, nem azért kérdezzük (tisztelet a kivételnek), mert érdekel a másik, hanem mert így illik. De nem muszáj pont ezt kérdezni, tehetsz fel konkrétabb kérdéseket is az illetővel kapcsolatban, pl. "Jársz még teniszezni?" "Hogy sikerült a felvételi?" "És a Józsival mi van?" stb. Az adott szituációból vagy a beszélgetésből következik, hogy miket lehet kérdezni.

Egyszerűen illik udvariasan kérdezni ezt-azt.

2013. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Van aki nem érdeklődik, van aki színleli.
2013. okt. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!